Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD TV Philips 26PF3320 Chassis LC4.3E - jaskrawość

mariuszkuba 03 Paź 2009 10:29 3134 4
  • #1 03 Paź 2009 10:29
    mariuszkuba
    Poziom 15  

Witam wszystkich specjalistów !

Moje pytanie dotyczy odbiornika Philips 26PF3320. TV uruchamia sie normalnie ton ok. natomiast brak odpowiedniej jasnosci obrazu, po prostu mimo ustawien jaskrawosci na max, obraz pozostaje zbyt ciemny. Regulacje kontrastu i nasycenia są ok. Może ktoś z szanownych kolegów servisantów spotkał się już z podobną usterką w tym TV i coś mi podpowie.
    Zgóry dziękuje i pozdrawiam wszystkich.

Mariusz!

0 4
  • #2 03 Paź 2009 16:54
    satgal
    Poziom 40  

Ten TV 26PF3320 miał zawsze problemy z wadliwą matrycą Quanta pionowe paski oraz wolna reakcja jej ale może ktoś już ją rozbierał do naprawy i nie porawnie złożył trudno zgadnąć może być też problem taki że ktoś wtyk zasilania inwertera na zasilaczu wsadził nie w odpowiednie gniazdo ja tak miałem dziś w Samsungu 32" aby coś widzieć to trzeba było zaciągnąć zasłony w oknie. Po przepięciu wtyku w drugie gniazdo obraz już jest OK.

0
  • #3 06 Paź 2009 10:32
    mariuszkuba
    Poziom 15  

Witam!
    Dziękuje koledze za odpowiedz.Tego TV nikt do tej pory nie rozbierał ale wszystko wskazuje na uszkodzoną matrycę.Czas reakcji jest bardzo mały i właściwie przy szybko zmieniających się scenach obraz jest trudno rozpoznać.Jeszcze raz dzieki za odpowiedź.Tematu narazie nie zamykam bo może jeszcze ktoś coś podpowie.

Pozdrawiam

Mariusz!

0
  • #4 06 Paź 2009 13:36
    Pol-UK
    Poziom 29  

Nie stawiał bym krzyżyka na tym TV na początek rozebrał bym matrycę na części pierwsze i dokonał czyszczenia warstw polaryzacyjnych folii i samych świetlówek z obudową, następnie zastosował bym znaną solucję naprawy tej matrycy i dopiero informował o powodzeniu lub nie powodzeniu tej misji. Samo nic się niestety nie zrobi. Pozdrawiam

0
  • #5 06 Paź 2009 19:02
    satgal
    Poziom 40  

Tam w matrycy nic nie trzeba czyścić tylko ją naprawić przez wlutowanie 2 przewodów. Jak to zrobić było pisane tu na forum kilka razy przy temacie Philips 26PF3320 i typie tej wadliwej matrycy w nim montowanej Quanta QD26HL02.

0
  Szukaj w 5mln produktów