Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Navman s50 3d uwalony,bład po uruchomieniu

Glifiarz 04 Oct 2009 11:56 3576 7
    Glifiarz
    Level 16  
    witam,jak w temacie,uruchamiam navmana i wyskakuje błą takiej terści "fatal application error, application gwes.exe has performed an illegal operation and will be shut down.If the problem persists,contact the program vendor.
    program: gwes.exe
    exception: 0xc00000005
    address: 00023174"

I nie mozna nic zrobić,pecet go nie widzi,dodam ze go odblokowalem i zainstalowalem tomtoma i mapy wysp brytyjskich,wszystko bylo ok tylko zasiegu nie łapał,potem odpaliłem go bez karty pamięci i wyskoczył ten błąd i tak juz mu zostało.
    Jest jakaś opcja z naprawą tego np z integrowaniem do wnętrza???Jakiś hard reset??Przywrócenie ustawień??

Pozdrawiam
    marek216

Level 43  
    Jeśli po kompletnym rozładowaniu PC jej nie zobaczy to bez programowania kości na nowo nie ma opcji postawienia tej nawigacji.
    Glifiarz
    Level 16  
    więc co można z tym zrobić w domowym zaciszu??
    marek216

Level 43  
    Jeśli po rozładowaniu i podłączeniu do PC nadal PC jej nie widzi to w domowym zaciszu jak nie masz programatora i wsadu to możesz używać jej jako przycisku do papieru.
    Glifiarz
    Level 16  
    hehe tak się spodziewałem,ale juz raczej jest to pewne,gdyż rozebrałem go i odłączyłem baterie,nie wiem czy jest różnica między odłączeniem a rozłądowaniem,ale wychodzi na to że będzie zabawka dla dziecka.
    marek216

Level 43  
    rozładowanie to zupełnie co innego niż odłączenie baterii.
    Włącz i poczekaj aż kompletnie padnie i próbuj podłączyć.
    Droga zabawka. Jeśli nikt nie wpada na zwieranie nózek to kości są do zaprogramowania.
    Glifiarz
    Level 16  
    ale to już wyższa szkoła jazdy,na pewno nie dla mnie,ja sobie mogę wgrać soft,lub zamienić sprzęt na drogą zabawkę.Spróbuje rozłądować baterie,na ile procent to może zadziałać??
    gradek83
    Level 41  
    Temat nie rozwiązany tak więc jeśli ktoś napotka taki problem to:
    1) Rozkręcamy nawigację
    2) Odpinamy baterię
    3) Odpinamy wyświetlacz i wyciągamy płytę główną
    4) Na płycie głównej zdejmujemy ekran metalowy aby dostać się do pamięci Flash
    5) Podpinamy wyświetlacz tak abyśmy mieli swobodny dostęp do pamięci Flash
    6) Podpinamy baterię
    7) Przełącznik w pozycji RESET
    8) Zwieramy pin 9 pamięci FLASH do masy GND (np: ostrą pęsetą)
    9) Przełącznik przełączamy na ON i tak trzymając po chwili powinien pojawić nam się niebieski ekran z opcjami do wyboru. Zwalniamy zwarcie.
    10)
    a) Aby zmienić pozycję wyboru naciska się panel dotykowy.
    b) Aby zatwierdzić zaznaczoną opcję przełącznik przełączamy na OFF a następnie na ON
    11) Kopiujemy na kartę pamięci 2GB (nie większą) dwa pliki z wypakowanego katalogu S55_ROM_S55.V1.00.0005 o nazwie winceimg.bin oraz winceimg.cks
    12) Wsadzamy kartę i wybieramy z niebieskiego menu pierwszą pozycję:
    0=WINCE Upgrade i OFF i ON
    następnie:
    0=WINCE by SD/MCC (Format) i OFF i ON
    Nastąpi wgrywanie gdy wyświetli się informacja o zrestartowaniu wyjmujemy kartę pamięci i przełącznik przełączamy na RESET a następnie na ON
    13) Nawigacja się włączy lecz tylko do opcji połączenia z PC. Teraz po podpięciu kabla USB będzie widać pamięć wewnętrzną i zewnętrzną.
    UWAGA jeśli karta będzie wsadzona przy uruchamianiu nawigacji a przynajmniej ja tak miałem że za każdym razem pojawiał mi się przy starcie niebieski ekran on już nam jest nie potrzebny dla tego jeśli np Auto Mapę zainstalujemy całej EUROPY która zajmuje ponad 3GB to za każdym razem musimy pamiętać aby karta była wysunięta przed włączeniem nawigacji. Po włączeniu można ją wsunąć.
    14) Auto Mapę samej polski instalujemy bezpośrednio na pamięć wewnętrzną tam mamy około 512MB.
    15) Z racji takiej że nie miałem zrobionej kopii pamięci wewnętrznej to w internecie znalazłem pamięć z modelu S30 po przekopiowaniu którego nawigacja uruchomiła się lecz był jakiś komunikat o jakimś nr licencji czy jakoś tak wtedy należy zainstalować program NavDesk 2008 i tam już można odzyskać klucz licencyjny itp. Ja wolałem wgrać najnowszą Auto Mapę.

W załączniku umieszczam już dostosowany system pod Auto Mapę
    Wystarczy skopiować pliki bezpośrednio do pamięci karty i po uruchomieniu kliknąć w ikonkę AutoMapa EU
    Jeśli natomiast chcemy wejść poprzez PC po kablu USB do nawigacji klikamy w nawigacji na START i wybieramy opcję USBScreen wtedy podpinamy kabel USB i mamy dostęp do obu pamięci.
    Jeśli np Auto Mapa będzie zainstalowana na karcie pamięci np wspomniana mapa Europy wtedy należy wejść w opcję FileManCE czyli menadżer plików i jeśli mamy wpiętą kartę z wgraną mapą europy wchodzimy w katalog Storage Card następnie AutoMapa EU zaznaczyć plik AutoMap EU.exe i z menu wybrać opcję Create Shortcut klikamy na OK i w oknie obok wymieramy My Flash Disk/Program Files/Unlock/Desktop wracamy do okna z naszym skrótem zaznaczamy go i z menu wybieramy File i opcja Move wtedy skrót skopiuje nam się na Desktop czyli główny Pulpit z którego będziemy mogli uruchomić naszą auto mapę europy.
    Jak by był z tym problem można podpiąć się po usb do nawigacji i wchodząc w pamięć wewnętrzną w \Program Files\Navman\SmartST_CE\ZympApps edytować plik navi_Ice.ini jest tam kawałek pozycji:

Code:
    TEXT

x = 50
    y = 175
    Text =
    Color = A00000
    FrameColor = 000000
    Size = 20
    Weight = 700
    CreateFont
    CreateFont

ICONXPBUTTON
    x = 265
    y = 85
    Command = \My Flash Disk\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe
    SizeNormal = 48
    SizePushed = 80
    ScaleAlpha = 100
    IconNormal = ..\ZympIcons\am.ico
    ScaleAlpha = 30
    IconPushed = ..\ZympIcons\AM2.ICO

TEXT
    x = 250
    y = 165
    Text = AutoMapa 6.25.1 1806 PL
    Color = FFFFFF
    FrameColor = 000000
    Size = 16
    Weight = 700
    CreateFont

Gdzie jeśli auto mapa jest na karcie zewnętrznej zmieniamy pozycję:
    Command = \My Flash Disk\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe
    na:
    Command = \Storage Card\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe

Nawigacja może jest i stara ale sobie radzi.
    Wszystko robiłem na win XP SP3
    W załączniku program NavDesk 2008
    Jeśli ktoś chce pełną kopie pamięci wewnętrznej z oryginalną mapą znajdziecie na chomiku pod nazwą Navman s30 3d.rar

Navman s50 3d uwalony,bład po uruchomieniu Navman s50 3d uwalony,bład po uruchomieniu Navman s50 3d uwalony,bład po uruchomieniu

ŹRÓDŁO