Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czyszczenie klimatyzacji typu split

fuser 01 Paź 2009 19:45 4629 3
  • #1 01 Paź 2009 19:45
    fuser
    Poziom 22  

Witam!
    Mam pytanie do szanownych kolegów:
    Jakich środków używacie do odkażania, czyszczenia klimatyzatorów ? Wiem, że ma być grzybo- bakterio- i wszystko-bujczy, ale jest taka mnogość tych płynów, że nie wiadomo który wybrać. Posiadam taki środek medyczny, który posiada wszystkie powyższe właściwości, zabija również wirusy i inne zarazki - prawie jak domestos :) Tylko, że jest na bazie alkoholu. Czy mogę spryskać nim skraplacz ? Znaczy wiem, że mogę, ale czy to będzie skuteczne ?

• Pomocny post
    #2 01 Paź 2009 20:17
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy będzie skuteczny-nie wiem? Ja osobiście używam Reneves z Wigmorsa.Jest skuteczny.Ale zapewne każdy z kolegów będzie miał swój ulubiony. Ważne aby posiadał odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia.

• Pomocny post
    #3 02 Paź 2009 20:06
    ion-tichy
    Poziom 31  

Renewz jest raczej środkiem do czyszczenia skraplaczy. Do parowników stosuje się środki dezodorujące lekko rozjaśniające lamele i ze składnikami bójczymi - zwykle jest to taki niebieskawy płyn typu klimex i pochodne pod różnymi markami handlowymi.
    Certyfikaty są istotne przy czyszczeniu zarobkowym, nie można lać byle czego tam gdzie są ludzie.
    Właściwie główny nacisk dla takiego płynu dla warunków domowych, gdzie przy systematycznym czyszczeniu filtrów wymiennik jest raczej czysty, powinien być na rozpuszczenie pozostałości w odpływie skroplin i przepłukanie drenażu - w tym wypadku płyn na bazie etanolu nie poradzi sobie raczej.

• #4 02 Paź 2009 21:30
    fuser
    Poziom 22  

Dzięki. Zamówiłem jakiś taki CARLYBIO. Zobaczę co to warte...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME