Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modul domykania szyb. Rover 416Si 96r. Problem

ralfi83 01 Paź 2009 21:53 2535 4
  • #1 01 Paź 2009 21:53
    ralfi83
    Poziom 9  

Zakupilem uniwersalny modul domykania 4szyb i szyberdachu jakich pelno na alledrogo i mam pewien problem zwiazany z instalacja.

Napiecie pociagnolem z zasilania radia.

Pod silniczki wpiolem sie na przelacznikach przecinajac kabel i jeden koniec do wlacznika szyby drugi koniec na silnik tam gdzie pojawial sie + podczas podnoszenia szyby. Niby dzialalo ale nie do konca bo na szybie kierowcy nie chcialo nie wiem czy to z powodu ze mam tzw automat po nacisnieciu mocniej przycisku szyba sama schodzi do konca.

Po takiej jednej prubie padlo nie jestem pewien czy cale urzadzenie ale bezpiecznik w autku mi sie spalil (7.5A)

Szyber dach nie byl jeszcze podpiety.

Co moze byc nie tak?

Czy montowal to ktos u siebie w Roverze 416Si 96r.

W zalaczniku tak wyglada podlaczenie tego ustrojstwa

0 4
  • #2 02 Paź 2009 08:09
    djskate8
    Poziom 19  

Z Twojego opisu wnioskuje, że masz moduł komfortu z funkcją domykania szyb trzymając kluczyk w zamku, kupiłeś zły moduł, choć powinno też się coś z tego zrobić.

0
  • #3 02 Paź 2009 09:18
    ralfi83
    Poziom 9  

Wczoraj mi zadzialalo jak zamknolem auto z pilota. Puzniej spalil mi sie bezpiecznik.

Moderowany przez Błażej:

Jeszce jeden tak napisany post i będzie ostrzeżenie. Używaj przycisku PISOWNIA!

0
  • #4 02 Paź 2009 11:00
    Hans30
    Poziom 27  

w roverze jest na jego fabrycznym module zamka centralnego zamek sterowany jest siłownikiem sprawdz na którym przewodzie masz + w trakcie zamkniecia auta i tam sie podepnij ze sterowaniem silnik siłownika są na 1 i 3 pinie lewy górny róg kostki
    i sprawdz dla pewności czy jest to tylko imupls plusa
    Twój problem zostanie rozwiązany tym sposobem

0
  • #5 02 Paź 2009 18:14
    milejow
    Poziom 42  

Pierwsza sprawa-zasilanie modulu powinno isc z grubego plusa(np.od stacyjki,staly plus) przez bezpiecznik 20A.Obwod radiowy jest za delikatny do zasilenia modulu.Tam nie ma zadnego komfortu,sprawdz czy na kablach silnika szyby kierowcy sa masy na niepracujacym silniku.Jak sa,podpinasz,jak pozostale szyby

0