Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi TL Advantage 800 - nie obraca się bęben

03 Paź 2009 21:10 4686 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  mam taki problem - bęben mojej ponad 5letniej pralki Zanussi TL Advantage 800 przestał się obracać - zarówno podczas prania, jak i samego wirowania. Programator działa (przesuwa się), pralka wodę pobiera i odpompowuje, nie czuć żadnego dziwnego zapachu podczas prania, nie słychać trzasków, a filtr jest czysty (sprawdzone).
  Bardzo proszę o jakieś sugestie, np. czy może być to wina zerwanych pasków klinowych?

  pozdrawiam!
 • Specjalista AGD
  Raczej wina krótkich szczotek silnika.
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  witam, najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ pasek napędowy-koszt nowego paska to około 20-50 zł plus wymiana. jeśli potrafisz zdjać obudowę z pralki (niektóre pralki wymagają nietypowych narzedzi) ale np. mój bosch WOB 1600 rozkręca się w ciagu 10 min kluczem 8mm lub srubokrętem. po odkreceniu obudowy jeśli pralka ładowana od góry, to dostęp do paska będzie z boku. jeśli pralka ładowana z przodu, to pasek może być z tyłu. Aby się upewnić czy napweno to pasek poruszaj bebnem i sprawdz czy nie przekręca się podejrzanie lekko, jeśli podejrzanei lekko to raczej pasek. Pasek możesz dostać w sklepach, trzeba wklepać w goglach i cos wyskoczy-lub allegro. model pralki i nr seryjny będzie konieczny do dobrania paska. dane te znajdują się na tabliczce znamiomowej urządzenia. zrewany pasek zakładasz bardzo prosto : wkładasz na mniejsze koło i tyle ile wejdzie na większe,następnie przekręcasz(tak jak zakładając łańcuch w starym rowerze. pasek normalnie jest dosyć scisło założony. przed demontarzem obudowy wyłącz pralkę z sieci i zakręć dopusst wody.
 • Poziom 2  
  bęben porusza się rzeczywiście podejrzanie lekko - za kilka dni będę miała pewność, czy to pasek - na razie serdeczne dzięki:)
  pozdrawiam:)
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  i jak z pralką? wiadomo już jaka była usterka?
 • Poziom 2  
  Pralka działa!
  Powodem rzeczywiście był zerwany pasek - a dzięki Twoim wskazówkom naprawa gładko poszła, serdeczne dzięki za pomoc :)