Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra 2L wyciek płynu z klimatyzacji

wiarus2 02 Oct 2009 20:54 6031 7
    wiarus2
    Level 10  
    Witajcie, mam w Oplu Vectra 2L klimatyzacje w której ubywa płyn. Mechanik nie może
    znależć miejce wycieku, chociaż zalał układ kontrastem. Po paru dniach okazuje się że znowu wyciekł. Czy może ktoś miał taki przypadek, prosze o porade. Zaworki zostały wymienione.
    mig29_1979
    Level 19  
    Postaraj sie dostać od spodu do nagrzewnicy itam sprawdz czy nie ma wycieku.
    wiarus2
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedz, ale to już sprawdziłem, i nic. Nigdzie nie ma wycieków, a płyn ucieka. Całą instalacje sprawdziłem i nie ma oznak wycieku.
    SP7SEC
    Level 28  
    w vectrach 90 procent wycieków to sprężarka pod oringami na deklach i przez dławice trzeba zacząć od tego a po drugie to zmień mechanika będzie taniej i szybciej
    tom_dud
    Level 11  
    Cześć ( może źle popatrzyłem ale nie widziałem rocznika autka ) jeśli jest to Vectra B to warto sprawdzić skraplacz za wentylatorem ( a dokładniej jego silnikiem ) . Ściągnij grill i poświeć w koło wentylatora z każdej strony . Możesz też odkręcić mocowanie chłodnicy i odciągnąć chłodnicę do silnika i poświecić lampką UV na skraplacz . Warto też sprawdzić miejsca gdzie przewody są mocowane przy pomocy opasek gumowo metalowych . Ogólnie w Vectrach przewody gazowe do parownika idą w zależności od wersji albo przy filtrze powietrza ( od strony pasażera ) albo przy silniku ( koło akumulatora ) od strony kierowcy . Nie wiem którą wersje posiadasz i dokładnie też już nie pamiętam w której sie tak działo , ale często mieliśmy przypadki że właśnie pod opaską gum-met. szlak trafiał przewody ( chodzi o mocowanie przewodu z kompresora do nadwozia przy dolnym rogu chłodnicy od strony pasażera . Przewód od kompresora idzie taka pętelką i łączy się złączką aluminiową za prawą lampą . Zdemontuj opaskę która na dole przy chłodnicy trzyma przewód i sprawdź czy to nie to. Osobiście miałem też przypadek zę przewód ciekł za aluminiową osłoną termiczną ( jest ona na przewodach z kompresora. ) . Tragedią w tych autkach jest też kompresor Harisson V5 który lubi ciec na uszczelnieniach . A są tu dwa jedno czołowe wałka a drugie korpusu .

Pozdrawiam
    wiarus2
    Level 10  
    W poniedziałek pojadę do mechanika i powiem żeby to sprawdził. Chyba masz racje z tą zmianą. Ręce mi opadają, a mechanik ręce rozkłada i nie wie co ma dalej robić. Odpiszę Tobie, co on odpowie na tą przyczyne. A Tobie dzięki za podpowiedż. To jest Vectra B rocznik 96.
    wiarus2
    Level 10  
    Witajce, uffff nareszcie zrobiona "chyba", dzisiaj odebrałem Vectre i o dziwo klima działa. Mechanik powiedział że jest OK, ale nie powiedział co zrobił. Nie chciał zapłaty za naprawe, i to jest na jego plus. Jestem ciekawy jak długo będzie działała. W przyszłości napewno nie oddam auta do takiego mechanika.
    Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.
    pilot1987
    Level 2  
    Witam ja mialem opla omege 2.0 L i ten sam problem tylko umnie bylo dokladnie to co kolega wyzej opisal czyli sprezarka kupilem nowa i po sprawie wszystko bylo ok juz pozdrawiam