Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo szarpie zimnym silnikiem na gazie

tomixxxx2 04 Paź 2009 11:50 4221 9
  • #1 04 Paź 2009 11:50
    tomixxxx2
    Poziom 2  

Mam taki objaw, że gdy zapalam autko z instalacją gazową (mondeo mk1), to na paliwie wszystko ładnie chodzi ale jeśli tylko przełączę na gaz to szarpie mi silnikiem. Problem po pewnym czasie ustępuje (raz po 30 sekundach, innym razem po 2 min, ale zdarzało się i po 10 min) i silnik gwałtownie zaskakuje i chodzi już normalnie. Dodam, że jak już zaskoczy i go wyłączę to przy następnym odpaleniu silnika i przełączeniu na gaz szarpanie ustępuje do 10 sekund.

Nieznam się dobrze na samochodach ale sprawdzając przewody wysokiego napięcia odłączając je po kolei i kładąc na silniku gumową obudowę na kablu (od lewej licząc) 1,2 niebyło widać iskry do silnika a na 3,4 była ona bardzo dobrze widoczna i mocna.

Czy będzie to takim razie cewka? (na paliwie wszystko ładnie chodzi).
    Czy może np. nieszczelność układu gazowego albo coś innego?

Kable WN wymienione na nowe.

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 04 Paź 2009 12:25
    Scalak5
    Poziom 22  

Jak na benzynie ładnie chodzi zostaw cewkę w spokoju i udaj się na regulację gazu.
    Ps.gaz nadaje się do zapalniczek.:D

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 04 Paź 2009 13:39
    tomixxxx2
    Poziom 2  

Komputer był ustawiany, przed ustawianiem był już ten efekt.

0
  • #4 04 Paź 2009 18:00
    Scalak5
    Poziom 22  

J piszę o całej instalacji do sprawdzenia a to nie tylko komputer. :spoko:

0
  • #5 04 Paź 2009 22:19
    qryszard
    Poziom 20  

Instalacja gazowa jest bardzo wrażliwa na zapłon , dlatego spróbuj może od wymiany świec .Może instalacja przełącza się na gaz przy zbyt zimnym silniku.

0
  • #6 14 Paź 2009 08:28
    darekx311
    Poziom 9  

Jeżeli wcześniej było ok, a problem występuje od jakiegoś czasu to może membrany w parowniku zesztywniały i potrzebują wyższej temperatury do normalnej pracy. Można je wymienić, albo jeżeli jest taka mozliwość to ustawić wyższą temperaturę przełączania na gaz.

0
  • #7 15 Paź 2009 03:31
    lipicki
    Poziom 10  

Re: Mondeo szarpie zimnym silnikiem na gazie

Ani cewki i nie szczelność układu wydechowego bo on nie ma nic wspólnego z opisaną usterką. Problem jest taki, że nadszedł okres chłodniejszy i potrzeba dłuższego czasu do nagrzania silnika do około 40stopni silnika aby mógł parownik spełnić swe zadanie by skroplić gaz na dodatek zasysane jest zimne powietrze co utrudnia spalanie gazu.
    Ustaw przełącznik gazu na automat i silnik niech trochę popracuje dla zagrzania- po osiągnięciu temperatury pjw. i po dodaniu gazu na większe obroty~2000 tys.powinien sam się załączyć na gaz pracując równomiernie.Jeśli nadal szarpie to przyczyna leży po stronie regulacji wolnych obrotów na parowniku.
    Rozłącz i załącz z powrotem kostki elektryki (gazowe) , gdyż mogą być zaśniedziałe-to powinno pomóc.

0
  • #8 17 Lis 2009 08:46
    rico0104
    Poziom 9  

Witam ponownie szanownych forumowiczów po upływie miesiąca znów muszę zgłosić się z problemem w moim mondeo 2,0 98r.Ostatnio szły mi obroty na maksa,winny był oczywiście ,,krokowy" teraz mam problem tego rodzaju że przestał przełączać się na gaz przy 2tys.obrotów,i nie jest ważne dla mnie czy będzie chodził na tym gazie ze względu na zbyt małą temperaturę chodzi mi wyłącznie o sam fakt braku przełączenia po osiągnięciu 2tys.Mam pytanie jak można temu zaradzić ,co steruje tym przełączaniem...za wszelką pomoc z góry dziękuje...

0
  • #9 24 Lis 2009 22:21
    misza6
    Poziom 11  

czujnik temperatury na reduktorze-ponoć ma to zwiększyć żywotność parownika.
    A jaka masz instalke?

0
  • #10 25 Lis 2009 10:40
    stan2300
    Poziom 16  

witam panowie i proponuje zostawcie ta intalacje i wszystkie urzadzenia w spokoju a zajrzyjcie w instrukcje pracy ukladu gazowego ,otoz gaz jest w postaci cieklej w butli ,a ze musi przejsc w postac gazowa to musi pobrac potezna ilosc ciepla ,ktorej parownik przy zimnym silniku nie ma ,wiec ciekly gaz ma trudnosci ze zmiana stanu skupienia ,wie cjesli silnik uruchomisz na bezynie nalezy przejechac na nim ok.5-8 km w zaleznosci od tem. na zewnatrz silnik osiagnie tem ok.50st i zacznie normalnie pracowac ,sam to stwierdziles ze jak jest cieply to pracuje prawidlowo taka jest prawidlowa praca tego ukladu . prosty przyklad zima zapalniczki tez nie zapalisz nawet jak byla w kieszeni tylko musisz ja zagrzac w dloni ,wiec nie majstuj przy gazie jesli przycieplym silniku pracuje prawidlowo bo zrobisz wiecej szkody niz pozytku

0