Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808

Klopsik 03 Paź 2009 18:19 11392 24
  • Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808

Projekt rozpoczęty ok. rok temu. Jednak przez większość czasu wszystkie części przeleżały w szufladzie. Ostatnio gdy udało mi się dostać przełącznik footswitch postanowiłem odkurzyć projekt i ukończyć go. :D Jak widać w tytule jest to bezczelna kopia Ibaneza TS-808 oparta na schemacie ze strony Tonepad.com. Złożenie całego efektu zajęło mi 2 dni (łącznie z malowaniem i wierceniem puszki).

Kilka zdjęć z procesu tworzenia:

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808 Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808
    Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808 Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808 Kopia efektu gitarowego Ibanez TS-808

Na koniec kilka próbek, a ja zachęcam do komentowania. :D
    Pozdrawiam!

Dopałka

Czysty - TS - delay

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 03 Paź 2009 20:47
    DaKKi
    Poziom 16  

No nieźle.
    Tylko aż się prosi o termotransfer tych napisów.
    Marker psuje efekt.

• #3 03 Paź 2009 21:02
    Brutus_gsm
    Poziom 25  

Bardzo ładnie wygląda i brzmi ;) Gdzie kupiłeś taką obudowę? Sam przymierzam się do budowy takiego efektu ;)

• #4 03 Paź 2009 22:25
    Frog_Qmak
    Poziom 25  
  • #7 04 Paź 2009 10:38
    Klopsik
    Poziom 13  

Tak, obudowa to Hammond 1590B kupiona w tme.eu. Jeśli idzie o termotransfer napisów, to szczerze nie mam pojęcia jak to zrobić. Myślałem o zwykłym papierze samoprzylepnym, ale pomysł nie wypalił i został marker. Jak ktoś ma "instrukcję" jak zrobić dobre napisy to z chęcią skorzystam.

Jeszcze kilka słów odnośnie projektu.
    Podczas tworzenia popadłem w mocno zakrojony pedantyzm... PCB zamówiłem w większej ilości, elementy identyczne jak na schemacie (czyt. mierzyłem każdy rezystor i tylko te idealnie pasujące lutowałem... :D), a na koniec nie umiałem kupić JRC więc siedzi tam RC4558. To tyle. Gdy tylko dorwę JRC i dobrej jakości napisy zalewam środek efektu i idzie na stałe do pedalboardu.

Amen.
    Pozdrawiam.

• #8 04 Paź 2009 14:24
    Marcin_PS
    Poziom 10  

ta płytka pcb mała, mały koszt tego,ale tak ogółem ile Cie wyniosło, razem z tą budą?Wykonanie i sound super.Pozdrawiam

• #9 04 Paź 2009 14:46
    DaKKi
    Poziom 16  

Klopsik napisał:
    Tak, obudowa to Hammond 1590B kupiona w tme.eu. Jeśli idzie o termotransfer napisów, to szczerze nie mam pojęcia jak to zrobić. Myślałem o zwykłym papierze samoprzylepnym, ale pomysł nie wypalił i został marker. Jak ktoś ma "instrukcję" jak zrobić dobre napisy to z chęcią skorzystam.

Tak jak się robi TT na pcb ;]
    Drukujesz lustrzane odbicie napisów laserówką, najlepiej na folli drukarskiej do laserówek (bo tutaj z usuwaniem kredy może być problem).
    Potem oczyszczasz powierzchnię papierem wodnym i odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną/acetonem
    Odprasowujesz napisy przez złożoną na 4 razy kartkę A4 (folia nie może się pomarszczyć), a na koniec malujesz kilkoma cienkimi warstwami lakieru bezbarwnego i masz ładnie wyglądające trwałe napisy ;]

Pozdro

• #10 04 Paź 2009 16:35
    Marcin_PS
    Poziom 10  

ta obudowa idelana jest też pod kostkę boss ds-1? Raczej na 80% że bebechy pod nia będą pasowały.

• #11 04 Paź 2009 22:36
    hiv_sick
    Poziom 22  

Ciekawi mnie czym malowałeś tą obudowę. Szczerze mówiąc to mam kilka efektów w tych obudowach i lakier w sprayu nie trzyma się dobrze (w końcu to aluminium)...

• #12 05 Paź 2009 23:29
    Klopsik
    Poziom 13  

Obudowę malowałem zwyczajnie sprayem, nie przeszkadza mi, że to mało trwała metoda. Spoczywa w pedalboardzie i jest używana co kilka dni na koncertach i jakoś się trzyma, nic nie odprysnęło itd. Mój jedyny DIY w całym moim sprzęcie i jestem z niego bardzo zadowolony. :) Aktualnie konstruuję Real McTube, ale to tak bardziej dla ciekawości. :D

Thx DaKKi! Z pewnością spróbuję przy następnym projekcie. ;)

Marcin_PS. Ciężko to policzyć, możliwe, że nawet na tym zarobiłem ale od początku.
    Płytki - koszt 12szt to jak mnie pamięć nie myli 120zł.
    Wszystkie części z TME, a tam minimalna wartość zamówień rezystorów to 100szt za wartość... - 240zł z przesyłką (cała drobnica + potencjonometry itd. itp.)
    Obudowa ok. 60zł, footswitch - 12zł + jeszcze gałki na pokrętła i tym podobne + 20zł. Koszt nie jest mały, ale sprzedałem całą resztę płytek które miałem + sporo części i wyszedłem w gruncie rzeczy na plus. :)

• #13 05 Paź 2009 23:50
    hiv_sick
    Poziom 22  

Jeżeli chodzi o Tonepad to jest to bardzo ciekawa stronka, polecam przester Sans Amp GT-2 ;)

• #14 06 Paź 2009 00:25
    shunkx
    Poziom 12  

Witam,

mam pytanie odnośnie tego footswitch'a. Gdzie kupiłeś ten przełącznik? Można go dostać samego? W sklepach oferują w obudowie i kosztuje to bardzo dużo kasy.

Pozdrawiam!

• #15 06 Paź 2009 01:04
    hiv_sick
    Poziom 22  

Jest to przełącznik typu DPDT zobacz na serwisie aukcyjnym.

• #16 06 Paź 2009 21:40
    ajnsztajn1992
    Poziom 12  

właśnie kończe moje prace z tym "cackiem" i mam pytanie czy nie było by szumów gdy bym zastosował przewody ekranowane ? bo w tej chwili lekko mi szumi

• #17 06 Paź 2009 21:57
    daroslav15
    Poziom 15  

Jesli komus by zalezalo, to moge na PW podac adres sklepu internetowego, w ktorym mozna kupic wlaczniki DPDT nadajace sie do takich efektow. Cena ok 5-6 zl, wiec przy zamowieniu kilku sztuk bardzo sie oplaca. Sam do swoich efektow kupywalem i jestem zadowolony,a cena o polowe nizsza, niz tych wlacznikow z allegro. Pozdr

• #18 07 Paź 2009 17:32
    ojciec cenzura
    Poziom 11  

Daroslav, podaj tego linka jeśli możesz.

Co do efektu to nie mam żadnych zastrzeżeń, fajnie się prezentuje jak i również brzmi. A napisy markerem wyglądają całkiem dobrze.

Pozdrawiam

• #19 08 Paź 2009 08:53
    Optimus Prime
    Poziom 13  

Proponuję na przyszłość dać podstawkę pod układ.

• #21 08 Paź 2009 20:34
    Woytek130
    Poziom 16  

to kupna płytka ?!
    i patrząc do środka ,załamałem się :( Ts to wybitny efekt,a Ty nie dałeś true Bypassu ? nie czepiam się,ale w stanie bypass obcina Ci pasmo.. Btw Na allegro niewiele drożej są przełączniki 3pdt (true bypass + led) <30 pln.

• #23 18 Paź 2009 21:42
    Woytek130
    Poziom 16  

gdy jedna połówką switcha włączasz diodę a drugą sygnał to to może być co najwyżej milenium bypass.. Do absolutnego potrzebowałbyś jakiś przerzutnik,a tam nie ma nic. To widać na zdjęciach .

• #24 15 Lut 2011 17:58
    saw99
    Poziom 2  

OSTRY WYKOP
    Panowie,(i ew. Panie) zbudowałem to cacko. Włożyłem w piękna obudowę (niedługo wstawię fotki i cały opis w nowym temacie bo warto) tylko występuje jakby sprzężenie w zależności od pozycji potencjometrów. Macie może jakiś pomysł? Ekran z folii alu pomoże? może jakiś filtr?
    I jeszcze jeden mały problem. Pukniecie podczas przełączania. POMOCY;)
    ogólnie używam go na basie i jest rewelacyjny. Polecam.