Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirpool ARG-597 K/G/WP-mrozi w komorze chłodziarki

01 Paź 2009 18:28 2927 1
  • Poziom 11  
    Witam Szanownych kolegów. Mam problem z lodówką jak w temacie i liczę na pomoc. Jest to mała lodówka do zabudowy z zamrażalnikiem górnym. Od jakiegoś miesiąca w komorze chłodziarki utrzymuje się temperatura ok -5 stopni celsjusza. Wszystko jest zmarznięte na lód, zupa, kompot, piwo itp. Lodówka już była na wyposażeniu gdy kupiłem mieszkanie i na oko ma jakieś 10 lat.Podejrzewam, iż sprzęt poprzedni właściciel kupił za granicą. Nie znam się na lodówkach i przyznaje się bez bicia, że sam postawiłem diagnozę: termostat. Z tym, że oryginał ma symbol Ranco K59-L2561/500 i nigdzie w sklepach go nie ma, nawet nigdy nie słyszeli o takiej lodówce a tym bardziej termostacie. Zgodnie z sugestią sprzedawcy w sklepie kupiłem i zamontowałem Ranco K59-P1761 tylko on ma dłuższą kapilarę więc wsunąłem w otwór tyle drutu ile miał stary termostat ok 92 cm a z reszty zrobiłem taka pętelkę i "przytuliłem" to termostatu, można tak zrobić? No i wyszedł problem bo w komorze chłodziarki jest teraz +12 stopni przy środkowej nastawie termostatu. Co robić, jakie dalsze działania przedsięwziąć aby było dobrze i czy ten termostat może być zamiennikiem oryginału? Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam ponownie, sam sobie odpowiem ta postawione pytanie. Lodówka już pracuje poprawnie, temperatura ustabilizowała się sama i utrzymuje się w granicach +3 <> +6. Poprawiłem położenie kapilary i jest ok. Więc zamykam temat i pozdrawiam.