Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwanie dobrego bassu.

thomas.bham 03 Paź 2009 17:49 2874 17
  • #1 03 Paź 2009 17:49
    thomas.bham
    Poziom 9  

Witam wszystkich!
    Na wstępie chciałem zaznaczyć że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o stprawy car audio, dlatego proszę o odrobione wyrozumiałości i cierpliwości przy czytaniu na pewno niezbyt profesjonalnych moich wypowiedzi. Ale do rzeczy.

Chciałbym zaopatrzyć mojego VW passata (sedan) w mile brzmiący sprzęt.
    Często mijają mnie samochody z których wydobywa się niesamowicie głęboki, soczysty, długi donośny bass przy rytmie czarnej muzyki. I właśnie takiego brzmienia szukam.

Obecnie posiadam radio PIONEER DEH-P70BT wzmacniacz MAGNAT 2x60 zmostkowany na 1x120W (4ohm) i subwoofer zamknięty firmy CLARION 300/600W
    Nie potrafię napisać dokładnie model bo kupiłem go bez pudła w promocji w Mediamarkt.

Sprzęt brzmi ok. ale do pewnej głośności, później głośnik po prostu nie daje rady i zaczyna charczeć.

Chciałbym żebyście doradzili co kupić za rozsądną cenę by uzyskać pożądany przeze mnie brzmienie.
    Mam możliwość kupna subwoofera firmy Vibe za pół ceny tylko nie wiem który byłby lepszy dla mnie.
    Ten:
    http://www.vibeaudio.co.uk/products/blackaircbr12/
    może ten?
    http://www.vibeaudio.co.uk/products/spacecbr12/
    czy ten?
    http://www.caraudiodirect.co.uk/edge-street-ed-bass-12.html
    ten?
    http://www.ciao.co.uk/Vibe_CBR_12_Active__6641732
    ewentualnie?
    http://www.express-enterprise.co.uk/fusion-powerplant-bass-package-p-4908.html

Czy warto brać aktywny subwoofer? Czy lepiej oddzielnie dobrać?
    Może macie jakies lepsze i tańsze propozycje?
    Może coś z pioneera, JBL lub infinity? Jeśli tak to jaki głosnik?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzieki za pomoc!

0 17
  • #2 03 Paź 2009 20:32
    Woolly24
    Poziom 17  

Napisz kolego jaki budżet masz na to. Co do aktywnego subwoofera to nie warto. Wzmacniacz plus dobry głośnik w odpowiedniej budzie zrobi robotę. Masz jakiś system przedni czy tylko seria?

0
  • #3 04 Paź 2009 13:14
    thomas.bham
    Poziom 9  

Witam
    System przedni mam fabryczny i musze przyznać że gra dość zacnie (z przodu w drzwiach 2 głośniki wysokotonowe i 2 niskotonowe + z tylu w drzwiach 2 wysokotonowe i 2 niskotonowe)
    Samochód to VW passat 2003 rok.
    Myślalem o kwocie do 1200-1500zl
    Chciałem sie przy okazji zapytać czy jakość bassu i jego brzmienie zalezy również od wzmacniacza?
    Pytam dlatego ze wczoraj kolega pozwolił mi podłączyć swój subwoofer z głośnikiem Pioneer 1400W i byłem mile zdziwiony że mój skromny wzmacniacz dość nie zle sobie z nim poradził. Bass był znacznie głosniejszy mogłem sluchać muzy znacznie głosniej bez zniekształceń. Jednak bass ten jeszcze nie dorównywal w brzmieniu tym jakie słysze w mijających mnie czasami samochodach.

0
  • #4 04 Paź 2009 18:09
    Woolly24
    Poziom 17  

Jakiej muzyki słuchasz? Czy nie lepiej było by zrobienie porządnego systemu przedniego plus subwoofer na wzmacniaczu 4-ro kanałowym?

0
  • #5 04 Paź 2009 18:55
    deexica
    Poziom 17  

Witam.
    Auta ktore czasem cie mijają maja pewnie jakies tuby ze 300rms a tuby przewaznie nie graja w aucie w srodku tylko na zewnatrz.
    Wiec ktos powinien ci zadac jeszcze pytanie czy chcesz aby bylo cie slychac czy chcesz zeby to dla ciebie grało.

0
  • #6 04 Paź 2009 19:16
    thomas.bham
    Poziom 9  

deexica napisał:
    Witam.
    Auta ktore czasem cie mijają maja pewnie jakies tuby ze 300rms a tuby przewaznie nie graja w aucie w srodku tylko na zewnatrz.
    Wiec ktos powinien ci zadac jeszcze pytanie czy chcesz aby bylo cie slychac czy chcesz zeby to dla ciebie grało.

No tak tu mnie zażyłes:-/
    Chciałbym żeby grało świetnie w środku nawet przy głośniejszym słuchaniu i tu zawsze myślałem że przy mocnym sprzęcie wystarczy podgłosić na maxa to bedą drzały szyby w samochodach obok;-)
    Ale tak poważnie przede wszystkim ma grać to dla mnie w środku (ewentualnie moge mieć możliwość zagluszenia smetnej muzyki sąsiada;-) )

A możesz mi zdradzić na czym polega różnica miedzy systemami słyszanymi w środku a na zewnatrz?

Czy zewskazanych przeze mnie przykładów subów jest jakis godny polecenia???

Muzyki słucham wolnej, raperkiej, pop, cos w stylu 50cent etc.

POZDRAWIAM!!!

0
  • #7 04 Paź 2009 20:02
    deexica
    Poziom 17  

1.Wystarczy troche poczytac na ten temat nawet na tym forum jest na te tematy "opcja szukaj"
    2.Nigdy nie słuchalem i nawet zielonego pojecia nie mam na twoje linki -wiec nie wiem i niech sie inni wypowiadaja na temat Vibe.
    3.Muza black spoko tez slucham tego w aucie- tylko ze tego np. http://www.youtube.com/watch?v=cedfX-gzHuM
    Mniej wiecej masz tu odpowiedz na pyt 1. i 3.

Dodano po 4 [minuty]:

Aha jesli chodzi o muzyke do cisnień i o ten kawalek Ying Yang Twins feat. Lil John - Shake It Like a Salt Shaker .
    Bo poprostu co niektorzy na codzien słuchaja Shakiry i na tym buduja swoje naglosnienia.
    I do tego maja duzo do napisania.

0
  • #8 04 Paź 2009 22:51
    thomas.bham
    Poziom 9  

deexica napisał:
    1.Wystarczy troche poczytac na ten temat nawet na tym forum jest na te tematy "opcja szukaj"
    2.Nigdy nie słuchalem i nawet zielonego pojecia nie mam na twoje linki -wiec nie wiem i niech sie inni wypowiadaja na temat Vibe.
    3.Muza black spoko tez slucham tego w aucie- tylko ze tego np. http://www.youtube.com/watch?v=cedfX-gzHuM
    Mniej wiecej masz tu odpowiedz na pyt 1. i 3.

Dodano po 4 [minuty]:

Aha jesli chodzi o muzyke do cisnień i o ten kawalek Ying Yang Twins feat. Lil John - Shake It Like a Salt Shaker .
    Bo poprostu co niektorzy na codzien słuchaja Shakiry i na tym buduja swoje naglosnienia.
    I do tego maja duzo do napisania.

No no musze przyznać że ten kawałek jest zajebity, byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie mi jeszcze chociaż kilku tego rodzaju kawałków.

Jaki sprzęt wg ciebie najlepiej sprawowalby sie wlasnie przy takiej muzie???

No i jest jeszcze kto na forum kto miał jakies doświadczenia z subami VIBE???

0
  • #9 08 Paź 2009 12:24
    al-hasshi
    Poziom 9  

co do Vibe to sa to na prawde dobre głosniki
    a tak na marginesie to za jakie pieniązki mozesz miec te głosniki bo sam bym chetnie kupil Blackair 10"

0
  • #10 08 Paź 2009 15:31
    BlueSystem
    Poziom 28  

Głośniki nie najgorsze, możesz brać, jeżeli tanio :) Tylko że do tego będzie trzeba nowy wzmacniacz na pewno :)

0
  • #11 09 Paź 2009 20:13
    thomas.bham
    Poziom 9  

Witam wszystkich!

Po wnikliwej analizie i wizycie w sklepie z subami, prawdopodobnie zdecyduje sie na glosnik i wzmacniacz firmy HIFONICS.

Mam na myśli głośnik 12"D2 Brutus
    I dotego wzmacniacz.
    Czy uwazacie że to dobry wybów?
    Chciałem sie zapytać czy lepiej jest wziąsc 4ohmy czy 2ohmy?
    no i który wzmacniacz do tego?
    Hifonics txi 4008
    RMS Power Rating:
    4 ohms: 100 watts x 2 chan.
    2 ohms: 200 watts x 2 chan.
    Bridged, 4 ohms: 400 watts x 1 chan.
    Max power output: 400 watts x 2 chan.
    MOSFET power supply
    LED power and protection indicators
    Tuned Bass EQ (0-9 dB bass boost)
    SPC Dual turbo toroids
    Hifonic logo illumination
    Bridgeable operation
    Speaker-level inputs
    Preamp RCA outputs
    Nickel-plated RCA level inputs
    Nickel-plated screw terminals
    Variable high-pass filter (60-1200 Hz, 12 dB/octave)
    Variable low-pass filter (30-250 Hz, 24 dB/octave)

(cena 460zl)

czy,

txi 6008
    - A/B class 2-channel
    - 150-W RMS x 2-ch @ 4Ω
    - 300-W RMS x 2-ch @ 2Ω
    - 600-W RMS x 1-ch @ 4Ω
    - 2 x 150 W @ 4Ω
    - 2 x 300 W @ 2Ω
    - 1 x 600 W @ 4Ω

Size 13.78" x 9.07" x 2.36"

(cena 780zl)

czy,
    Zeus zxi 6006

ZXi 6006 600-Watt A/B-Class

2 x 150-Watts RMS @ 4-Ohms

2 x 300-Watts RMS @ 2-Ohms

1 x 600-Watts RMS @ 4-Ohms

(cena 740zl)

ewentualnie:

Brutus BXi D-class or AB
    RMS Power Rating:
    4 ohms: 150 watts x 1 chan.
    2 ohms: 300 watts x 1 chan.
    1 ohm: 600 watts x 1 chan.
    MOSFET power supply
    Remote bass level input included
    Tuned Bass EQ (0-10 dB bass boost at 45 Hz)
    Variable unbalanced input level control
    Phase Shift: 0-180 Degrees
    Dampening factor: >250
    Soft turn-on circuitry
    4-Way system protection circuitry (DC, speaker short, thermal, and overload protection)
    Heavy duty aluminum alloy heatsink
    Chrome-plated RCA level inputs
    Chrome-plated screw terminals
    Variable low-pass filter (35-250 Hz, 24 dB/octave)
    Subsonic Filter (24 dB at 15-35 Hz)
    Dimensions: 9.84"L x 9.45"W x 2.52"H
    4-gauge power and ground wiring is required for installation. Contact us for information regarding a discount on select amplifier kits when purchased together with this amplifier.
    1-year SonicElectronix.com warranty

(cena 700zl)

i,
    CRUNCH P1400.2
    PowerZone Series 2-Channel AB Car Amplifier
    Peak (Dynamic) Power Rating:
    4 ohms: 175 watts x 2 chan.
    2 ohms: 350 watts x 2 chan.
    Bridged, 4 ohms: 700 watts x 1 chan.
    Dynamic (Peak) Power Rating:
    4 ohms: 350 watts x 2 chan.
    2 ohms: 700 watts x 2 chan.
    Bridged, 4 ohms: 1400 watts x 1 chan.
    MOSFET power supply
    Tuned Bass EQ (0-12 dB bass boost at 45 Hz)
    Soft turn-on
    Preamp RCA outputs
    DC, short, thermal, overload protection circuitry
    Illuminated Crunch badge to maximize the appearance of your amplifier
    Variable high-pass filter (60-1200 Hz, 24 dB/octave)
    Variable low-pass filter (40-150 Hz, 24 dB/octave)
    Variable input level control: 0.2V-6.0V
    Frequency response: 30-1,200Hz
    Dimensions: 13.38"L x10"W x 2.16"H
    1/0-gauge power and ground wiring is required for installation. Contact us for information regarding a discount on select amplifier kits when purchased together with this amplifier.
    1-year SonicElectronix.com warranty

(cena 570ZL)

Nie ukrywam ze cena ma dla mnie rownież znaczenie.

0
  • #12 10 Paź 2009 19:37
    thomas.bham
    Poziom 9  

No to kupione!
    Głośnik HIFONICS BRUTUS 12d4 spiete na 1x2ohm
    i wzmacniacz CRUNCH 1400/2
    Głośnik wmontowałem w skrzynie otwartą nie wiem jak ona sie fachowo nazywa ale zamiast bass reflexu ma szczeline.

Doznania dźwiekowe hmm... troszke rozczarowany... Chodzi nieco lepiej od mojego poprzedniego sprzetu czyli sub CLARION 750 120rms 4ohm i podpiete do piecyka MAGNAT 120wat 4ohm
    Nie wiem czy moze nie lepiej by chodził jednak w skrzynce zamknietej.

0
  • #13 11 Paź 2009 19:08
    thomas.bham
    Poziom 9  

I co zanudziłem wszystkich moim tematem taka cisza:(

0
  • #14 11 Paź 2009 21:16
    jarbarek
    Poziom 21  

Cześć. Aż nie chce mi się wierzyć, że to co kupiłeś gra 'tylko' trochę lepiej od sprzętu poprzedniego : ten Brutus ma 600 Wat RMS, a Crunch ma 700 Wat RMS w mostku... Może to kwestia złych ustawień sprzętu /poza tym uważaj na głośnik - jeśli jest nowy nie katuj go od razu/

1
  • #15 11 Paź 2009 22:50
    thomas.bham
    Poziom 9  

nie no od poprzedniego gra znacznie lepiej...ale to jeszcze nie to co podbija pilke na suficie samochodu;-P
    Dzisiaj troszke sie pobawilem ustawieniami radia i az mialem blask w oczach co ustawienia mogą zdziałać:)
    Apopo ten piecyk ma 2x700w 2ohmy i na mostku ma 1x1400w 4ohmy:-)
    Tak przy okazji, czy powinienem wzmacniacz przelączyć na nisko tonowe pasmo czy na fullspektrum, skoro w radiu mam juz filter na wyjściu na wzmacniacz???

0
  • #16 11 Paź 2009 23:34
    vwmaniak1
    Poziom 19  

Ustaw sobie filtr masz tam płynna regulacje mozesz sobie jeszcze dostroić :)
    1400 watt to ten wzmacniacz ma mocy maksymalnej nie sinusoidalnej raczej :)
    Pozdrawiam

0
  • #18 15 Paź 2009 21:08
    thomas.bham
    Poziom 9  

No i odebrałem i podłączylem.
    Wiec wersja ostateczna to FIFONICS B 15" D2 (skrzynia otwarta) + CRUNCH GP2350.
    Gra super...
    Musze teraz pomyśleć o kondenstatorze bo przy głośniejszej muzie sprzęt troche przygasa:(
    Wiec moje pytanie jaka pojemność bedzie wystarczająca?
    Wiem ze im wiecej tym lepiej ale ile wystarczy najmniej...chodzi przeciez o kase:)

0
  Szukaj w 5mln produktów