Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki podgrzewacz wody (gazowy) do mieszkania w bloku?

02 Paź 2009 22:12 8851 3
  • Poziom 16  
    Witam,
    z góry przepraszam, jeśli pytanie nie pasuje do tematyki tego forum (wtedy proszę o jego przesunięcie) - wydaje mi się, że tutaj jest właściwe, ale nie mam pewności.

Przechodząc do rzeczy, w innym wątku prosiłam o pomoc w zdiagnozowaniu awarii piecyka Chaffoteaux, otrzymałam od jednego z forumowiczów odpowiedź, że najlepiej będzie pomyśleć o wymianie go na nowy. Poczytałam trochę w internecie na temat piecyków, ale jednak mam problem z przełożeniem teoretycznych wymogów i parametrów na rzeczywistość, chciałabym więc poprosić ludzi siedzących w temacie o fachową pomoc.

Chodzi o piec gazowy, przepływowy, jednofunkcyjny, do podgrzewania wody w łazience. Mieszkanie jest w bloku, 10 piętro (ciśnienie wody i gazu w instalacji wydaje się być w normie), dwie baterie - wanna+prysznic i umywalka. Kuchnia nie będzie pobierać ciepłej wody, tylko sama łazienka.

Nie jestem pewna mocy urządzenia, w jednych poradnikach pisze, że wystarczy w zupełności 12kW, z innych wynika, że poniżej 25kW nie ma co schodzić. No i mam mętlik... Czy w uproszczeniu moc pieca przekłada się na większą objętość ogrzanej wody w tym samym czasie, czyli większe ciśnienie w kranie? Bo nie wiem, czy dobrze rozumiem?

Jeśli chodzi o typ, to skłaniam się ku przepływowemu, z zapłonem elektroniczny/elektrycznym (znaczy, na baterię, bez wiecznego płomyka), z otwartą komorą spalania. Nie za bardzo rozumiem na czym polegają zalety pojemnościowego oprócz tego, że trzyma cały czas ciepłą wodę (i tak nikogo nie ma w domu przez przeważającą częśc dnia), więc dlatego przepływowy. Chyba, że o czymś ważnym nie wiem :-)

Marki - polecano Junkers, Vaillant, Termet, odradzano Demrad (lub podobnie), Ariston, Senseo/Chaffoteaux et Maury, mieszane opinie co do Saunier Duval.

Wygląd, głośność, bajery typu elektroniczne wyświetlacze i tym podobne ozdabiacze są absolutnie bez znaczenia. Chciałabym, żeby był w miarę ekonomiczny, nie psuł się (a jeśli już, to żeby części zamienne były łatwo dostępne - w moim mieście i okolicy jest serwis Junkersów i Termetów, co do reszty to nie wiem jeszcze), cena nie wiem.. do około 1200zł, z pewną elastycznością w górę, ale bez przesady. Nie za bardzo mam ochotę wydać np. 2200 na taki piec :-)

Czy dla przykładu coś z linków poniżej jest dobrą propozycją?

http://www.tomsan.pl/product_info.php?cPath=6_8&products_id=559

http://ogrzewanie-domu.pl/311-przepywowy-podgrzewacz-wody-junkers-maxipower-wrdp.html

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :-)
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie niedawno kupowałem i jestem bardzo zadowolony Ariston FAST CF 11 E używam w b;oku do zasilenia w ciepłą wodę kuchni i łazienki i stwierdzam że w zupełności wystarczy. Piecyk pracuje na ok 1/3 mocy a woda jest bardzo gorąca. U rodziców mamy identyczny od 4 lat i pracuje bez zarzutu.
    Na allegro można je kupić za ok 700zł nowe ze sklepu.
  • Poziom 16  
    Dziękuję za odpowiedzi. Czyli rozumiem, że raczej poprawnie określiłam typ pieca, jaki mam kupić? Mam na myśli przepływowy, otwarta komora, bateryjny? I wystarczy mi te 19.2kW, jak w tym modelu Junkersa?
    Czyli sprawdzę jeszcze sobie dostępność obu modeli, czy na pewno jest u mnie serwis lokalnie i chyba pomyślę o kupnie.
    Dziękuję.