Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso, podgrzewanie silnika

marys234 03 Paź 2009 22:09 3170 7
  • #1 03 Paź 2009 22:09
    marys234
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam Xsare Picasso 2.0 HDI 2003 r. z podgrzewaniem silnika uruchamianym w zależności od temp. powietrza. Podgrzewanie nie uruchamia się, urządzenie CDIF2 wyświetla usterkę p 2002, niestety nie ma opisu usterki. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

0 7
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2009 08:03
    debik5
    Poziom 21  

Witam.
    oto opis błędu: Działanie oddzielacza cząstek poniżej wartości progowej ( bank 1 )

0
  • #3 04 Paź 2009 10:33
    kybernetes
    Poziom 39  

Marys234, czy mozesz przyblizyc co rozumiesz pod pojeciem "podgrzewanie silnika"?

0
  • #4 04 Paź 2009 12:41
    marys234
    Poziom 2  

kybernetes napisał:
    Marys234, czy mozesz przyblizyc co rozumiesz pod pojeciem "podgrzewanie silnika"?

Model, który posiadam wyposażony jest w system dogrzewania silnika. Z tego co sie zorientowałem nie działa to jak webasto, ponieważ dogrzewa to tylko silnik przy niskich temperaturach i nie mam możliwości żadnego sterowania nim. Niestety przestało działać.
    Dziękuję za szybką odpowiedz debik5.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Paź 2009 13:14
    kybernetes
    Poziom 39  

Wiec mowa jest o rezystancjach grzejnych w plynie chlodniczym - na wejsciu do nagrzewnicy zespolu klimatyzacji i nadmuchu w kabinie.
    Jesli to podgrzewanie nie dziala (tak na marginesie to skad o tym wiesz?) a w samochodzie jest filtr FAP - to bedzie w sterowniku silnika zarejestrowany defekt regeneracji filtra a sam filtr moze sie nie oczyszczac wlasciwie z sadzy.

Sprawdz przekazniki i bezpieczniki tych grzalek, sa w takiej duzej czarnej puszce wielkosci dwoch pudelek papierosow, obok komputera silnika, nad skrzynia, sprawdz tez oczywiscie czy grzalki podpiete na krotko dzialaja.

Pozdrawiam

0
  • #6 04 Paź 2009 15:44
    marys234
    Poziom 2  

Podgrzewanie nie działa, ponieważ kiedy działało z lewej strony silnika od spodu wydobywał się dymek i było słychać delikatny "świst".
    Zapomniałem dopisać, że po wykasowaniu błędu podgrzewanie odpaliło 2-3 razy i znowu musztarda.Mam jeszcze w takim układzie pytanko, jak sprawdzić czy mam filtr cząsteczek FAP?
    Dziękuje za odpowiedzi.

0
  • #7 04 Paź 2009 21:53
    kybernetes
    Poziom 39  

Marys234, wiec jednak masz normalne webasto tylko automat. Samochod sam sobie je zalacza kiedy "odczuwa taka potrzebe". Absolutnie nie polecam laikom grzebania w tym ukladzie. Z calym szacunkiem - nie poradzisz sobie z tym. Jedz do elektryka.

Pozdrawiam

0
  • #8 05 Paź 2009 19:15
    marys234
    Poziom 2  

Sam nie będę próbował, nie znam się. Wielkie dzięki za podpowiedzi, jak się z tym uporam to dam znać.
    Pozdrawiam

0