Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz najlepszy do laptopa?

04 Paź 2009 11:44 2947 9
  • Poziom 11  
    Witam, ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby zrobić sobie wzmacniacz do laptopa tylko nie wiem na jakiej kości będzie najlepszy, myślałem nad TDA1517, TDA1552Q, TDA1554Q, TDA7052, TDA7056 lub TDA7057Q jak myślicie, który byłaby najlepszy przyjmując że chciałbym z niego kożystać poza domem na baterii (jaka najlepsza?) około 3-4h i najlepiej jak by wszystko dało się wcisnąć do obudowy po HDD zewnętrznym.
  • Poziom 11  
    co do układu tda to zależy ile kanałów jest ci potrzebne i jaka moc, jednak nie popieram twojego pomysłu ponieważ do zasilenia tego potrzebowałbyś jakiegoś akumulatora, w obudowę po hdd wątpię żebyś zmieścił wzmacniacz ze względu na radiator a o tym że zasilanie do niego w to wsadzisz możesz już zapomnieć
  • Poziom 11  
    Moc to tak 1-2W więcej nie trzeba a co do kanałów to najlepiej stereo ale mono też się moge zadowolić,a jaka pojemność akulumatora by była potrzebna zeby to działało tyle co pisałe?A co możecie mi jeszcze polecić oprócz tda o takich parametrach i jak najmniejszych rozmiarach?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    mam pytanie po co ci taki mały wzmacniacz ? jeśli rozmawiamy o takiej mocy to TDA1517 wydaje się odpowiedni tylko problem będzie z zasilaniem bo jego zakres napięć to 6-18v(wydaje mi sie ze 12v to optimum) co do pojemności to zależy od napięcia jakim chcesz zasilić układ, podstaw sobie do wzorów to sam wyliczysz np: zasilając układ 12v przez 4h przy poborze mocy 10w(2xmoc na kanał plus moc strat)
    P=U*I
    10W=12v*I => 0.83A
    pojemność = I*t => 0.83*4= 3.3Ah ale baterii nie rozładujesz do samego końca więc 1.5 *3.3=5Ah
    pamiętaj też że im niższe zastosujesz napięcie tym pojemność będziesz musiał zwiększać
  • Poziom 38  
    Koniecznie chcesz robić samemu? Łatwiej (i taniej) kupić jakieś głośniczki do kompa z możliwością zamontowania baterii...
  • Poziom 11  
    Potrzbuje go aby słuchać muzyki poza domem z laptopa bo jak puszczam na nim to nic nie słychać a pozatym jakość jest marna.
    A jeśli chodzi o takie do komputera to jakie masz na myśli?
  • Poziom 38  
    Byle jakie :P takie za 30-50zł do kupienia w sklepie "za rogiem".
    Rozkręcasz, i podłączasz w środku zasilanie 9-12V (za mostkiem) transformator wywalasz, i masz gotowe "turystyczne" głośniki.
    Mowa o mniej więcej takich pierdziawkach
    Jaki wzmacniacz najlepszy do laptopa?

Cytat:
    pozatym jakość jest marna

Nie licz na cudowną jakość w sprzęcie przenośnym, żeby to grało znośnie to potrzeba więcej mocy, większe głośniki, większy akumulator. Wtedy to juz nie jest turystyczne, chyba że sobie subwoofer na plecach powiesisz zamiast plecaka ;)
  • Poziom 33  
    saxar napisał:
    I podłącz pod USB

Przypominam o tym , że średnia wartość obciążenia USB to 500mA .
  • Poziom 19  
    To może 2 TDA2822M ? Przy zasilaniu 5V z USB na kanal będziesz miał ok. 1W. Często w głośnikach komputerowych stosuje sie ten układ tylko, że jeden pracujący w układzie stereo.