Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż czujników ultradzwiękowych

02 Paź 2009 12:17 2048 5
 • Poziom 14  
  Dokupiłem do alarmu Steelimen czujniki ultradźwiękowe i teraz mam problem ponieważ w centralce jest wyjście tylko na 1 czujnik w tym przypadku wstrząsowy bo taki był w zestawie. Jak podłączyć te ultradzwięki? Wychodzą od nich 3 kable: masa, +12V no i jeden sygnałowy. Pod co go podpiąć?

  Moderowany przez norbert.s.:

  Ostrzeżenie - regulamin pkt 14.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic728755.html
  i wiele innych.
  Temat zalożony w dziale głównym, zamiast w dziale dla początkujących, gdzie go przeniosłem.

 • OptexOptex
 • Poziom 41  
  Równolegle do czujnika wstrząsowego jeżeli byłyby jakieś zakłócenia to odseparować diodami wyjście sygnałowe
 • OptexOptex
 • Poziom 14  
  Właśnie bylem przed chwila tak podłączyć i wtedy nie działa żaden czujnik tylko w ultradzwiekach cały czas świeci się dioda natomiast we wstrząsowym dioda nawet nie mrugnie( a wcześniej przy podłączonym wstrząsowym podczas wstrząsów dioda mrugała). Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie czujnika wstrząsowego. Rozumiem że ta dioda powinna świecić wtedy gdy dostanie sygnał w tym przypadku jakiś wstrząs. Ale czy tylko wtedy gdy alarm jest uzbrojony? Bo u mnie bez względu na to czy jest uzbrojony czy nie podczas wstrząsu dioda się zaświeca a to było by bezsesnu bo przecież podczas jazdy wstrząsy są cały czas
 • Poziom 41  
  Więc dwie diody na przewodzie sygnałowym,anody razem a katody do poszczególnych czujników-wyjścia sygnałowe.Jezeli chodzi o zasilanie czujników to zalezy jak ten alarm to rozwiązuje generalnie powinno być dopiero po włączeniu alarmu ale nie jest to zasada.
 • Poziom 14  
  Odziwo zadziałało połączenie równoległe. Teraz troszkę inne pytanie? U mnie w aucie jest fabryczny centralny oraz alarm również fabryczny do którego podłączona jest dioda w drzwiach. Czy mogę równolegle podłączyć tą diodę z diodą z nowego alarmu czy lepiej odciąć diodę w drzwiach i podciągnąć do niej kable od nowego alarmu?
 • Poziom 41  
  Dwie diody bedziesz musiał mieć.