Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADG758 - nie myje

02 Paź 2009 18:20 3617 4
  • Specjalista AGD
    Witam.

Zmywarka Whirlpool ADG758 pewnego dnia przestała myć.
    Po uruchomieniu świecą diody programu 4 i 5. Po wybraniu dowolnego programu wypuszcza wodę, nalewa troszkę ponad poziom i załącza się błąd i wylewa. Migają diody programu 1,2 i 3, a 5 świeci. Przejście wszystkich przewodów sprawdzone, hydrostat sprawny (dmuchając łączy, ale nic się nie zmienia - dalej nalewa), Moduł bez wypaleń, napięcia w normie.
    Zauważyłem, ze czasem przyciskając przycisk "P" programu zmienia się włączenie diod czasu opóźnionego startu.

Czyżby wina modułu?
  • Poziom 20  
    Hydrostat pewnie o.k.,ale dmuchnij w jego wężyk w przeciwna stronę i przeczyść aż do początku(do tej puszki).
  • Specjalista AGD
    Dmuchałem i czyściłem tam. ale bez skutku. Przy nalewaniu hydrostat przełącza styki, ale zero reakcji ze strony modułu. dobiera tak, ze zakrywa nakrętkę "soli" i włącza się błąd i wylewa wodę. Wycieku nie ma. Aquastop pracuje poprawnie.
  • Poziom 20  
    No to być może problem tkwi w module.Ale spróbuj jeszcze wykonać reset.Nie pamiętam jak w tym modelu,ale zazwyczaj poprzez jednoczesne naciśnięcie przez kilka sekund dwóch przycisków wyboru programu,lub przycisku start/pauza jeśli jest osobno.Jest to w instrukcji napisane i tu na elektrodzie tez powinieneś znaleźć.Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Reset tylko przerywa program, powoduje wylewanie wody.

Dodano 08.10.2009.

Wymieniono moduł i zmywarka ożyła.