Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STEP 7 Basic v.10.5 dla SIMATIC S7-1200

seba582 02 Oct 2009 07:23 7366 12
SterControl
 • #1
  seba582
  Level 9  
  Witam. Czy ktoś w tym nowym środowisku odwoływał się do wejść analogowych ? Bo mam z tym problem :)
 • SterControl
 • #2
  seba582
  Level 9  
  Już znalazłem: IW+adres, wszystko podane w konfiguracji dla każdego z bloków sterownika
 • #3
  seba582
  Level 9  
  Czy ktoś konfigurował w tym nowym środowisku alarmy dyskretne dla HMI ?
 • SterControl
 • #4
  xqwzetsik
  Level 11  
  seba582 wrote:
  Czy ktoś konfigurował w tym nowym środowisku alarmy dyskretne dla HMI ?


  Hej! Też pracuję z tym środowiskiem, mam 1212C, 2 moduły sygnałowe, kartę sygnałową, switch, dodatkowy zasilacz oraz HMI 10.4 cala. Zaczynam projekt, dlatego nie zdążyłem jeszcze wziąć się za programowanie panelu, ale za niedługo się nim zajmę. Może będziemy mogli wymienić jakieś spostrzeżenia;)
 • #5
  Allmar
  Level 15  
  Jesli chodzi o konfiguracje alarmow to jest to praktycznie to samo co w klasycznym WinCC flexible. Nalezy zwrocic jednak uwage na fakt, ze tym razem (co sie chwali) Siemens zdecydowal sie na wprowadzenie dodatkowego ekranu Global Screen i to w nim - a nie jak to sie robilo dotychczas w Template - nalezy tworzyc okno alarmow.

  Napisz wiecej informacji, z czym dokladnie masz problem - pozdrawiam.
 • #6
  kletk
  Level 12  
  Witam
  Próbuje zainstalować Stepa 7 Basic z SP2 na Win7 64bit. Zainstalowałem microsoftową wirtualną maszynę XP, ale jest jakiś dziwny numer. Na laptopie, mam max rozdzielczość 1360x768 a na virtual pc 1360x766 i przy każdej kombinacji wertykalną rozdzielczość ścina o 2. Podczas instalacji Step wyrzuca komunikat, że ma być rozdzielczość 1024x768 lub większa. Teoretycznie mam większą, no ale te dwa punkty widać muszą mieć jakieś cholerne znaczenie. Czy ktoś może miał podobny problem, albo wie jak to obejść?
 • #7
  xqwzetsik
  Level 11  
  Też się z tym zetknąłem, sprawdzę jutro w pracy jak to u mnie hula (też mam Windows 7, ale 32 bitowy i na nim chodzi Virtual PC z XP).
 • #8
  kletk
  Level 12  
  Znalazłem, trzeba w narzędziach wyłączyć funkcje integracji.
  Dzięki za zainteresowanie.
 • #9
  xqwzetsik
  Level 11  
  Z tym, że bez funkcji integracji będzie problem z dostępem do dysków i innych mediów..

  Sorki za niespełnioną obietnicę zerknięcia na problem, ale elektroda się jakoś wczoraj nie chciała ładować:)
 • #10
  elektrokuba
  Level 12  
  Dorzucę swoje pytanie związane z Basic'iem. A mianowicie w 300 jest możliwość tworzenia wewnętrznych bloków w OB w których można było nadać ilość we/wy i w środku zrobić podprogram wykorzystywany w głównym OB. Robiłem to ponad rok temu ale wiem że się dało. Staram się to samo zrobić tutaj na 1200 i nie bardzo wiem jak. Próbowałem na FUNCTION BLOCK ale nie wiem jak tam ustawić we/wy tam się da chyba tylko funkcję wewnątrz zapisać i ją uaktywniać. Ktoś wie jak takie coś zrobić? Chce stworzyć uniwersalny blok który będę miał możliwość umieszczenia w głównym OB i który będzie "sterowany" zależnie od tego co mu dam na wejścia w głównym OB, a w środku będzie zawsze ten sam algorytm. Mam nadzieję że jasno opisałem problem. Będę wdzięczny za odpowiedź/pomoc.
 • #11
  xqwzetsik
  Level 11  
  Hej, mam trochę opóźnienia, ale wcześniej się nie dało. Jeśli jeszcze tego nie rozwiązałeś, to:

  Pewnie, że można robić funkcje/bloki funkcyjne z parametrami wejściowymi/wyjściowymi/we-wy/statycznymi itp. Jak otworzysz blok funkcyjny/funkcję, to powyżej drabinek z ciałem funkcji/bloku na belce będą takie małe strzałki wskazujące w górę i dół. Trzeba tam kliknąć i wtedy rozwinie się okno konfiguracji parametrów. Nie mam przy sobie programu, bo bym zrobił zrzut, jak co to daj znać, to wrzucę.
 • #12
  elektrokuba
  Level 12  
  Spoko wielkie dzięki ale już sobie z tym poradziłem. Teraz mam ten problem od którego zaczął się wątek. Jak utworzyć alarm dyskretny? Chodzi o to ze jak załączy sie jakaś tam flaga czy wyjście to niech wywali informację do HMI alarms o tym zdarzeniu. Nie mogę tego znaleźć nigdzie :/