Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paradox SP6000 ( Spectra ) - MG32LCD

03 Paź 2009 19:34 2039 3
  • Poziom 17  
    Witam Kolegow,

W domku w ktorym teraz mieszkam jest system alarmowy Paradox SP6000 ( Spectra ) z manipulatorem MG32LCD jest jeszcze 2 manipulator ( na wejsciu garazowym prosty ).

Aktualnie mieszkam zagranica I niestety nie moge nikomu zaufanemu z PL zlecic tej roboty .... *A tu mnie niestac na serwisanta. ( I pozatym nie ufam )

Problem w tym ze chce wlaczac alarm jak ide spac ...
    Manipulator jest na dole ... Wiec wlaczam ide na gore mam 60 sekund ...
    System sie uzbraja ... ( Na gorze niema czujnikow )

Rano wstaje schodze ... I czujka na schodach mnie lapie ... I odrazu wlacza alarm .. nie daje mi czasu na rozbrojenie systemu ...

Czas na rozbrojenie dostaje tylko kiedy wchodze drzwiami.. Garazowymi lub Glownymi ... Mozna zaprogramowac czujke ze schodow zeby dzialala jak drzwi tzn zeby dawala 60 sekund na rozbrojenie ?

Pozatym czy ten system jest cos warty ? czy jest mozliwosc dolozenia modulu GSM jakis SMS cos ?

Moze modul VOIP ? niestety niemam zwyklej tel Lini ..

Czy jest mozliwosc dolozenia czujki w Piwnicy ? sa tylko na oknach ..... ale jak ktos wybieje nie otworzy alarm sie nie wlaczy I bedzie mial dostep do centralki ... bezpiecznikow itd ...

Aktualnie sa 2 wewnetrzne syreny .. zalozone ... chcial bym dodac jakas piezo piszczalke ... I swiatelko ...

czy mozna ten system jakos rozbudowac dodatkowo ? czy jest to poprostu jakis biedny system tak jak moj stary DSC.

Serdecznie dziekuje za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Oczywiście typ reakcji linii czujki schodowej można przeprogramować - na "opóźnioną".
    Można też rozbudować centralę o dodatkowe moduły, zarówno jeśli chodzi o zwiększenie funkcjonalności (powiadamianie GSM/SMS, sygnalizatory, lampy), jak i zwiększenie ilości linii (dołożenie czujek/ekspandera linii). Niemniej jednak, wszystkie tego typu modernizacje powinien zrobić instalator, a przynajmniej ktoś, kto ma o tym pojęcie. Podstawą do wszelkich manipulacji przy centrali jest znajomość kodu instalatora - jest on znany?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Wszystko to można zrobić. GSM w najprostszej postaci może wyzwalać sygnalizator. Ale już zamiana typu reakcji czujników i rozbudowa wiąże się ze zmiana oprogramowania, która możliwa jest z poziomu instalatora.
  • Poziom 17  
    Oczywiscie mam kod instalatora ... :)