Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica dwudrożna do monitorów

03 Paź 2009 20:01 1011 6
  • Poziom 23  
    Średnio-nisko puść pełnym pasmem, wysoki jest piezo więc przez rezystor i kondensator (dobrany doświadczalnie), poniżej 2,2uF.
    Z takimi głośniczkami i tak nie będzie super jakości, i żadna zwrotnica tego nie poprawi.
    Ewentualnie możesz odciąć średnio-nisko na około 2~4kHz.
  • Poziom 12  
    Czyli do tego głośnika niskotonowego głośnika nie dawać żadnych cewek a tylko do wysoko-tonowego głośnika dać rezystor i kondensator tylko nie wiem jak te głośniki połączyć żebym miał ten zestaw na 8Ω???
  • Poziom 12  
    Czyli jak mam ten głośnik niskotonowy 8Ω to ten zestaw też tyle będzie miał (tylko że tam pisze że ten głośnik ma 4-8 Ohm a nie 1k ohm)

Dodano po 1 [minuty]:

I mam te głośniki połączyć równolegle czyż tak ???

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanie. Czy jak będę robił obudowę to będzie mi potrzebny bass-reflex czy się obejdzie bez niego ???
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Oblicz, ale przy prawdziwości parametrów tych głośników to raczej niewielka zamkniętą.
    Dla głośników Piezo nie określa się impedancji gdyż mają one charakter pojemnościowy. Połącz równolegle, do piezo daj w szereg rezystor i też będzie "grało", dołożysz jeszcze kondensator do szerego to nie bedzie pierdziało za bardzo, ale na dobrą jakość nie masz co liczyć przy tych przetwornikach.
  • Poziom 12  
    Dzięki. Naprawde te informacje mi pomogły jakość jakością narazie takie głośniki będzie większy budżet to kupie lepsze. Temat uznaję za zamknięty.