Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos 1.5 16v 2000r Wysokie obroty brak mocy i strzelanie:)

sebawwo 04 Oct 2009 00:14 5606 5
    sebawwo
    Level 2  
    Witam jestem nowy na tym forum i mam takie małe pytanko a mianowicie problem polega na tym iż samochodzik dławił sie i brakowało mu mocy w serwisie powiedzieli mi żeby sprawdzić katalizator a wiec wyrzuciłem katalizator i było dobrze przez jakiś czas a po jakimś czasie przy odpalaniu na zimnym silniku strzelał z filtra powietrza i znów brak mocy po rozgrzaniu wszystko było oki a dziś czyściłem wtryski i silniczek krokowy po zakończeniu tej operacji chciałem go ustawić na prawidłowe obroty lecz ta kur...a weszła na wysokie obroty :cry: i nie chce z nich zejść i tak jakoś dziwnie trzęsie a po dłuższej pracy silnika na biegu jałowym zapala mu sie CHECK ENGINE. Bardzo prosze o jakąś rade od was koledzy po już nie wiem co mam z tym zrobić :crazyeyes: . Dzieki z góry czekam na wasze porady
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    kamil II
    Level 18  
    zamknijcie tą żenade a ty chłopie z tym autem jedz do fachowca bo za grosz pojęcia nie masz jeszcze troche po czyścisz i wogóle nie zapalisz a co to za serwis co tylko mówi a klijent sam naprawia
    sebawwo
    Level 2  
    witam katalizator wymieniłem na strumiennice silniczek krokowy i wtryskiwacze wyjołem wyczyściłem z tego całego ogaru i wypryskałem wd-40 a chciałem go ustawić biegu jałowym w ten sposób : "włączyć zapłon na 5 sekund
    wyłączyć zapłon na 5 sekund
    uruchomić silnik i poczekać aż płyn chłodniczy będzie miał temperaturę ok. 85 stopni Celsjusza
    jeżeli samochód wyposażony jest w klimatyzacje należy ja włączyć na 10 sekund
    wyłączyć klimatyzacje
    wyłączyć zapłon tym samym programowanie obrotów biegu jałowego zostało zakończone " to o co kaman ?

Dodano po 3 [minuty]:

a i samochodzik jest tylko na benzynie ;)
    kamil II
    Level 18  
    jakiego ogaru to nagar sie nazywa i WD40 (jak zwykle) wyczyściłeś tylko powierzchownie a obroty masz wysokie bo masz za dużo powietrza zepsułeś to co czyściłeś lub masz nieszczelność
    sebawwo
    Level 2  
    moim zdaniem nic nie zepsułem bo tak jak to wyciagnełem i wyczyściłem wsadziłem spowrotem a przy jeżdzie jakby sie dławił takie purtanie słychać czym to może byc spowodowane? a od czasu zakupu nie byłem jeszcze na kompie byc może to przez kompa może jakieś błedy sa ???

Dodano po 1 [minuty]:

i od czego może być za dużo powietrza wszystko jest szczelne ???

Dodano po 2 [godziny] 55 [minuty]:

ile może kosztować wizyta u elektryka i ewentualne wykasowanie błedów???