Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klawiatura wykrywana jako urządzenie kompozytowe USB

02 Paź 2009 17:48 3325 1
  • Poziom 38  
    Witam. Rano zepsuła mi się klawiatura (uszkodzenie mechaniczne), kupiłem więc nową w sklepie - Modecon 2003. Jest to klawiatura USB.

Wystąpił problem z podłączeniem jej do komputera, a dokładniej z wykryciem jej przez Windows. Napisze tylko, że klawiatura jest w 100% sprawna, podłączona do laptopa działa bez zarzutu.

Podłączając klawiaturę do komputera wyskakuje standardowe okienko "znaleziono nowy sprzęt", potem "znaleziono klawiatura usb" (w tym momencie zapal sie światełko na klawiaturze i jeżeli wcisnę jakiś przycisk to widzę że że działa, w tej chwili jest wykrywana w menadżerze urządzeń jako "klawiatura"), następnie ze 2 razy wyskakuje chyba: znaleziono nowe urządzenie kompozytowe usb (w tym momencie klawiatura przestaje reagować, swiatelko nadal sie pali, ale znika ikona klawiatury z menadżera urządzeń, chwilo chyba jest przy niej wykrzyknik, a po chwili znika całkiem i pojawia się w grupie Hosta USB "urządzenie kompozytowe usb"). To wykryte urządzenie kompozytowe usb we właściwościach ma: lokalizacja: "0 usb keyboard".
    I klawiatura nie działa, w ogóle jakby nie była podłączona (jedynie zielona dioda świeci). W panelu sterowania -> klawiatura w ogóle nie nie wykrywa.

Próbowałem już aktualizować sterowniki (system windows nie może znaleźć nowszych), przeinstalować (ale nie mam pliku *.inf), nie wiem co może być przyczyną tego problemu. Może system przerwań irq? Możę błąd sterowników?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.