Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podwójna czujka w tunerze sateliarnym np cyfry

ochond 02 Paź 2009 00:36 1049 9
  • #1 02 Paź 2009 00:36
    ochond
    Poziom 9  

Witam. Mam takie pytanko odnośnie czujki w tunerze satelitarnym. Czy jest mozliwość podpięcia dwóch czujek np. równolegle zeby jedną z nich przeciągnąć do drugiego pokoju. Jesli tak to jak? czy poprostu podpiąć ja dokładnie tak samo ja ta zamontowana czy to wymaga czegos bardziej skomplikowanego. Z góry dzieki za wszelką pomoc

0 9
  • #2 02 Paź 2009 00:43
    Doominus
    Poziom 34  

O co chodzi ?
    Przedłużacz pilota ?

0
  • #3 02 Paź 2009 13:17
    =X=
    Poziom 15  

Mi się wydaje ,że chodzi o możliwość sterowania tunerem,który jest np. w pokoju obok.

0
  • #5 12 Paź 2009 21:58
    ochond
    Poziom 9  

sorki ze dlugo nie odpisywalem, ale mialem problem z netem. Tak czy siak chodzi mi wlasnie o to zeby sterowac tuner z pokoju obok.
    Moja wizja jest taka ze mam w salonie np tuner cyfry. I tam jest podpiety do tv np po eurozlaczu, ale oprucz tego leci z tunera kabel antenowy do drugiego pokoju i np wieczorkiem kiedy klade sie do luzia chcialbym moc sterowac ta cyfra poprzez druga czujke podpieta do tej w tunerze i przeciagnieta do drugiego pokju zebym nie musial ciagle biegac do salonu. pozdro

0
  • #6 12 Paź 2009 22:02
    Doominus
    Poziom 34  

Czyli przedłużacz pilota.

0
  • #7 12 Paź 2009 22:05
    mihal2002
    Poziom 43  

ochond napisał:
    sorki ze dlugo nie odpisywalem, ale mialem problem z netem. Tak czy siak chodzi mi wlasnie o to zeby sterowac tuner z pokoju obok.
    Moja wizja jest taka ze mam w salonie np tuner cyfry. I tam jest podpiety do tv np po eurozlaczu, ale oprucz tego leci z tunera kabel antenowy do drugiego pokoju i np wieczorkiem kiedy klade sie do luzia chcialbym moc sterowac ta cyfra poprzez druga czujke podpieta do tej w tunerze i przeciagnieta do drugiego pokju zebym nie musial ciagle biegac do salonu. pozdro

Do tego jest takzwany przedłużacz pilota.
    Poszukaj na portalu aukcyjnym.

0
  • #8 12 Paź 2009 22:50
    ochond
    Poziom 9  

dobrze tylko ze taka zabawka kosztuje troche zlotych i wygloda dosyc nie estetycznie jak ci leza na wieszku jakies nadajniki. Wolalbym zeby mi ktos powiedzial czy da sie zrobic tak jak ja chce tzn kupic druga taka sama czujke jak jest w tunerze i w nim wpiac sie z nia niewiem np rownolegle w ta istniejaca. Mysle ze byloby to duzo tansze i bez zadnych kabli i nadajnikow na wieszku.

0
  • #9 12 Paź 2009 23:52
    Doominus
    Poziom 34  

Niezbyt trafiony pomysł , na kablu dojdzie do zakłóceń albo do utraty sygnału.
    Ktoś na forum prezentował układ działający na przewodzie antenowym.

0
  • #10 13 Paź 2009 00:00
    romeok01
    Poziom 35  

Możesz kupić taki Link jest dosyc małych rozmiarów i wymaga jedynie podłaczenia zasilacza.

Jak będziesz chciał podłączyć do istniejącego odbiornika podczerwieni w tunerze to i tak bedziesz musiał ciągnąc kabel do drugiego pokoju.

Możesz spróbować podłaczyć odbiornik podczerwieni do istniejącego trzema przewodami np któryś z tych Link

Koszt odbiornika podczerwieni od 12 do 36 zł do tego koszt przewodu, zabawa w lutowanie i nie masz pewności czy zadziała i czy czasem czegos nie uszkodzisz.

Koszt radiowego przedłuzacza pilota 86 zł , masz pewnośc, że bedzie działał, szybki i bezproblemowy montaż oraz uniwersalność.

0