Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L30-10W - zawiesza się podczas inst. sys.

04 Paź 2009 11:32 3961 5
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem ze swoim laptopem Toshiba L30-10W, a mianowicie podczas instalacji systemu Windows XP instalacja zawiesza się podczas rejestrowania sterowników. Zawsze gdy do zakończenia instalacji pozostaje 10 minut. Próbowałem wgrywać oryginalnego Windowsa Pro XP z SP2. Najpierw wymieniłem czytnik CD/DVD, bo myślałem, że może coś z laserem, ale jednak nie pomogło, później przetestowałem pamięć RAM programem MEMTEST i wszystko wyszło OK. Następnie sformatowałem wszystkie partycje i utworzyłem jedną, myślałem, że może na którejś z partycji wkradł się jakiś wirus, lecz również to nie pomogło. Dodam, że wcześniej prze próbami instalacji procesor osiągał temperaturę nawet ponad 70 stopni w stanie idle, po przedmuchaniu temperatura waha się w granicach 50 stopni. Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę nie wiem co mogę już na to poradzić. Czyżby następnym krokiem była płyta główna?

Kod producenta PSL33E-03J035PL
    Procesor (producent) Intel®
    Procesor (rodzaj) Celeron® M
    Procesor (taktowanie) 1,73 GHz
    Procesor (pamięć cache) 1 MB
    Procesor (opis) Celeron M 430
    Pamięć zainstalowana (pojemność) 1024 MB
    Pamięć (technologia) SO-DIMM DDR2 533MHz
    Dysk twardy (pojemność) 60 GB
    Napęd optyczny (typ) Super Multi DVD+/-RW/RAM
    Karta graficzna (producent) ATI
    Karta graficzna (model) ATI Radeon Xpress 200M
    Karta graficzna (pamięć współdzielona) 256 MB
    Karta dźwiękowa Zintegrowana
    Karta sieciowa przewodowa 10/100 Mbps Ethernet
    Karta sieciowa bezprzewodowa Tak
    Karta sieciowa bezprzewodowa (opis) b,g
    Fax modem Tak
    PCMCIA card type II Tak

Bardzo proszę o jakąś pomoc.

Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    1. Sprawdź procesor / wymień na inny
    2. Sprawdź dysk twardy MHDD
    3. Może być wina mostka północny/połódniowy jakie tam są ?
    4. Powypinaj modemy, wifi itp
  • Poziom 9  
    Z tym prockiem to będzie problem, bo nie mam na podmianę...istnieje jakiś inny sposób na sprawdzenie? Dysk zaraz sprawdzę. A ten mostek to jak się sprawdza..? Następnie powypinam karty, modem.

Dodano po 54 [minuty]:

Odczyt z MHDD:
    <3ms: 116030
    <10ms: 343490
    <50ms: 127

A AMNF: 1
    0 TONF: 1

Używałem pierwszy raz tego narzędzia. Pomoże mi ktoś zinterpretować wyniki? Z tego co wyczytałem to chyba nie jest źle?
  • Poziom 17  
    Wynik prawie OK,
    niestety:
    A AMNF: 1
    0 TONF: 1
    to egzotyka, błędy MHDD

(AMNF) Data Address Mark Not Found: During the read sector command, a data address mark was not found after finding the correct ID field for the requested sector (usually a media error or read instability).

(TONF) Track 0 Not Found: Track 0 was not found during drive recalibration.

(ABRT) Aborted Command: The requested command was aborted due to a device status error.

(IDNF) ID Not Found: The required cylinder, head, and sector could not be found, or an ECC error occurred in the ID field.

(UNC) Uncorrectable Data: An ECC error in the data field could not be corrected (a media error or read instability).

(BBK) Bad Mark Block: A bad sector mark was found in the ID field of the sector or an Interface CRC error occurred.

przy tych błędach dyski kwalifikuje jako "na półke"

oczywiście spróbuj z innym dyskiem,

Procesor możesz sprawdzić narzędziami tj.: PC CHECK
    znajdź tam w opcjach pełny test STRESS TEST

Mostek, to raczej na wyczucie sprawdzam, jeśli robisz reballing to sobie przełóż na sprawny.
  • Poziom 17  
    W tych toshibach satelitach to bym sprzetu dla siebie nie szukal.
    Moj kolega z czasow technikum jeszcze, wlasciciel kawiarenki i serwisu komputerowego twierdzi ze np takie samsungi przychodza do niego 2 rocznie a toshiby 4 razy w miesiacu.

Ale do rzeczy.
    Znajomy kupil lapka toshiba satelite l300 i prosil o postawienie visty i ok, z tym ze przy zakupie powiedziano mu ze jesli chce xp postawic to jest w tym lapku jakis przelacznik ktory trzeba przestawic zeby poszedl xp.
    Nie wiem ile w tym prawdy bo go nie szukalem, nie potrzebowalem, nie wiem nawet czy to przelacznik sprzetowy czy jakis biosowy, ale tak powiedzial mi kolezka.

Moderowany przez mat_ed:

Zatem ktoś naopowiadał Ci głupot, a Ty te głupoty powtarzasz dalej. Nie masz pewności to się nie wypowiadaj na forum.

• Poziom 17  
    Wg. mnie Toshibki są całkiem niezłe.

P-podobnie chodziło o ustawienia SATA na AHCI,
    ponieważ XP nie ma zintegrowanych natywnych sterów,
    można również dopalić sobie stery do instalki w nLite.
    Ale kolega u góry chyba przekazał info w stylu głuchy telefon,
    albo Panowie w sklepie średnio się znają.

pozdr