Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 6201/91 - Zmiana softu

01 Paź 2009 22:25 9195 18
  • Poziom 23  
    Witam mam w/w sprzęt który sie wiesza, podejrzenie z mojej strony padło na soft, chcałbym w nim wymienic ale nie posiada on portu rs 232, ma jedynie USB i LAN, sprzet nie chce odbierać programów mimo poprawnej ustwionej anteny, sygnał pokazuje porawnie, wiec daledo zostaj ostatnia deka ratunku wymiana softu ale jak to zrobić nie wiem, prosze o wytłmaczenie mi oraz prosze o soft do tego tunera temat elektroniki nie jest mi obcy ale z tym nie wiem jak sobie poradzic prosze o jakoms pomoc lub nakierowanie mnie na to jak mam to wykonać z góry dzięki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    niestety nie wykonalne, dzwoniłem do BOA powiedzieli że dekoder bedzie się wieszał nawet po zmianie oprogramowania, chetnie wymienia na nowy jeżeli jest dzierżawiony, może ma ktoś na niego jakiś innny pomysł??
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    mihal2002 napisał:
    Menu aktualizacja oprogramowania przez satelite.
    Innej metody nie ma.

Są ale nie sądzę by chciałoby się jeszcze komuś modyfikować aplikacje MHW. To co obecnie robią do starych Mediasatów to niestety bazowanie na pracy kilku osób sprzed wielu lat. Na pewno tego nie zrobi autor wątku.

Tuner jest dzierżawiony. Więc nie ma problemu z wymianą.
    Jedyny warunek to niezaleganie z płatnościami.

Mogą być wady sprzętowe lub pomyłki projektowe eliminowane później podczas produkcji - ja już w bardziej poważnych sprzętach (takich od kilkudziesięciu tysięcy USD wzwyż) widywałem krosy, cięte ścieżki a nawet dodatkowe elementy SMD naklejane na innym elementach łączone cienkim przewodami do różnych miejsca na płytce.

Niestety Philips od pewnego czasu systematycznie obniża jakość swoich wyrobów.

Układy scalone chipsetu też mogą być wadliwe. STi w serii 71xx też nieco naknocił.
    niestety pogoń za jak najszybszym wejściem na rynek przed konkurencją prowadzi do wypuszczenia nieprzetestowanych produktów (nawet z poważnymi błędami w podstawowej funkcjonalości) - syndrom Microsoftu. Testują obecnie klienci towarów konsumpcyjnych.
    mihal2002 napisał:
    Ja też nie sądze aby komuś a tym bardziej autorowi pytania chciało się pisać program.
    Tak że wzmainka że da się zmienić oprogramowanie nie ma tu racji bytu.
    Kolega STUDISAT chce zabłysnąć swą wiedzą ale wielu lamerów zakładających temat nie ma o tym zielonego pojęcia.

Jedna prosta rzecz być może niedługo będzie bardzo potrzebna w tychże tunerach...
    A na pewno zgranie zawartości pamięci już teraz.
  • Poziom 23  
    nie lubie dyskryminacji pod nazwą "lamerów" jeden wie drugi nie dlatego sie pyta o pewne rzeczy, problem w tym tunerze był w przetwornicy która miała dać napięcie 1,2V przy złej pracy podniosła napięcie troche, po naprawe wszystko wruciło do normy napięcie stabilne no ale praca tunera już nie, wiec dlatego pytam o taką sprawe jak zmiana softu, nie robiłem jeszcze tego dlatego waro zapytać chociaż elektronika nie jest mi obca, pisanie programu to już inna sprawa którą napewno nie wykonam, chociaż chcał bym się dowiedzieć gdzie mam szukać informacji jak wgrać soft do tych tunerów albo przynajmniej jak się za to zabrać gdzie szukać informacji na ten temat może ktoś coś podpowie nie szukam gotowca do konkretnego tunera tylko coś co mi coś podpowie.
  • Poziom 32  
    Ten dekoder na obecną chwilę jest "nieedukowalny".
    Inaczej mówiąc - nie można programować go w podobny sposób, jak np. Mediasaty Cyfry+ typu Pioneer, Pace, Kenwood.
  • Poziom 15  
    Tak BTW to przydała by sie zmiana designu menu w tunerach Cyfry. Co prawda jest proste do szpiku kości ale nie zmieniało sie ono od kiedy pamiętam czyli już ponad kilkanaście lat jak się nie mylę. Ale to tak na marginesie softu Philips'ów.
    zabbii napisał:
    Tak BTW to przydała by sie zmiana designu menu w tunerach Cyfry. Co prawda jest proste do szpiku kości ale nie zmieniało sie ono od kiedy pamiętam czyli już ponad kilkanaście lat jak się nie mylę. Ale to tak na marginesie softu Philips'ów.

Były zmieniane ale nie polską aplikację - oraz holenderską.
    Z niewielkimi modyfikacjami był wygląd dla naziemnej brytyjskiej ITV.

Hiszpanie najpierw zmienili kolorystykę. Zamiast czerwonego był kolor błękitnozielony.
    Potem 3 platformy - CanalSat France, D+ i hiszpański C+ zmienili wygład menu. Białe tło, czarne obwódki itd... Różnymi kolorami w zależności od nadawcy wyróżniano pozycje w menu.

Nie wiem - nie wiem jak w norweski C+ - tam był ciekawe Mediasaty w tym wersje z gniazdem CI.

Nie zmienią wyglądu. Czemu? Firma która opracowała MediaHighway - na bazie interpretowanego jeżyka programowania wirtualnej maszyny Pantalk (dokładnie jak Java) dawno temu splajtowała. Tak samo splajtowała spółka która opracowała i rozwijała MHW. Inny wygląd aplikacji powstał jeszcze za czasów gdy grupa C+ miała na własność MWH

Projekt został przejęty przez Thomsona a obecnie jest wykupiony przez NDS - a p. Murdoch zrobi dla nie-swoich platform tylko absolutne minimum. Kiedyś Sky UK wykorzystywało OpentV obecnie częściowo należący do Kudelski SA.

Teoretycznie można samemu modyfikować wygład okienek. Są do tego narzędzia. Nie wiem czy dla tunerów HD nie rozszerzono 16 kolorowej palety np. do 256.

Dodano po 15 [minuty]:

mihal2002 napisał:

Ten dekoder tylko do WYMIANY w punkcie C+.

I wymienią jeśli jesteś abonentem CYfry+, nie zalegasz z opłatami itd.

Jeszcze jedno C+ będzie lub już zaczęła blokowąć odbiór DVB-T w tunerach które zostały wyłudzone.

Proste dla nich. Upgrade to aplikacja MHW. Jest wiele możliwości sprawdzenia czy tuner nie pochodzi z lewizny.

mihal2002 napisał:

Jeszcze jedno kto kupuje tego typu dekodery na własność?
    To jest tak(tani sprzęt HD to się sprzeda a nie myśli się o serwisie itp)
    potem tego pełno w necie bo siętrzeba pozbyć czegoś co nie działa poprawnie a inny niech się martwi.

Tak samo kto kupuje dekodery Polsatu itd. I rozróżnijmy legalne nabycie na drodze promocyjnej oferty z wywiązaniem się z umowy od wyłudzenia wykorzystują technika na słupa. W tym drugim przypadku nadawca będzie blokował i ma do tego wiele możliwości technicznych. Tak jak kiedyś blokował tunery gdy była wsadzona piracka karta.

mihal2002 napisał:

Powtarzam NIE ma możliwości zmiany oprogramowania we własnym zakresie w tym dekoderze.

Eccch no comments. Tak samo nie było możliwości w innych Mediasatach. To nadal jest MHW, z tą sama struktura aplikacji z tymi samymi danymi konfiguracyjnymi. jedyna różnica to ew. nowe komunikaty wymieniane pomiędzy motorem MHW a Os'em zwanym potocznie HDL'em.
  • Poziom 17  
    Zmiana oprogramowanai tutaj nie pomoże.
    Przyczyna siedzi głębiej, nie wiem czy chcesz albo czy masz zdolności manualne, bu lutować w nim w środku.
    Poza tym masz plombę gwarancyjną na tylnej obudowie, więc raczej nie będziesz chciał go otwierać.
    Wogóle odezwij się na priv, proszę.
    Mam rozwiązanie Twojego problemu.
  • Poziom 35  
    Skoro kolega odkopał już temat to może podzieli się na forum swoją wiedzą...
  • Poziom 17  
    W skrócie za brak sygnały odpowiada scalaczek który jest pod ekranami, na 99% on jest temu winien. Pracuję w serwisie cyfry wiec jakiekolwiek naprawy itp mogę zrobić. Więcej info raczej na priv lub GG
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego po co zabierałeś głos w dyskusji łamiąc przy tym p.13 regulaminu jeśli nie planujesz podzielić się informacjami w tym temacie na forum .
    Twoje posty uważam za zbędne.
  • Poziom 17  
    ale czy ja nie musze dziielić się informacjami na forum prosze kolegę o to by skontaktował sięze mnąna priv jeżeli ma jakiś problem z dekoderami cyfry,

Moderowany przez GKVIDEO:

Kolego piszesz , że pracujesz w Cyfrze + w co ja osobiście wątpię popatrz na Swoją pisownię ( pierwszoklasisty)

• Poziom 17  
    hehehe - jesteście wszyscy super - nie potrzebuje wam w zaden sposób udowadniać tego jednak może zeby Wam się głupi zrobiło i żebyście mieli głupie miny przed monitorami to jakoś to udowodnie tylko w jaki sposób chcecie coś konkretnego?

Aha ludzie inteligentni wiedzą , że serwis nie opiera się tylko na elektronice. Chyba Wy jesteście na poziomie pierwszoklasisty bo doszukujecie się kłamstwwa i jakiegoś podstępu. Pozatym czy nie wystarczy Wam to , że mogę Wam pomóc w sprawach serwisu dekoderów cyfry? Szukacie podstępu , bo człowiek chce pomóc. Masz pytanie napisz pomogę rozwiązać problem z tymi dekoderami?

Pytanie czy macie schemat do dekodera powiedzmy HD 6201 , lub HD PVR 7201?
  • Warunkowo odblokowany
    sebek_wwl napisał:

Pytanie czy macie schemat do dekodera powiedzmy HD 6201 , lub HD PVR 7201?

Jeżeli jesteś w posiadaniu takowych to powinieneś je tu umieścić!
    A tak czekasz aż cię ktoś poprosi.To w takim kładzie nie masz co wypisywać bo to się mija z prawdą.
    Co do pisowni to ją popraw.
  • Poziom 17  
    na dowód tego dodaje schamat do 6201