Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik mikrofalowy w samochodzie - promieniowanie

freddd 01 Paź 2009 23:40 1920 6
  • #1 01 Paź 2009 23:40
    freddd
    Poziom 15  

Mam pytanie, czy czujnik mikrofalowy ma jakieś szkodliwe działanie gdy jest włączony? wydaje mi się że tak, przecież to jak mała kuchenka mikrofalowa.

centralka mojego alarmu (spy 5000) cały czas podaje zasilanie na podpięte czujniki, wydawało mi się że czujniki powinny być zasilanie jedynie gdy alarm jest uzbrojony.

Jak jest w lepszych i droższych alarmach, czujniki też są cały czas zasilane?

z góry dzięki za odpowiedzi.
    pozdrawiam.

0 6
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2009 00:20
    rysiuct
    Poziom 11  

freddd napisał:

Jak jest w lepszych i droższych alarmach, czujniki też są cały czas zasilane?

z góry dzięki za odpowiedzi.
    pozdrawiam.

Tak.

0
  • #3 02 Paź 2009 07:48
    freddd
    Poziom 15  

to kiepsko :( czyli zmiana alarmu nie pomoże :(

nie uśmiecha mi się być cały czas napromieniowywany przez mikrofalę. Pozatym drugą strefę czujnika planowałem podłączyć do klaksonu, ale to bez sensu skoro cały czas miałby być aktywny.

Pozatym co z poborem energii? przecież alarmy samochodowe powinny pobierać jak najmniej prądu, co za problem aby konstruktorzy zastosowali jakiś mały przekażnik który zasilał by czujniki tylko w fazie uzbrojenia.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Paź 2009 08:14
    Andrzej Stachurski
    Poziom 20  

freddd napisał:
    to kiepsko :( czyli zmiana alarmu nie pomoże :(

nie uśmiecha mi się być cały czas napromieniowywany przez mikrofalę. Pozatym drugą strefę czujnika planowałem podłączyć do klaksonu, ale to bez sensu skoro cały czas miałby być aktywny.

Pozatym co z poborem energii? przecież alarmy samochodowe powinny pobierać jak najmniej prądu, co za problem aby konstruktorzy zastosowali jakiś mały przekażnik który zasilał by czujniki tylko w fazie uzbrojenia.

No i właśnie tu sobie sam odpowiedziałeś na pierwsze pytanie: energia emitowana przez ten czujnik jest tak mała że pomijalna. Więc nie ma się czego bać. Idąc tą drogą powinieneś nosić komórkę... cały czas wyłączoną:)

0
  • #5 02 Paź 2009 09:21
    s6spn6
    Poziom 24  

freddd napisał:
    przecież to jak mała kuchenka mikrofalowa.

Heh kolego... ten czujnika inna częstotliwość niż mikrofalówka i mniej wypływa na twoje zdrowie niż to co lata wokół ciebie. Nadajniki GSM, Nadajniki Radiowo Telewizyjne,

0
  • #6 02 Paź 2009 21:12
    freddd
    Poziom 15  

Ok, dobra, dzięki za odpowiedzi.

ps. Mam nadzieje że pan moderator nie da mi kolejnego ostrzeżenia za ten post?

0
  • #7 02 Paź 2009 21:28
    252257
    Użytkownik usunął konto