Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka kierunkowskazów, w motorze.

Mania76 03 Paź 2009 19:34 3233 8
  • #1 03 Paź 2009 19:34
    Mania76
    Poziom 10  

Witam
    Zmieniłem kierunkowskazy na diodowe oczywiście przerywacz też wymieniłem. Niestety nadal coś było nie tak świeciły cały czas do momentu aż wyjąłem żarówkę z kontrolki. bez niej wszystko jest ok. W zamian wsadziłem diodę z rezystorem, działa ale tylko w 50%. Tzn. załóżmy że jak włączę w prawo to jest ok, prawe kierunki i kontrolka migają prawidłowo ale w lewo już tylko świecą ciągle, kontrolka w ogóle się wtedy nie zapala. Jak obrócę diodę w kontrolce ( zamienię bieguny) to jest na odwrót- lewe mrugają prawe świecą ciągle.
    Zauważyłem też że jak świecą ciągły światłem to z jednej strony nie świecą wszystkie diody, tzn. jeden kierunek zbudowany jest z ok 16 LED'w, a wtedy świecą tylko 4.
    Chwilowo jeżdżę bez kontrolki ale chciałbym rozwiązać ten problem.
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 03 Paź 2009 20:34
    slvestr
    Poziom 32  

Trzeba dodać rezystor przed żarówkami diodowymi dobrany doświadczalnie ok 3W. Dlatego iż przerywacz kierunkowskazów nie wykrywa jakby żarówek gdyż te włóknowe mają większą rezystancję.

0
  • #3 03 Paź 2009 21:22
    Mania76
    Poziom 10  

Ale przerywacz wymieniłem na inny dostosowany do świateł diodowych. Problem to to że na ta kontrolkę podawane są (tak mi się wydaje) inne bieguny w zależności od tego w którą stronę włączę kierunki. Mam nadzieję że dobrze to nazwałem- bieguny.

0
  • #4 03 Paź 2009 21:45
    milejow
    Poziom 43  

Wysterowac kontrolke z obu kierunkow przez diody zaporowe

0
  • #5 03 Paź 2009 22:02
    Mania76
    Poziom 10  

milejow napisał:
    Wysterowac kontrolke z obu kierunkow przez diody zaporowe

Czy możesz to rozwinąć, nie za bardzo w tym siedzę. Raczej początkujący jestem nawet bardzo. Może jakiś rysunek albo coś.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Paź 2009 23:41
    milejow
    Poziom 43  

A cos takiego:
    Kontrolka kierunkowskazów, w motorze.
    Diody od kierunkow powinny byc narysowane odwrotnie:DCzas chyba w kime

0
  • #7 04 Paź 2009 17:19
    Mania76
    Poziom 10  

Ok dzięki, chyba rozumiem.
    Pozdrawiam.

-1
  • Pomocny post
    #8 04 Paź 2009 17:55
    mercedesik
    Poziom 25  

Moja propozycja:
    Jeśli masz miejsce zamiast żarówki dac dwie diody led to włóż je tam a przewody z zarówki rozdziel do każdej z diód led podłącz mase.
    Efekt bedzie taki że raz bedzie migac jedna (lewo) raz druga(prawo) ale będzie widac jak dawniej.

0
  • #9 08 Sty 2010 19:23
    Mania76
    Poziom 10  

Dzięki wszystkim za pomoc, wszystko działa.
    Pozdrawiam.

0