Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subiekt GT Kasiarz GT Posnet Temo i Windows Vista

Sl4uGh7eR 02 Oct 2009 15:58 8237 9
    Sl4uGh7eR
    Level 12  
    Witam, mam taki dziwny problem z podpięciem drukarki w Kasiarzu. Sterowniki działają OK, program Temo USB Test przechodzi bez problemu. W Kasiarzu gdy sprawdzam połączenie, ustawiam port kom, stawki PTU a Kasiarz wywala Błąd COM: 80004002. Co poradzić z tym fantem? Dodam że mam pakiet 1.18. Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek pomoc :)

EDIT:

"Błąd COM: 80004002 - taki interfejs nie jest obsługiwany"
    Sl4uGh7eR
    Level 12  
    Łączę się kablem USB. instaluje mi Port COM4 na Posnet Temo. Co do linka to czytałem już wiele. Ponoć jest to problem z plikiem comcat.dll. Panowie z Insert nie potrafili mi wczoraj pomóc, będę ich jeszcze męczył w poniedziałek.
    Co dziwne, nawet jak nie podłącze drukarki do kompa, wyskakuje mi identyczny błąd podczas próby nawiązania połączenia. A połączenie jak najbardziej jest ok.
    oleq_30
    Level 30  
    z tej strony http://symplex.pl/ sciagnij program demo Small Biznes w zakładce miesiące/drukarki/drukarka fiskalna zainstaluj swoją o w parametry spróbuj transmisji ( ustaw na COM4win) bedziemy wiedzieć czy problem jest po stronie programu czy systemu czy sterownika
    Dlaczego korzystasz z USB a nie interfejsu RS232 ? spróbuj po kablu rs-owym
    Sterowniki spróbuj pobrać ze strony producenta.
    Rozumiem że aktywowałeś tryb USB w drukarce ? Jeżeli nie to dosyłam na stronę 41 instrukcji obsługi .
    Sl4uGh7eR
    Level 12  
    Zaraz sprawdzę to demko. Problem w tym że przeinstalowałem system i po przeinstalowaniu drukarka już nie działa. Poprzednio też była Vista.

Dodano po 10 [minuty]:

OK. W Small Business ładnie się łączy z Drukarką. Problem leży po stronie Inserta. Dzięki za pomoc, teraz muszę męczyć obsługę Inserta. No chyba że masz Olq jakieś podpowiedzi gdzie teraz szukać problemu?
    oleq_30
    Level 30  
    Jeszcze raz spytam dlaczego nie łączysz się z kasą po rs232 tylko po USB ?
    To jest cały urok Inserta i nie lubię serii Subiekt GT tylko wolę Small Biznesa doradzić klientowi , Insert nie wiem czy ci coś pomoże.
    Sl4uGh7eR
    Level 12  
    Łączę się po USB bo drukarka ma interfejs USB. Przez ponad rok nigdy mi to nie sprawiało problemów. Dopiero po przeinstalowaniu systemu mam problem z łącznością w Insercie. Laptop nie ma RS'a więc musiałbym szukać emu na USB.
    oleq_30
    Level 30  
    Rozumiem że aktywowałeś tryb USB w drukarce ? Jeżeli nie to dosyłam na stronę 41 instrukcji obsługi .
    Sl4uGh7eR
    Level 12  
    Drukarka w programie Small Biznes działa bez problemu. Działała przed reinstalacją systemu. Nie działa teraz pod subiektem... Tryb USB mam włączony od ponad roku od kiedy to prowadzimy działalność.
    kkf
    Level 13  
    miałem ten sam problem podczas łączenia przez port com. zachciało mi się aktualizacji sterowników inserta i od tej pory kicha i ten komunikat, odinstalowywałem te sterowniki i instalowałem starsze wersje- nic nie pomogło, pod symplexem oczywiscie jest ok. drukarka, próbowałem kilka kabelków. ten sam komunikat daje także po wybraniu innych drukarek i na innych portach com, przypuszczam że ostatni sterownik inserta coś zamieszał - pytanie jak to odkręcić? Windows XP, subiekt 1.16

okazało się że winny był plik Comctl32
    opis problemu na:
    http://support.microsoft.com/?kbid=884883
    należy zainstalować łatkę (w moim przypadku nie było to takie proste, bo windows krzyczał, że jest nowszy service pack i jest niepotrzebna, musiałem ręcznie podmienić plik Comctl32 na późniejszą wersję, windows się ze 3 razy jeszcze zburzył, explorer zrestartował przy ponownym uruchamianiu, ale w końcu wszystko poszło.
    prawdopodobnie aktualizacja inserta korzysta ze starej wersji pliku i podmienia plik właściwy na stary - co może powodować takie chece.