Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prolbem z routerem Edimax

02 Paź 2009 16:35 629 1
  • Poziom 9  
    Mam nietypowy problem. Naszym celem jest podłączenie bezprzewodowe do routera czterech laptopów. Każdy oczywiście ma kartę sieci bezprzewodowej, zresztą wszyskie laptopy są podłączone do sieci jako takiej. Jednak tylko dwa laptopy z czterech mają dostęp do internetu. Co ciekawe, każdy laptop można podłączyć bezprzewodowo, jednak wcześniej trzeba podłączyć go do kabla, po czym ten kabel można później wyjąć (jednak po zresetowaniu połączenia oczywiście to już nie działa). Jak wspomniałem, chcielibyśmy jednak mieć w pełni bezprzewodowy dostęp, kable to jedynie ostateczność. Oczywiście wchodziliśmy w ustawienia routera, jednak nie zanleźliśmy niczego, co by mogło być jakimś zabezpieczeniem przed innymi użytkownikami, zresztą jak wspomniałem router widzi wszystkie cztery adresy MAC. Dla formalności powiem jeszcze, że koledzy "z internetem" posiadają Toshibę oraz Acera, a na Asusie oraz moim Compalu wyskakują błędy podczas połączenia z siecią. Czy problem może tkwić w marce routera (Edimax jak w tytule), który nie "współpracuje" z niektórymi modelami notebooków? Jak temu zaradzić (jeżeli się da w ogóle)? A jeżeli nie tutaj jest problem to w czym?
  • Poziom 16  
    Czasami się zdarza że niektóre karty WLAN nie chcą się połączyć z routerem, np miałem taki przypadek, że karta Planet WL-U350 nie chciała się połączyć z routerem D-linka DI-524. Jeżeli jest taka możliwość to proponuję pozamieniać karty WLAN w laptopach.