Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo mk3 2.0 tddi Przełożenie sterownika pompy wtryskowej?

03 Paź 2009 20:00 13941 10
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie,mam mondeo mk3 2.0 Tddi 2001r. Padłmi silnik tzn:coś z głowicą,lecz kupiłem inny kompletny razem z pompa wtryskową, lecz po założeniu silnik nie odpala i mruga immo.Słyszałem że każda pompa jest kodowana do immobilajzera. Czy jest taka możliwość aby z tej oryginalnej pompy przekrecic sam sterownik do tej przy nowym silniku bez kodowania?? i czy wystarczy wykręcić ten sterownik oraz odciąć 4 przewody które od niego idą i połączyć z drugą pompą??bardzo prosze o jakąś rade. pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 14  
    witam moim zdaniem to jeśli ta stara pompa (ze starego silnika ) jest dobra to przełóż ją całą bo jeśli nie robiłeś tego nigdy (tzn. przekładanie sterownika )to możesz coś skopać a na pewno nie chciałbyś tego. albo zaprowadź do dobrego pompiarza
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 38  
    No nie wystarczy odciąć te cztery przewody, jak odkręcisz sterownik to masz pod spodem jeszcze czujnik położenia wirnika pompy na takiej tasiemce jak laser w CD. albo odkręcasz czujnik dwie śrubki na torxa10 ostrożnie, żeby nie wpadły do pompy, albo wylutowujesz tasiemkę ze sterownika.
  • Poziom 2  
    Mozna bez problemu zakodowac ta pompe do tego auta.Poszukaj elektronika samochodowgo dysponujacego wds lub ids ( testery do forda).
  • Poziom 38  
    Prpozycja Aruśka jest o tyle lepsza, że sterownik z pompą są sparowane (przynajmniej w teorii ) No i sprawdź numery sterowników przed ewentualną wymianą.
  • Poziom 2  
    witam i odrazu pytam jakie napiecie powinno wplywac do pompy po kablach
    u mnie (mondeo mk3 2.0tddi 115ps 2001r) jest tylko na 2 kablach okolo 2 volt przy zapalonym zaplonie plis :| czy moglby to ktos u siebie sprawdzic, auto juz tydzien mi nie odpali i chce zaczac od podstaw t.j napiecia
    z gory dzieki za szybka odpowiedz
  • Poziom 7  
    aj też mam tan sam problem, tylko że mam całego anglika na części i z niego przełożyłem silnik do polaka. czy jak przełożę stacyjkę z anglika do polaka to pompa odpali ?

• Poziom 27  
    Dopiszcie sobie pompę a nie kombinujcie z przekładkami.

• Poziom 34  
    Szczególnie, że nawet KTS może zresetować tę pompę.
  • Poziom 7  
    ale gdy mam wszystkie części, to po przekładce stacyjki wszystko będzie ok ?
  • Poziom 17  
    hefe31 napisał:
    witam i odrazu pytam jakie napiecie powinno wplywac do pompy po kablach
    u mnie (mondeo mk3 2.0tddi 115ps 2001r) jest tylko na 2 kablach okolo 2 volt przy zapalonym zaplonie plis :| czy moglby to ktos u siebie sprawdzic, auto juz tydzien mi nie odpali i chce zaczac od podstaw t.j napiecia
    z gory dzieki za szybka odpowiedz

to pewnie mierzysz can. do pompy musi dochodzić 12v. Przy włączonym zapłonie pojawia się i po chwili znika.