Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson CX 3200 nie drukuje

pluto35 03 Paź 2009 10:46 2818 7
  • #1 03 Paź 2009 10:46
    pluto35
    Poziom 9  

Witam, mam znowu problem z drukarką. Ok 2-3 tyg temu kończył mi się tusz w drukarce i zaczęła brzydko drukować, zamówiłem na allegro tusze które dotarły do mnie przed wczoraj po założeniu nowego (zamiennika) nie da się wyczyścić głowicy. Zmarnowałem cały czarny tusz na czyszczenie i nic. Wyciągnąłem głowicę i ją przeczyściłem wacikiem nasączonym w rozpuszczalniku i nic nie pomogło. Co robić. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

0 7
  • #2 03 Paź 2009 17:15
    konmaj
    Spec od drukarek

Urządzenie w ogóle przestało drukować, czy też cały czas drukuje, ale brzydko?

0
  • #3 03 Paź 2009 17:57
    pluto35
    Poziom 9  

Kartka jest czysta bez śladu jakiegokolwiek tuszu, ani czarnego, ani koloru. Głowica pracuje normalnie.

0
  • #4 03 Paź 2009 18:10
    konmaj
    Spec od drukarek

Ja podejrzewałbym dwie rzeczy:

1) Wężyk pompki od tuszu jest zatkany starym tuszem lub odczepił się od stacji serwisowej (być może też z powodu zatkania) - był problem z pobieraniem tuszu do głowicy, co najpierw spowodowało złą jakość wydruku, a potem jego brak.

2) W wyniku zwarcia uszkodziła się płyta główna (a konkretnie elementy sterujące głowicą) i dlatego głowica nie "wypluwa" tuszu na kartkę.

0
  • #5 04 Paź 2009 09:50
    poldruk
    Poziom 20  

Poszukaj na elektrodzie, takich postów jest już sporo.

Można spróbować przepchać głowicę za pomocą strzykawki z tuszem lub płynem udrażniającym.

Ewentualnie należy wymontować głowicę i położyć do płytkiego talerzyka z płynem udrażniającym.

0
  • #6 31 Paź 2009 13:05
    pluto35
    Poziom 9  

Witam. Przemyłem głowicę aż zaczął lecieć bezbarwny płyn. Po zainstalowaniu głowicy w drukarce nie było żadnej reakcji wyciągnąłem znowu głowicę i widzę na niej ślady tuszu (kropelki), a nie drukuje w ogóle. Nic nie przynosi efektu, co można jeszcze zrobić? Szkoda mi tej drukarki bo drukowała prawie za darmo.

0
  • #7 31 Paź 2009 14:07
    konmaj
    Spec od drukarek

Wygląda na to, że niestety szwankuje elektronika sterująca głowicą. Jeżeli elektronika jest dobra, to podczas przygotowań do drukowania, gdy karetka wykona szybki ruch na lewą stronę, powinny być słyszane 1 lub 2 takie krótkie piski o wysokiej częstotliwości wydane przez głowicę przed rozpoczęciem drukowania (czyli przed pobraniem papieru).

0
  • #8 31 Paź 2009 16:03
    pluto35
    Poziom 9  

Dźwięki o których Pan mówi są słyszalne. Drukarka pracuje normalnie tzn. normalnie przygotowuje się do drukowania coś tam mieli, przerzuca, popiskuje itd. tylko że wychodzi z tego całego mielenia czysta biała kartka.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo