Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Problem z pilotem od centralnego zamka VW GOLF IV '98

03 Oct 2009 14:19 11909 3
  • Level 9  
    Witam!
    Mam Golfa IV ('98, 1.4 16V z centralnym zamkiem i pilotem (jak na obrazku poniżej). Pilot był sprawny ale działał z bardzo bliskiej odległości, dlatego też postanowiłem wymienić w nim baterię (taką 3V, okrągłą, płaską, jak w płytach głównych komputerów - model 3032 jak się nie mylę). Po wyciągnięciu baterii i włożeniu nowej pilot nie działa, tzn. dioda się świeci podczas naciskania przycisków, ale nie otwiera, ani nie zamyka centralnego zamka w aucie (tak jakby się rozprogramował). Czy jest jakaś procedura synchronizacji spowrotem pilota z centralnym zamkiem? Jak można to naprawić?
    Bardzo proszę o pomoc - pozdrawiam!

Problem z pilotem od centralnego zamka VW GOLF IV '98
  • Helpful post
    Level 11  
    Po pierwsze bateria 2032 3V. Pilot to Cobra. Robisz tak:
    1. wyjmujesz płytkę,
    2.wyjmujesz baterię
    3. zwierasz + z - śrubokrętem czy czymś innym na kilka sekund i zakładasz baterię.
    4. Cieszysz się z działającego pilota :)
  • Level 9  
    Bardzo Ci dziękuję malczykos:!: - dokładnie tak jak napisałeś.
    Twój sposób zadziałał za drugim razem (pierwszy raz próbowałem w domu hehehe) a przecież trzeba być przy aucie (a nawet w nim). Ja wsiadłem do auta i zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś - zadziałało i teraz mogę szpanować klikaniem z mojego pilocika :D
    A co do baterii to strzelałem (i tak potocznie mówi się na nie "32" i każdy elektronik wie o jaką chodzi. :wink:

Jeszcze raz chciałem Ci bardzo podziękować :!::!::!: :spoko:

Temat uważam za zamknięty :!:
    :bye:
  • Level 2  
    malczykos wrote:
    Po pierwsze bateria 2032 3V. Pilot to Cobra. Robisz tak:
    1. wyjmujesz płytkę,
    2.wyjmujesz baterię
    3. zwierasz + z - śrubokrętem czy czymś innym na kilka sekund i zakładasz baterię.
    4. Cieszysz się z działającego pilota :)

Wszystko się zgadza tylko po wyjęciu i włożeniu baterii trzeba zsynchronizować pilota nacisnąć 1x przycisk zamykanie potem nacisnąć 1x przycisk otwieranie i dopiero pilot zacznie działać prawidłowo nic nie trzeba zwierać . Pozdrawiam