Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Li 1718 - niewłaściwie działa klaw.

wtadeusz 01 Paź 2009 19:08 2468 2
  • #1 01 Paź 2009 19:08
    wtadeusz
    Poziom 10  

Mam pytanie: laptop fujitsu siemens amlilo 1718 zalana była klawiatura, płyta była wyczyszczona, pracowałem na klawiaturze usb. Kupiłem klawiature K020630B3 PN:90.4V707.U01, która miała pasować do tego laptopa. Orginalna była K020630B2 PN:90.4B907.U0U. Zmieniłem już 2 sztuki a problem polega na tym że nie działają klawisze `~ 5 6 _ - + = | \ F2 F5 F9 PgUp menu lewy Ctrl (w sumie 10 klawiszy), które w oryginalnej są na jednej lini razem połączone.na foli. Trochę inny jest też układ klawiszy. Czy to jest wina typu klawiatury czy może coś jest na płycie (zwarcie lub przerwa) lub uszkodzony kontroler klawiatury. Klawiatura USB pracuje poprawnie. Może ktoś miał podobny problem? Mam ksero ściezek na folii klawiatury oryginalnej, może ktoś ma jak wyglądają scieżki na klawiaturze K020630B3 wtedy można by porównać czy takie same sa wyprowadzenia na taśmie.

0 2
  • #2 02 Paź 2009 08:50
    Usunięty
  • #3 20 Paź 2009 17:36
    wtadeusz
    Poziom 10  

była przerwa na przepuście i przerwa na ścieżce/ wytrawione przez cole/ ale klawiatura dalej nie pracuje jak powinna jest to samo . Przy okazji dokładnie wyczyściłem izopropanolem te wszystkie miejsca. Znalazłem jeszcze jeden przepust zardzewiały połączony z U11, z którego z rdzą odpadła 1 nóżka, opór R189 przy U11 nie pokazuje żądnej wartości też na nim była rdza z jednej strony( może ktoś wie jaka jest jego wartość?). R 188 który jest chyba z drugiej strony płyty ma wartość 1 om.
    Po tych zabiegach w biosie i w viście nie ma napędu DVD/ napęd jest dobry sprawdzony w innym komp. - nie pomaga nawet zwarcie pina 47 i 45 w gniazdku DVD. Napęd otwiera się , płytka się kręci zielona dioda miga. Czy U11 i R189 może to powodować ze nie jest wykrywalny przez Bios i system. Na U11 znalazłem napis IZ238(8 lub B), co to jest za układ i do czego służy? czy jest osiągalny, może jakiś zamiennik i czy może ten układ powodować te problemy z DVD. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi w tej sprawie. Załączam obrazek z tego miejsca na płycie.

Fujitsu Siemens Amilo Li 1718 - niewłaściwie działa klaw.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo