Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfra + - czy mam szansę na odbiór w mojej lokalizacji?

03 Paź 2009 13:52 3252 12
  • Poziom 2  
    witam, mam takie pytanie, kupilem zestaw cyfry + z antena 50cm.
    mieszkam w katowicach, moj balkon znajduje sie na 12 pietrze, blok niestety jest tak zbudowany ze jesli chce ustawic antene na południe to jakies 15-20m od anteny znajduje sie sciana bloku (jak na rysunku). Dodam ze blok ma 18 pięter. Nie ma możliwości założenia anteny na dachu.
    Sila sygnału pokazuje 87%, jakość 0%. Sa jakies szanse na ustawienie mojej cyfry, czy fizycznie jest to niemożliwe.

cyfra + - czy mam szansę na odbiór w mojej lokalizacji?
  • Moderator na urlopie...
    Powinno działać. Złe ustawienie anteny.
  • Poziom 39  
    Moim zdaniem, nie będzie działać, ponieważ:
    odległość ściana-Twój balkon = 20m (przyjmuję optymistyczną wersję)
    blok ma 18 pięter ty mieszkasz na 12, 18-12 = 6, a więc 6 x 2,5 (wysokość lokalu) = 15, a więc różnica wysokości Twojego lokalu do dachu 18 piętra to 15 metrów, liczymy dalej, na 1 metr wysokości przy 30 stopniach wypada 0,6m wysokości, a u Ciebie jest tych metrów 20 do ściany czyli 12 metrów... odpowiedź? Twoja antena patrzy komuś w okna z 17 piętra, trzeba podnieść conajmniej 5 metrów jeszcze, by ominąć błędy w przyjmowaniu wysokości lokalu itp. ODPOWIEDŹ: nie działa.
  • Poziom 34  
    A czy któryś z sąsiadów ma antenę sat ustawioną na HotBird ?
    Można by się do niego podpiąć.
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    v3gas napisał:
    Nie ma możliwości założenia anteny na dachu.

A niby czemu nie można? Deweloper/prezes wspólnoty ma układ z kablówką?
    Masz prawo do otrzymania dowolnego medium.

v3gas napisał:

Sila sygnału pokazuje 87%, jakość 0%.

Nie masz żadnego sygnału. Ta pierwsza wartość wprowadza w błąd a niestety neimal wszyscy na nią się powołują.

v3gas napisał:

Sa jakies szanse na ustawienie mojej cyfry, czy fizycznie jest to niemożliwe.

Kąt elewacji dla HotBirda w środkowej Polsce to około 30 stopni. Każde piętro to przynajmniej 2,7 metra. Twoja odległość to 20m max od ściany. 6 pięter to 16,7metrów. Jakby nie patrzeć to jest kąt 39 stopni.
    Twoja odległość od ściany/przeszkody powinna być przynajmniej dwukrotnie większa niż jej wysokość.
  • Poziom 10  
    kolega powinien sprawdzić czy o 12:15 ma antenę w słońcu czy w cieniu ;-)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę na razie wstrzymać się z odpowiedziami niech zakładający temat się odezwie bo może jest już to nieaktualne.
  • Poziom 39  
    kdsat napisał:
    kolega powinien sprawdzić czy o 12:15 ma antenę w słońcu czy w cieniu ;-)

Pozwolę sobie sprostować radę kolegi, bo o 12:15 to mamy pozycję Astra 3A 23.5 stopnia a nie Hotbird na pozycji 13.0 stopni i który to jest o godzinie 12:59 wskazywany przez słonce. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam

Podłączę się pod temat bo mam także problem z poprawnym ustawieniem anteny na hb i astrę. Zaczynam się zastanawiać czy problemem nie jest budynek naprzeciw mnie.
    Odległość do niego ok. 5-6m dzieli go tylko wąska ulica taka na 2 auta by się minęły plus wąski chodnik po każdej stronie. Ja antenę próbowałem montować na balustradzie i jak najbliżej elewacji mojego budynku (antena wysunięta poza balkon na uchwycie 60cm) - balkon mam na 1 pietrze. Budynek naprzeciw ma 3 pietra przy czym ostatnie piętro to skośny dach czyli 2 pietra plus skos. Sąsiad w drugiej części budynku, fakt mieszka na 2 pietrze też ma tak zabudowa antenę i jest ok ale to jednak różnica 1 pietra. Czy jest szansa by u mnie był sygnał czy raczej muszę sobie odpuścić. Antenę mam 90cm z coraba - testowałem na 2 konwerterach Sharp i inverto i 2 tunerki jeden z n-ki a drugi ipbox 910. N-ka pokazuje sygnał w zakresie 70-80% ale bez jakości jest 0% na ipboxie na obu wskaźnikach jest 0%.

pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    Nie da rady, chyba że u sąsiada wyżej zainstalujesz antenę.
  • Poziom 12  
    U tego sąsiada który ma antenę nie da rady bo to druga polowa budynku chyba ze dogadałbym się z sąsiadem z 3 pietra w moim pionie on ma już niebo otwarte.
    Czyli ogólnie mówiąc budynek naprzeciw całkiem zasłania mi sygnał :( .
  • Poziom 24  
    Spróbuj dogadać się z sąsiadem który ma działającą antenę i wymień konwerter na twin lub jeśli potrzeba to quad. Jeśli ma mniejszą antenę niż Twoja i może jakieś małe problemy z odbiorem w złą pogodę zaproponuj również zmianę na Twoją antenę jako poprawę sygnału.