Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner PIONEER VSX-917V- miga niebieska dioda st-by

01 Paź 2009 21:02 5908 9
  • Poziom 14  
    Witam sprzęt jak w temacie przywieżiony z USA.Z tego co mówiła właścicielka to usterka zrobiła się po tym jak był chwilowy zanik prądu w sieci.Po włączeniu miga tylko niebieska dioda w przycisku power, po przyciśnieciu jej na pare sekund znika i po chwili znowu miga .Jak zniknie to nic się nie dzieje , zmostkowałem na chwile przekażnik który załcza główny transformator ale nic się nie zmieniło czy też nawet za świeciło.Napięcie 5v stabilne, brak sygnału - napięcia power z procesora.Możliwe że taka blokada byłaby przez zwarte końcówki mocy?
  • Relpol
  • Poziom 16  
    Może tak być. Jeśli zwarłeś przekaźnik to sprawdź, jakie napięcia masz na stykach przekaźnika od załączania kolumn (napięcia stałe względem masy; na stykach, gdzie przychodzi sygnał z końcówek mocy).
  • Relpol
  • Poziom 14  
    Niestety ale po wylutowaniu końcówek efekt jest dalej ten sam.Hmm co tu jeszcze ...
  • Poziom 17  
    Krótki zanik mocy w sieci to piorun uderzający w linie i uruchamiający zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Czasem impuls wysokiego napięcia dociera aż do odbiorników w mieszkaniach i najprawdopodobniej przepięcie wniknęło w twój amplituner (wystarczy ze warystor nie zadziałał). Jeśli moje przypuszczenia są słuszne to uszkodzoną masz połowę mikroprocesorów. Posprawdzaj stany logiczne. Miałem w serwisie technicsa po podobnym zjawisku i jego naprawa była nieopłacalna.
  • Poziom 14  
    Nic takiego sie nie stało to był chwilowy zanik prądu nic więcej , nie piorun.
  • Poziom 14  
    Kurcze może jednak ktoś coś jeszcze podpowie, szkoda sprzętu bo ma wejscia HDMI ,SYRIUS i od groma innych efektów i mocy też nie mało dwie końcówkiSTK412-530 i jedną STK413-530 w środku to nówka .Zastanawia mnie jeszcze fakt czy może po wylutowaniu końcówek nie zadziała jakiś inny układ który też blokuje sygnał power.A i jeszcze jedno , po wylutowaniu końcówek i zmostkowaniu przekażnika od głównego trafa , załącza się też od razu wiatrak.Szukałem pamięci z myślą wgrania innego wsadu , ale nie widzę żadnej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    A ja myślę , że to może być coś bardzo banalnego.Tak jak w przypadku 418 lub innych modeli Pioneera.Po zaniku napięcia,sprzęt się już normalnie nie uruchomi .Trzeba wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy.Myślę ,ze dokładnie ta sama sytuacja ma miejsce tutaj.trzeba by tylko sprawdzić jaka kombinacja wciśniętych guzików uruchamia ten model.
  • Poziom 18  
    Witam

Mam podobny problem z VSX417.

Uszkodzona jest końcówka STK413 po wylutowaniu i wykonaniu resetu dioda nadal miga. Sprawdziłem we zabezpieczające czyli DC , OVER.. oraz FAN STOP ,
    na wszystkie we panuje napięcie 0V jednak gdy włącze zasilanie głównego transformatora pojawia się napięcia 5V na jakieś 3 sekundy poczym spada do zera i dioda zaczyna migać.

----------------------------------
    edit:

Amplituner uruchomiłem, wszystko gra, przełączają się we, jednak jest problem z wyświetlaczem tzn. świeci cały lecz strona prawa jest jaśniejsza.
    Wniosek wiadomo - brak nap. -28v , po odłączeniu n.60 z układu PE5550 pojawia się napięcie 28v.

Teraz pytanie do posiadaczy amplitunera lub układu PE5550 jaki występuje opór między nogą 60 a 59 u mnie wskazuje ok 40ohm wydaje mi się że tu leży przyczyna braku napięcia 28v.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Kolego udało się naprawić amplituner, jeżeli tak to co było uszkodzone, ponieważ mam ten sam problem, miga tylko dioda standby i nic więcej się nie dzieje, amplituner jest prawdopodobnie po zaniku prądu.
    Pomierzyłem napięcia i na GNDU pojawia się napięcie około 17V, nie wiem czy mostek nie jest uszkodzony.