Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czyszczenie klimatyzacji typu split

01 Paź 2009 19:45 4944 3
 • Poziom 23  
  Witam!
  Mam pytanie do szanownych kolegów:
  Jakich środków używacie do odkażania, czyszczenia klimatyzatorów ? Wiem, że ma być grzybo- bakterio- i wszystko-bujczy, ale jest taka mnogość tych płynów, że nie wiadomo który wybrać. Posiadam taki środek medyczny, który posiada wszystkie powyższe właściwości, zabija również wirusy i inne zarazki - prawie jak domestos :) Tylko, że jest na bazie alkoholu. Czy mogę spryskać nim skraplacz ? Znaczy wiem, że mogę, ale czy to będzie skuteczne ?
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Czy będzie skuteczny-nie wiem? Ja osobiście używam Reneves z Wigmorsa.Jest skuteczny.Ale zapewne każdy z kolegów będzie miał swój ulubiony. Ważne aby posiadał odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Renewz jest raczej środkiem do czyszczenia skraplaczy. Do parowników stosuje się środki dezodorujące lekko rozjaśniające lamele i ze składnikami bójczymi - zwykle jest to taki niebieskawy płyn typu klimex i pochodne pod różnymi markami handlowymi.
  Certyfikaty są istotne przy czyszczeniu zarobkowym, nie można lać byle czego tam gdzie są ludzie.
  Właściwie główny nacisk dla takiego płynu dla warunków domowych, gdzie przy systematycznym czyszczeniu filtrów wymiennik jest raczej czysty, powinien być na rozpuszczenie pozostałości w odpływie skroplin i przepłukanie drenażu - w tym wypadku płyn na bazie etanolu nie poradzi sobie raczej.
 • Poziom 23  
  Dzięki. Zamówiłem jakiś taki CARLYBIO. Zobaczę co to warte...