Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOCLEVER 5010 FMBT + kamera cofania nie działa

01 Paź 2009 18:44 6839 4
  • Poziom 9  
    Witam na wstepie

Moi drodzy mam do was takie pytanie
    Ponieważ posiadam Nawigacje Goclever 5010 jest to model który posiada wejście AV jak wszyscy siedzący w temacie wiedza...
    do tej nawigacji dokupiłem kamere cofania
    kamera cofania oczywiście posiada kabelek do zasilenia i chinch video
    dokupiłem oczywiście odpowiednie redukcje z AV-IN do chich i podlączyłem do kamerki, kamerke zasiliłem z akumulatora 12V i....... nie mam obrazu na ekranie nawigacji

Chciałem Was zapytac co może być przyczyną ????

czy pottrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie na windowsa?
    czy jest jakas ukryta funkcja która muszę włączyć żeby obraz z kamery pokazał sie na ekranie???

Proszę o pomoc
  • Poziom 19  
    Witam wejdź w ustawienia nawigacji i wybierz system czy tam info o systemie (po prostu nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa) jeśli w informacjach masz napisane, że pojemność pamięci wewnętrznej wynosi 512MB to nie posiadasz wejścia AV jest to zwykła atrapa... ...jeśli natomiast masz pamięć wielkości 1Gb lub 2Gb to wszystko powinno działać.

---testowane i sprawdzone---
  • Poziom 9  
    sprawdziłem wg zaleceń i rzeczwyiście u mnie jest 512
    tak więc mam rozumieć że mam atrape??? jednak na pudełku spośród wielu opcji mam opcje AUDIO-VIDEO IN, tak więc mam rozumieć ze jest to wprowadzanie klienta w świadomy bląd???
    mysle że nalezy mi sie reklamacja towaru a Wy jak uważacie???
  • Poziom 19  
    Dobrze rozumiesz, masz atrapę i jak najbardziej podlega to gwarancji i wymianie urządzenia na zgodne ze specyfikacja
  • Poziom 9  
    Witam ponownie!!!
    Tak jak obiecałem odpisać po powrocie Goclevera z serwisu tak czynie, jednak z innych postów nie spodziewałem się że sprzęt wróci do mnie po 3 dniach (gdzie inni piszą że czekaja ponad miesiąc) widocznie mi sie udało
    Kurier przywiózł urządzenie i rzeczywiście działa od razu po wychwyceniu źródła AV
    Jedyną zmianą jaką spostrzegłem po powrocie to to, że pamięć wewnetrzna miałem 512MB a teraz mam 2048MB...
    Tak więc Koledzy jeżeli macie podobne problemy to niezwłocznie dzwońcie do serwisu... miła obsługa ale ciężko sie dodzwonić..

Mojej ostatnie pytanie do znawców tematu, wiem że sie już gdzies pojawiło na forum ale przebiegło bez echa i odpowiedzi,
    Chodzi mi że gdy mam podłączoną kamere to obraz ukazujący sie na ekranie jest w formie odwróconej efekt "lustra"
    gdy wcisnę w górny lewy róg wszystko wraca do normy, mam pytanie czy można gdzieś w rejestrze zmodyfikowac tak ażeby system pamiętał to położenie a nie za kazdym razem trzeba było ręcznie zmieniać????

Dzięki za ewenyualne sugestie
    Pozdrawiam