Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfra + tuner + PC = jak to połączyć?

S4IK0 01 Oct 2009 20:05 16401 23
  • #1
    S4IK0
    Level 10  
    Witam.

    Jestem "zielony" w sferze telewizji satelitarnej, ale chciałbym zrealizować pewien zamysł ;) Szukałem trochę po forum tematów, które pomogłyby mi w jego realizacji jednak bezskutecznie.

    Może najpierw ogólnie:
    Cyfra+ na TV i na PC w oddzielnych pokojach, "niezależnie" i z jednym abonamentem.

    Nie mam jeszcze żadnego sprzętu, nie wiem tez czy istnieje taka możliwość i jaki sprzęt mieć powinienem, aby wprowadzić pomysł w życie. Chciałbym mieć możliwość oglądania/nagrywania materiału (w tym HD) na PC i jednoczesne oglądanie czegoś innego na TV (znajdującym się w innym pomieszczeniu) przy użyciu jak najmniejszej ilości sprzętu. Czy poprzez LAN w tym modelu OPTICUM - 9500 HD PVR 2CI 2CX E istnieje taka możliwość (bądź jej namiastka)?

    Czy może prościej nagrać coś na tunerze, przenieść materiał do PC i darować sobie możliwość oglądania live na PC?
  • #2
    =X=
    Level 15  
    Nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli pytasz o możliwość przesyłania obrazu przez LAN do komputera to jest to niemożliwe.Karta sieciowa umożliwia np. połączenie z internetem,pobranie softu,przesyłanie uprawnień do innego tunera.
    Jeśli chciałbyś mieć Cyfre+ w TV i na komputerze,jednocześnie i niezależnie , w HD i mieć możliwość nagrywania to potrzebna by była karta SAT np.Sky Star HD2 i czytnik kart(slot CI).Do tego konieczny by był spliter.No i konwerter z dodatkowym wyjściem(QUAD ,2 wyjścia dla dekodera HD i 1 dla karty).Także plan minimum sprzętu nie przejdzie.
  • #3
    S4IK0
    Level 10  
    Rozumem, iż minimalizacja sprzętu idzie w parze z brakiem możliwości oglądania live na PC?
    No to nasuwa mi się inne pytanie. Jaki kupić tuner (obsługujący cyfrę+) z funkcja nagrywania materiału HD oraz jednoczesnego oglądania innego kanału na TV, a także możliwością przeniesienia późniejszego nagrania na PC z możliwością jego obróbki (niezaszyfrowanego)?
  • #4
    =X=
    Level 15  
    Prostszego sposobu na niezależne oglądanie i nagrywanie w TV i PC nie ma.
    Jeśli chodzi o wybór konkretnego tunera to ja za bardzo nie pomogę, i nie chcę źle doradzić.
    Z tego co widzę to podany przez Ciebie Globo 9500HD spełniałby te wymagania.
  • Helpful post
    #5
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    S4IK0 wrote:
    Rozumem, iz minimalizacja sprzetu idze w parze z brakiem mozliwosci ogladania live na PC?
    No to nasuwa mi sie inne pytanie. Jaki kupic tuner (obslugujacy cyfre+) z funkcja nagrywania materialu HD oraz jednoczesnego ogladania innego kanalu na TV, a takze mozliwoscia przeniesienia pozniejszego nagrania na PC z mozliwoscia jego obrobki (niezaszyfrowanego)?


    Żaden z dedykowanych terminali nie daje możliwości zgrania materiału na komputer.

    Jedna z opcji - fakt dość kosztowna ale działająca na 100%. Nie potrzeba żadnych spliterów.

    Tuner do Dreambox DM800PVR. Jedyna wada pojedyńcza głowica (ale przecież masz drugi tuner w komputerze...).
    Łączysz go kablem Ethernet do sieci LAN.

    Komputer - karta tunera sat. I tu od razu - model wybieraj pod kątem oprogramowania z softcamem. Jako softcam polecam CCCam (sam bez dodatkowego card-server'a). Karta w komputerze może być DVB-S a wtedy nie masz na kompie kanałów HD albo DVB-S2 jełśi na HDTV zależy Tobie. Ważny jest model który jest wspierany przez odpowiedni oprogramowanie. Karta wtedy nie musi mieć gniazda do modułu CAM - jego brak załatwia oprogramowanie w komputerze.

    Zamiast Ethernetu - można użyc WiFi - dreambox obsługuje modemu WiFi podłączane do USB.

    Dodatkowe zalety Dreambox może odtwarzać na ekranie TV filmy z Twojego komputera - i nie chodzi mi o przegrywanie plików na dysk tunera. Ale o użycie VLC. Jest przesyłane filmów poprzez LAN. Dodatkowo masz możliwość sterowania tunerem poprzez przeglądarkę WWW - czyli nie musisz mieć pilota przy sobie by np. zaprogramować nagranie. Dreambox nagrywa to jako pliki TS które można odtworzyć na komputerze lub przerobić na inny dowolny format. TS to najbardziej sensowny format zapisu materiału z DVB - oprogramowania pełno w sieci w tym też kodek TS do PC.

    Do DM800 jest gstreamer z obsługą np. formatu MKV, H264 (AVI to przeżytek)...

    Do Dreamboxa możesz podłączyć poprzez USB nagrywarkę DVD-RW/Cd-Rw. Czyli masz przy okazji odtwarzacz DVD / CD itd...
    Przegrywanie danych - albo fts albo normalny udostępniany zasób sieci Microsoft windows (SMB - Samba w dreamboxie).

    Będziesz zadowolony - jedyny minus cena dreambox'a..... No ale niestety jego klonów o dobrej jakości brak. Będzie wkrótce dostępna tańsza wersja DM800 - DM500+ HD.
    jeśli nie potrzebujesz odbioru HD to możesz się zadowolić np. DM7025 - PVR z podwójną głowicą albo DM600PVR czy wręcz z drugiej ręki DM7000.


    Jest co prawda atrakcyjny cenowo IPBox 9000HD ale nie wiem czy oprogramowanie jest na tyle już dopracowane by ten tuner nadawał się w ogóle do użytku (nie działa z winy niechlujstwa producenta wsparcie dwóch głowic tego samego typu).

    Inne rozwiązanie to jakiś zwykły tuner HD PVR, do tego karta DVB-S lub DVB-S2 ale koniecznie z gniazdem CI, moduły CAM - przynajmniej dla karty do komputera i splitter. Tańsze ale funkcjonalnie znacznie gorsze rozwiązanie.


    I na koniec są różne pomysły dodatkowego wykorzystania Dreamboxa - np. printserver.... zaleta zapakowania standardowego systemu operacyjnego do tunera


    Na co się decydujesz - wtedy poszukam tobie modele kart itd..
  • #6
    S4IK0
    Level 10  
    Nie chce póki co wydawać takiej ilości gotówki na tuner DM800, ani tez nie chce zadowalać się "półśrodkami", więc na razie wynająłbym ten z cyfry (Philips PVR HD).
    Jednak jeśli chodzi o stronę sprzętu do PC, to mogę poświecić trochę więcej kasy na porządny sprzęt, jednak nie mam pojęcia jaki. Jestem totalnym laikiem, nie wiem co to softcam i CCCam, wiem iż chodzi mi o oglądanie/zgrywanie materiału HD (czyli obsługa DVB-S2?) na PCie.
  • Helpful post
    #7
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    S4IK0 wrote:
    Nie chce póki co wydawać takiej ilości gotówki na tuner DM800, ani tez nie chce zadowalać się "półśrodkami", więc na razie wynająłbym ten z cyfry (Philips PVR HD).

    Więc od razu musisz zrezygnować z pobraniem nagranych materiałów z tunera do komputera.
    I jeszcze jedno nie da się mieć jedno i drugie... Tj wydać mało i nie mieć półsrodków.

    S4IK0 wrote:

    Jednak jeśli chodzi o stronę sprzętu do PC, to mogę poświecić trochę więcej kasy na porządny sprzęt, jednak nie mam pojęcia jaki.


    Karty DVB są względnie tanie. Kazy nawet budżetowy PC wyrobi się do obróbki nagranych materiałów.

    S4IK0 wrote:

    Jestem totalnym laikiem, nie wiem co to softcam i CCCam,

    softcam to moduł CAM - konieczny odbioru programów kodowanych zrealizowany całkowicie programowo. Terminale dedykowane mają go w sobie.
    CCCam jest programem napisanym dla tunerów z systemem operacyjnym linux, oraz dla tunerów Drerambox DM100 (nie mają one linuxa!!!), czy też dla Windows na komputerach PC.

    Ten program łączy w sobie tez wiele innej funkcjonalność. Miedzy innym ma wbudowany cardserver - cardserver to program który jest po prostu czytnikiem karty. Normalnie w module CAM jest on tam zawarty. W tunerach linuxowych - jest oddzielnym programem. Softcam komunikuje się z karta obsługiwaną porze cardserver za pomocą protokołu sieciowego TCP/IP. Czyli softcam i cardserver mogą być w tym samym sprzęcie albo oddalone od siebie byleby pomiędzy nimi byłp łącze sieciowe (czyli w takim przypadku splitter jest zbędny).

    Inna formą cardservera są splittery. Jednak klientem jest program (i urządzenie) które emuluje działania karty w czytniku tunera liub modułu CAM.

    Moduły CAM - były dwa standardy. Pierwszy to CAM CA - był moduł nie mający czytnika kart a czytnik był w tunerze. CAM CI to moduł CAM z wbudowanym czytnikiem karty. Oczywiście obecnie rozszerzono ten standard - CI+ a CA zarzucono jako przestarzały (ale idea odżyła w postaci programowej sofcam + cardserver).

    Do tego jeszcze wspomnieć o idei jak gbox. To pośrednik w połączeniu softcam i cardserver. Ale trzy on własne logiczne sieci strukturalne z funkcja routingu i forwardingu. Szczegóły o nim to już nie to forum. Bowiem ta extra funkcjonalność przekracza niezbyt legalne dzielenie karty w ramach jednego gospodarstwa domowego.

    S4IK0 wrote:

    wiem iż chodzi mi o oglądanie/zgrywanie materiału HD (czyli obsługa DVB-S2?) na PCie.

    Tak DVB-S2 inaczej niet HDTV.

    Jeszcze jedno - moduły CAM mają czesto ograniczenia na ilość jednocześnie obłsugiwanych kodowanych kanałów. ECM czyli komunikat o odkodowanie to cyklów z dwóch operacji - jedna to wysłanie danych karty a druga to zażądanie od kary przetworzonych danych - karta nigdy nie inicjuje sama z siebie transmisji. Karty są zawsze jednowątkowe wić obsługę kilku wątków dekodowania musi zapewnić moduł CAM (różne kolejki ECM'ów). Starsze moduły pozwala tylko na jedna taka kolejkę - czyli jednocześnie tylko jeden kanał kodowany. Nowsze pozwalają na obsługę jednoczesną dwóch i tylko dwóch kanałów. Może są takie które pozwalają na więcej niż dwa (np. dwa różne nagrania i oglądanie trzeciego kanału). SoftCAM'y szczególnie te dla linuxa i windows pozwalają na więcej niż dwa jednocześnie odkodowywane kanały.

    Wiele chipsetów dla tunerów PVR ma ograniczenia głownie wydajnościowe do obsługi więcej niż dwóch kanałów TV - szczególnie dla HDTV. również realizowane interfejsy USB czy SATA do dysku mogą mieć niewystarczającą przepustowość do tego aby np. nagrywać jednocześnie z dwóch różnych kanałów TV a trzeci oglądać (można nawet na pojedyńczej głowicy). to tak mała uwag zwłaszcza gdy ktoś poleca typowy zwykły tuner sat z opcją nagrywania - oczywiście marketing zapewni w reklamie że wszystko można...

    Kiedyś mając linuxowy twin tuner z opcją PVR męczyłem go nagrywaniem 8 stacji radiowych (6 z jednego transpondera i 2 z drugiego) plus oglądany kanał TV. Dał sobie radę a jeszcze sesje FT dociążały dysk.

    Z ciekawości sprawdzę ile 'wyrabiają' moje obecne tunery.
  • #8
    krizov
    Level 11  
    Ja mam taki sam problem tez chce połączyć cyfrę z pc a mam dekoder pioneera BCT 1530 jak go podłączyć do dreamboxa skoro dekoder ma wyjście na telefon a nie ma wej/wyj na ethernet, lan no i jak podłączyć dreamboxa pod pc tzn jakim przewodem i pod co w pc czy potrzebna jest karta satelitarna jeśli tak to jaka pzd i gory dziękuje za odp.
  • #9
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    Daruj sobie BCT-1530.... Nie inwestuj w niego więcej kasy.

    Dreambox - zależy jaki model.
    Dla modeli opartych o nowsze procesory są dostępne drivery dla modemów WiFi.
    Na pewno DM800HD i DM8000HD. W zasadzie też powinno dać się to zrobić przypadku DM7025.

    Oorócz WIFI jest zawsze LAN. Jeśli łączysz się komputerem bez hub'a/switcha/routera to kabel musi być skrosowany - nie zalecam takiego łączenia. Hub, switch lub router jest pożądany - tuner ma dostęp do internetu a to już istotna zaleta.
  • #10
    krizov
    Level 11  
    Generalnie zmieniam zamysł na spliter wifi (pytanie tylko ktory dobry i orginalny) i na SkyStar 2 HD USB z Ci. Mam jeszcze jedno pytanie czy do tego zestawu tzn skystar ptrzebna jest druga antena czy wszystko zalatwia spliter
  • #11
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    Dwie oddzielne kwestie.

    1. Doprowadzenie sygnału sat. Niestety konwerter jest sterowany z tunera. Potraktuj go jako urządzenie z wyborem jednego z 4 podzakresów, wyboru dokonuje tuner.. Dlatego nie można prosto rozdzielić sygnału z konwertera na wiele tunerów.
    Jeśli masz dwa tunery (lub dwie kraty DVB-S, lud jeden tuner i jedna karta DVB-S) z pojedyńczymi głowicami to potrzebujesz konwertera Twin. Ma on dwa wyjścia - jedno dla jednego tunera drugie dla drugiego.

    Jeśli są to dwa tunery TWIN (z podwójną głowica to potrzebujesz konwertera z 4 wyjściami dla czterech tunerów (nie mylić z konwerterami dla multiswitchy).


    2. Inną kwestią jest korzystanie z karty przez więcej niż jeden tuner. Albo splitter, albo tunery linuxowe lub karty plus ProgDVB z odpowiednimi wtyczkami.
  • #12
    krizov
    Level 11  
    Dobra i tak sam nic nie wymysle takze prosze o pomoc w skompletowaniu wszystkiego co potrzebuje zeby podłaczyc dwa tv i jednego pc te 2 tv mialy by chodzic na bct 1530 (nie wiem ile glowicowe) bo jednego juz mam wraz z C+ no a na pc SkyStar 2 chyba?! nastepnie spliter np smartwi na wifi no i ten konwerter, tylko jaki teraz?
    lub zupelnie cos innego w waszej sugesti tak zeby bylo na wifi no ajesli sie nie da na 2 tv i na 1 pc to chociaz na 2 tv pzd
  • #13
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    BCT-1530 - jednogłowicowe.
    Czyli jak dobrze rozumiem z Twojego postu chcesz zmieć dwa tunery sat (BCT-1530) a jako trzeci komputer z kartą SkyStar.

    Potrzebujesz konwertera QUAD (NIE QUATTRO). Nagrywanie tylko na komputerze z kartą SkyStar.
    Masz możliwość podłączenie nasze 4 tunera czyli np dwie karty w PC i masz możliwość nagrywania i oglądania z dwóch różnych transponderów jednocześnie (w przypakdu jednej karty oglądania i nagrywanie kilku programów jednocześnie pod warunkiem zę wszystkie są nadawane z jednego transpondera).
  • #14
    krizov
    Level 11  
    No to jes to wielkie dzieki stary :) normalnie mial bys u mnie kaste piwa :D
    tak chce miec 2x 1530 i karte skystar chyba dobry wybor?! tylko jeszcze jedno pytanie jest jakas roznica miedzy konwerterem za 50 zl a tym za 150
  • Helpful post
    #16
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    Rożnice to głównie wynikają z ilości wyjść oraz wymiarów feeda i samego konwertera.

    Szczególnie wyróżnia się rodzina Inverto Multiconnect - cienkie feedy, oraz wąskie obudowy konwertera - idealne dla zezów nawet na małych antenach albo na dużych gdy odstęp pomiędzy odbieranymi pozycjami wynosi mniej niż 3 stopnie.

    Inverto Multiconnect Quad - cena niewygórowana 129PLN. Polecam.

    http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=25&id=1260

    Co do wyboru na początek OK. Ale moja rada zbieraj na Dreamboxy. Jeden 800HD albo 500HD, drugi może być DVB-S czyli model 600PVR lub DM500+ albo nawet DM100.

    Mediasaty, Fergusony były dobre ale ich złota era się skończyła.
  • #17
    S4IK0
    Level 10  
    Pytanie brzmi czy istnieje jakiś dobry tuner na linuxie posiadający złącze HDMI oraz LAN i dwie* głowice DVB-S2 z możliwością "porządnego" nagrywania materiału HD na dysk (zew. czy też wew.), który nie kosztuje 4 tys zł?


    *bądź możliwością wmontowania


    P.s. Co oznacza wyrażenie "z jednego transpondera"? Z jednej satelity? Z jednej platformy cyfrowej?
  • #18
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    S4IK0 wrote:
    Pytanie brzmi czy istnieje jakiś dobry tuner na linuxie posiadający złącze HDMI oraz LAN i dwie* głowice DVB-S2 z możliwością "porządnego" nagrywania materiału HD na dysk (zew. czy też wew.), który nie kosztuje 4 tys zł?
    *bądź możliwością wmontowania


    Niestety nie ma jakiejś poważnej alternatywy. Jest co prawda ABCom IPBox 9000HD ale niestety oprogramowanie od producenta to nawet nie wersja beta. POmimo możliwości instalacji dwóch głowic nie daje rady nagrywać jednocześnie z dwóch transponderów a nawet z jednego nie powodzi się nagrywanie czegoś innego niż się ogląda. Liczne wydani nowej wersji - niestety co poprawia to jeszcze więcej schrzanią. Jest co prawda próba przeniesienia enigmy ale niestety brak wsparcia ze strony producenta powoduje ze niem stabilnego i niezawodnego oprogramowani na ten tuner. Szkoda bo sprzętowo byłby tunerem PVR z linuksem za mniej niż 2300PLN (cena z dwoma głowicami).

    Niestety wybór padł w IPBoxie na procesory STi z rodziny 710x. Ma on dość małą wydajność w porównaniu z procesorami MIPS używanymi w Dreamboxach HD i 7025.

    IPBox to przykład że nie wystarczy sam tuner. Postawa producenta pokazuje że robią wszystko aby pogrzebać swój produkt. Nie są wstanie zapewnić funkcjonalności jaką podają w swoich materiałach reklamowych. Może za dwa lata będzie w miarę stabilne oprogramowanie (oryginalne nie mówiąc o próbie przeniesienia enigmy). Na chwilę obecną kupno tego tunera to tylko strata pieniędzy. Przestrzegam przed kupnem tego czegoś....

    Są tunery HD AZBox Elite i AzBox Premium. Trudno powiedzieć na ile producent wspiera alternatywny firmware. Na ile jego oprogramowanie GUI jest dobrze przemyślane i stabilne - nie wiem. Musiałbym mieć na kilka tygodni Azboxy by wystawić ocenę. Niestety wśród znajomych dominują zasłużenie produkty Dram Multimedia.

    Szkoda że Coolstream nie zaproponował tunera z wieloma głowicami.

    Owszem jest jeszcze coś takiego jak Reelbox Avantgarde. Jest drogi, na materiałach reklamowych wszystko cacy wygląda ale będąc sparzonym i tylko boleśnie przez IPBoxa radziłbym ostrożność z wynalazkami. Porównując ceny to lepiej byłoby nie ryzykować i kupić DM8000. Kupić jest łatwo gorzej odsprzedać bez znacznej straty.


    Wracając do lidera....

    W Dreamboxach HD nie ma złącza HDMI - i bardzo dobrze jak ktoś myśli to podpisze się pod ta opinia (na cholerę autoryzowanie/blokowanie podłączonych urządzeń?). Jest DVI wraz z wyprowadzonymi sygnałami audio AC3. Dołączają kabel DVI -> HDMI. Działa na każdym TV oraz na monitorach PC (dźwięk też jest przesyłany do monitorów - np jeśli mają wyjście słuchawkowe albo wbudowane głośniki).

    Najwyższy model to więcej niż Twin PVR. To podwójny Twin PVR. Czyli 4 głowice. Dowolne kombinacje DVB-S2/DVB-C/DVB-T. Ponadto w modelu DM8000 nie jest w procesorze pełne sprzętowe wsparcie dla plików z video kodowanych MPEG-4 - czyli jest dostępne sprzętowe wsparcie dla plików MKV, OGM czy nawet przestarzałych AVI z materiałem HD.

    Model tańszy DM800HD ma jedna ale wymienialną głowicę. Jego wada to tylko pojedyńczą głowica oraz niestety zapotrzebowanie na moc obliczeniową procesora do odtwarzania DVD (pliki albo podłączony napęd przez USB).

    Jest już zapowiedziany model 500HD - taki odchudzony i nieco tańczy 800HD.

    Niestety brak modelu pośredniego pomiędzy DM800HD a DM8000HD. a sytuacja na rynku (brak jakiejkowiek konkurencji) nie zachęca do zapełnienia tej luki.

    Ja obszedłem cena DM8000HD ppprzez kupno dwóch tunerów. Jeden to DM800HD a drugi to DM600PVR. Doszedłem do wniosku ze jak nagrywam materiał z kanału HD to mogę w tym czasie nie mieć możliwości oglądania kanałów HD lub nadawanych w DVB-S2. To ze są dwa obok siebie nie robi problemów z pilotami. Piloty sa programowalne z klawiatury - ustawiłem im różne słowo identyfikujące, a w tunerach opdowiednia komenda w skrypcie startowym (zmian zmiennej dynamicznej krenela) czyni że tuner reaguje tylko na przypisanego do niego pilota. (ciekawe czy można tak z pilotami innych tunerów ;-) )

    Na dwa lata tak proteza wystarczy z zapasem.

    Wiem ze drogie. Konstrukcja mechaniczna - tania. Taka sam jak w najtańszych tunerach. Elektronika w tez tania. Płaci się za wsparcie producenta (jest to wzór do naśladowanie przez każdego producenta tunerów). Oryginalne oprogramowanie to enigma. Wszelki inne image są tylko enigma przerobiona o dodatkowe menu, mechanizmy automatycznego uruchamiania dodatkowego oprogramowani itd... Podstawa czyli kernel, moduły ładowalne do kernela, drivery w krenelu oraz warstwa tuxbox jest taka sama jak w oryginalnym oprogramowaniu (najwyżej nowsza bardziej rozwojowa wersja). Enigma 2 to tylko motor GUI a cała reszta jest zrobiona w łatwych do edycji skryptach w języku python. Użytkownik może sobie wszystko sam zmienić zależnie od jego zaawansowania w informatyce. W modelach HD jest dostępny znacznie konfigurowalny skaler. Obsługa DiSEqC - większość tunerów na rynku nawet nie ma połowy możliwości sterowania złożónymi systemi antenowymi - dodatkowe pluginy pozwalają ingerować na niskim poziomie protokołu DiSEqC.
    Możliwości oprogramowania wynikają z tego iż tworzą to użytkownicy tunera a nie jest narzuconym oprogramowaniem przez producenta ze znacznie ograniczoną funkcjonalność (sprzęt zazwyczaj przerasta swoimi możliwościami oprogramowanie większości tunerów). Żaden z producentów tunerów nie wymyślił lepszego GUI dla oprogramowania swoich produktów od Enigmy.

    Za to właśnie się płaci. I stąd wynika sukces tych tunerów (skrajnym przeciwieństwem jest IPBox 9000HD gdzie producent stara się jak może by uwalić swój produkt....).

    S4IK0 wrote:

    P.s. Co oznacza wyrażenie "z jednego transpondera"? Z jednej satelity? Z jednej platformy cyfrowej?


    Transponder to jedna częstotliwość z której odbierasz programy TV. Teoretycznie jeden nadajnik ale to zbytnie uproszczenie bowiem np. na HotBirdzie są transpondery szerokopasmowe które dla tunera emitują dwa sygnały MCPC jakby były emitowane z dwóch róznych nadajników (różnica - jeden z nich ma normalne widmo, drugi odwócone). Jeszcze raz dla uproszczenia: transponder to podana częstotliwość np. na stronie kingofsat lub lyngsat. To uproszczenie jest w 100% zgodne z możliwościami tunerów PVR.

    Dodano po 25 [minuty]:

    Dodam 4000 PLN to dużo. Czy tak dużo?

    Np. usługa postawienia komputera z dodatkami - wiem - to kilka godzin czasem to chyba warte zainkasowanie 100PLN. 40 takich akcji i masz kasę...

    Zrób uprawnienia energetyczne i za zrobienie instalacji w domku jednorodzinnym skazujesz spora sumkę.

    Możliwości jest sporo.

    Ale owszem wiem że najłatwiej kasę jest przelać ..... do gardła.... Może i miło i fajnie jest ale co z tego wynika. Zacznij liczyć ile wydajesz miesięcznie na różne drobiazgi. zobaczysz jakie to są łącznie kwoty.

    Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

    Po przejrzeniu różnych materiałów, jedyna alternatywa dla Dreamboxa 8000 wydają się byc tunery Azbox HD. Tym bardziej że mają chipset Sigma - pożądany do odtwarzania plików MKV/OGM/AVI z racji świetnego postprocessingu.

    Nie ma on co prawda enigmy ale ma dość obszerną konfiguracje anteny. Do tego możliwość uruchomienia softcamów. Prawdopodobnie brak wsparcia dla EPG MHW (Cyfra+ - ale może jest plugin....). Do tego wiele obsługiwanych formatów multimedialnych. Być może ten tuner zadowoli Ciebie.

    Cena atrakcyjna około 1550 - 1600 PLN z jedną głowica i bez dysku.
  • #19
    S4IK0
    Level 10  
    DM800HD bez problemu nagram materiał HD i przeniosę go do komputera za pomocą LANu? Mogę także odbierać na nim cyfrę+ bez dodatkowego sprzętu/oprogramowania?
    Rozumiem, iz opcja [tnk] + [cyfra+] naraz w tym dekoderze odpada?
  • Helpful post
    #20
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    S4IK0 wrote:
    DM800HD bez problemu nagram materiał HD i przeniosę go do komputera za pomocą LANu?


    Bez problemu. Nagranie odtworzysz na PC media playerem jeśli tylko masz porządny zestaw kodeków (np. b. dobry K-Lite Mega Codec Pack).
    Obróbka - albo DGIndex aby zdemultipleksować, potem Virtualdub albo DVR-Studio czy inny kombajn.

    Dysk w DM800 to dysk sieciowy - np. przez FTP albo jak chcesz to poprzez Windows Networking czyli SMB (nie polecam z racji gdy jak się pojawią polskie literki w nazwie pliku... a któś może głupio skonfigurować nazwy plików z nagranianiami)

    tuner z PC łączysz Ethernetem albo za pomocą WiFi. Kernel w DM800 ma wsparcie dla WLAN. Sa dostępne drivery dla różnych kart WiFi wtykanych do USB.

    S4IK0 wrote:

    Mogę także odbierać na nim cyfrę+ bez dodatkowego sprzętu/oprogramowania?


    Tak, odpala to od reki. Wystarczy tylko CCCam. Domyślna konfiguracja i działa od razu.

    S4IK0 wrote:

    Rozumiem, iz opcja [tnk] + [cyfra+] naraz w tym dekoderze odpada?


    Nie. Owszem jest tylko jeden czytnik w tunerze ale tuner ma gniazdo USB. Wystarczy mieć Phoenix i przelotke USD - RS232 - polecam z chipsetem Profilic bo chyba najwierniej emuluje port RS232. Znajdziesz bez problemu image z driverem dla Profilica. Podłączasz Phoenix i ma drugie gniazdo karty. CCCam też obsługuje podłączone czytniki Phoenix poprzez COM emulowany na USB. (przecież w dbox2 od kiedy to się zaczęła zabawa w tunery z linuxem był tzw multimac to Phoenix podłączony do portu COM w środku tunera wykorzystywanym dla modemu).
  • #21
    S4IK0
    Level 10  
    Ostatecznie wybór padł na wersje (póki co) jedynie [PC] + [cyfra+].

    Tak, więc jaką wybrać kartę PC, aby oglądać i nagrywać programy HD bez straty jakości?.
    Czy taki wybór jest dobry (TECHNISAT SkyStar USB2 HD CI)? Jak jest z przesyłaniem obrazu HD po kablu USB do kompa? Może lepiej kartę na PCI kupić? Głównie zależy mi na bezstratnym nagrywaniu materiału HD.
    I jaki konwerter wybrać, aby podłączyć karte w PC i jakiś tuner HD z PRV (w przyszłości) w innym pokoju, rozumiem iż quad, ale jaki model? Czy muszę w tym momencie ciągnąć do każdego elementu kabel z konwertera (razem 3)? I jaki konkretnie kabel wybrać do HD?
  • #22
    tonygryps
    Level 11  
    mam pytanie jaki czytnik kart do skay star 2 pod kom czy usb i jaki bo trochę tego jest chodzi oczywiście o szaring
  • #23
    studisat
    Tube radio receivers specialist
    tonygryps wrote:
    mam pytanie jaki czytnik kart do skay star 2 pod kom czy usb i jaki bo trochę tego jest chodzi oczywiście o szaring


    COM to obecnie odpada.... Od wielu klat nie montuje się COM i LPT na płytach głownych.
    Czyli USB - tam wkałdasz Profilica USB-COM (bo dobrze emuluje port CPOM) i podłaczasz Phoenix'a. Kwestia tylko ew dobrania kwarcu - można nieco podkrecić kartę. Karta C+ zadziała na standardowym 3.579MHz.


    Jeszcze jedna możliwśc o której zapomniałem. Tuner np Dreambox tam odpalasz stosowny serwer VLC i program TV (oglądany albo inny zależnie od liczby głowic) oglądasz online na PDA, palmtopie, smartphonie o notebooku nie wspominam. Bez kabelków od czego jest WiFi.
  • #24
    tonygryps
    Level 11  
    Tak się składa że posiadam kontroler rs232 na pci i nie zależy mi na braku tego złącza tylko na tym żeby to działało a emulowane to mogą się wieszać lub działać nie właściwie czy się mylę? i czy jak coś to phonix na comie będzie działać a tunera dreambox nie chcę bo i po co się w koszty pchać skoro mam tunery cyfry i skaystara w kompie