Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resetowanie rejestratora AVTECH AVC 760Z

03 Paź 2009 18:08 8944 7
  • Poziom 12  
    Pytanie jak w temacie, w jaki sposób przywrócić ustawienia fabryczne w tym rejestratorze. Poprzedni instalator wprowadził hasło, którego nie pamięta. Bez niego nie jestem w stanie nic zrobić. Zostaje reset z tym, że nie wiem za bardzo jak to zrobić, a instrukcja milczy w temacie:)
    Za odpowiedź z góry dzięki
  • Poziom 2  
    Witam, a co jeśli podany opis nie działa. Posiadam avtech avc-761a i robiłem wgd instrukcji. Czy na coś jeszcze należy zwrócić uwagę? Robilem tak:

-odłączam zasilanie
    -zwieram dwa piny
    -wlaczam zasilanie, trzymam piny zwarte ponad 10 sec
    -po uruchomieniu rejestratora domyslne haslo 0000 nie działa

Proszę o info
  • Poziom 28  
    Spróbuj admin/admin. Musi działać coś z tych dwóch. Wejdź przez www. 192.168.1.10 domyślnie....
  • Poziom 2  
    No sprawdze po lanie. Zastanawia mnie mgrugająca na czerwono dioda LED4. Doczytałem się w necie, że może to oznaczać uszkodzenie. Jednak po procedurze resetu ciągle na ekranie mam błąd - złe hasło.

Rejestrator uruchamia się jednak każdy ruch wymaga podania tego właśnie hasła.
  • Poziom 9  
    Dopnę się tutaj, bo po części problem jest w temacie.

Spotkałem się ostatnio z sytuacją u Klienta że rejestrator tej firmy, a dokładnie model AVC792 zresetował się sam do fabrycznych ustawień.

Klient musi mieć ustawioną podsieć 192.168.0.10, jako że znajduje się w sieci dostawcy usług internetowych z podsiecią 192.168.1.1.

Zatem wszystkie komputery w sieci lokalnej u Klienta muszą być w podsieci 192.168.0.xx.

Jak się domyślacie, po samoczynnym resecie rejestratora, Klient miał problem żeby dostać się do rejestratora po LAN.

Pytanie - ktoś się spotkał z resetowaniem ustawień w rejestratorach tej firmy, a jeśli to jak można by temu zaradzić?

Skoki napięcia w sieci elektrycznej może są przyczyną?
  • Poziom 12  
    Może to banalne, ale jedyne co mi przychodzi do głowy przy niestabilnościach sieci elektrycznej to UPS, pozatym można by sprawdzić czy przypadkiem zwora resetująca nie jest przestawiona na zerowanie ustawień przy restarcie.
  • Poziom 17  
    Witam
    Opis jest prawie OK.
    Mam model CPD560 i tez miałem hasło ustawione przez poprzedniego właściciela.
    Zresetowałem to hasło do domyślnego 0000 w sposób z opisu ale w opisie pisze żeby trzymać zwarte ponad 10 sekund a dokładnie trzeba ją wyjąć w momencie kiedy na ekranie TV zaczyna się cokolwiek pokazywać. Po wyjęciu w tym momencie zworki następuje reset. Urządzenie znów się wyłącza (czarny ekran) po czym za około 15 sekund startuje normalnie. Jak już widzisz ekran podzielony na 4 to naciskaj menu i jak zapyta o hasło to naciśnij 4x enter czyli inaczej 0000.
    Działa
    Pozdro