Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV Sat JGC DSR 320 - ustawienia

04 Paź 2009 12:25 4811 24
  • Poziom 33  
    Witam

Mam tuner TV Sat JGC DSR 320 i pewne problemy. Część kanałów FTA nie jest prawidłowo odbierana, mimo że zostały podczas skanowania znalezione i zapisane.

VOX CH - brak odbioru

Hotbird_5
    TP[79] Freq: 11054 Symbol: 27500 Polor: H
    LNB Freq: 9750 22k: OFF 12V: OFF DiSEqC: OFF

V-PID: 500 A-PID: 501 P-PID: 500

Signal Strength - 100%
    Signal Quality - 65%

RTL2 - odbiór prawidłowy

Hotbird_5
    TP[79] Freq: 11054 Symbol: 27500 Polor: H
    LNB Freq: 9750 22k: OFF 12V: OFF DiSEqC: OFF

V-PID: 175 A-PID: 176 P-PID: 175

Signal Strength - 100%
    Signal Quality - 72%

Czy mógłby mnie ktoś oświecić jaka jest przyczyna?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    mihal2002 napisał:
    VOX CH - brak odbioru.
    Ten kanał nie jest nadawany z hotbirda dlatego brak odbioru.

Skąd w takim razie dane:

Signal Strength - 100%
    Signal Quality - 65%

Teraz się dopatrzyłem i uzupełniam.

Tak podejrzewałem, ponieważ brak go wykazie kanałów HotBirda. Co w takim razie powinienem zrobić? Tuner znalazł i zapisał jako kanał z HotBirda. Tuner mam od niedawna i jeszcze go nie rozgryzłem. Instrukcja jest uboga. Czy można po RS232 z komputera załadować pamięć właściwymi ustawieniami? Jak to się robi?

Ewentualnie skasować wszystkie kanały i pobrać od nowa?
  • Moderator na urlopie...
    Proponuje to drugie.
  • Poziom 33  
    Nie pomogło. Skasowałem wszystko. Uruchomiłem skanowanie HitBird/FTA. Załadowało się kilkladziesiąt programów z Astry i FTA z HotBirda, w tym kilka, które są pokazywane HotBird, a nie ma ich na listach kanałów publikowanych w sieci i brak odbioru. Poza tym brak kilku kanałów, które mam na innym tunerze. Co diagnozować? Jakie wnioski wyciągać?

PS. Dziękuję administracji strony za powiększenie okna i czcionki w panelu odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    mihal2002 napisał:
    Diagnoza-usterka dekodera.
    Wniosek-do kosza.

Nie za szybko taki wniosek?

Cytat:
    Coś kolego kręcisz masz drugi dekoder tam działa tu nie.
    Astra hotbird,coś zablokowane.

Co znaczy "kręcisz"? Mógłbyś wyjaśnić? Dziwne, że mam drugi tuner? Zabronione? Nie bardzo rozumiem.

Cytat:
    My tu nie wróżymy.

Jacy my? Mów za siebie. I było by dobrze, aby sensownie. Nie wróżymy? A to co"

"Diagnoza-usterka dekodera."

Cytat:
    Możesz bliżej określić co masz i co chcesz uzyskać?
    VOX już ci pisałem że nie nadaje z hotbirda.

Chciałbym uzyskać życzliwe, pomocne rady. Najlepiej od posiadacza/użytkownika takiego/podobnego sprzętu. Można by wówczas porównać objawy, poprosić o wsad pamięci, sprawdzić wersje oprogramowania itd.
    Mam taki sprzęt ale jeszcze zapakowany. Jutro go uruchomie i odpisze co i jak z ustawieniami.
  • Poziom 33  
    telesat1 napisał:
    Mam taki sprzęt ale jeszcze zapakowany. Jutro go uruchomie i odpisze co i jak z ustawieniami.

Poczekam z niecierpliwością do jutra :)

Pozdrawiam
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Remeknapr napisał:
    Witam

Mam tuner TV Sat JGC DSR 320 i pewne problemy. Część kanałów FTA nie jest prawidłowo odbierana, mimo że zostały podczas skanowania znalezione i zapisane.

Po pierwsze podałeś dane trak sprzed kilku lat.
    NA transponderze mogą być nadal emitowane tablice PMT i SDT z nieaktualnymi danymi (jest tego trochę na HotBirdzie) - kanału już nie ma ale informacje i nim nadal są (np. informacje o kanale BET były przez kilka lat po zaprzestaniu jego nadawania).....

co znaczy zeskanowałeś - jak. Bowiem niektóre tunery zamiast normalnego skanowania transpondera jedynie odczytują informacje z tablicy NIT ze podanego transpondera i na tej podstawie tworzy listę kanałów. Jeśli w tych informacjach są nieaktualne dane to niestety otrzymujesz taki efekt.

Czy w menu skanowania masz jakieś opcje typu Network scan, Network search, ONID, NID, NIT. itp Jeśli tak to je wyłącz zanim zeskanujesz satelitę lub transponder.
  • Poziom 33  
    studisat napisał:

Po pierwsze podałeś dane trak sprzed kilku lat.

Które dane podane przeze mnie sa z przed kilku lat??? Proszę o konkrety. Odnoszenie się ewentualne do cytatu

Cytat:
    NA transponderze mogą być nadal emitowane tablice PMT i SDT z nieaktualnymi danymi (jest tego trochę na HotBirdzie) - kanału już nie ma ale informacje i nim nadal są (np. informacje o kanale BET były przez kilka lat po zaprzestaniu jego nadawania).....

To mnie obciąża? Mam zaktualizować dane na transponderze? Ja jestem tylko zwykłym klikaczem i dlatego pytam.

Cytat:
    co znaczy zeskanowałeś - jak. Bowiem niektóre tunery zamiast normalnego skanowania transpondera jedynie odczytują informacje z tablicy NIT ze podanego transpondera i na tej podstawie tworzy listę kanałów. Jeśli w tych informacjach są nieaktualne dane to niestety otrzymujesz taki efekt.

J.w. Jakie środki zaradcze? Skanowałem w trybie Instalation/HotBird/Tylko FTA

Cytat:
    Czy w menu skanowania masz jakieś opcje typu Network scan, Network search, ONID, NID, NIT. itp Jeśli tak to je wyłącz zanim zeskanujesz satelitę lub transponder.

Podanych przez Ciebie opcji nie widziałem. Spróbuję się do nich dokopać jeśli są. Coś mi mówi, że ten tuner to startoć i może firmware jest również przestarzały. Może jednak da się coś zrobić?
    Soft jest z 2007 i brakuje troche transponderów. Ręczne dopisanie w menu powinno załatwić sprawę. Brak pilota, nie mogę sprawdzić. Proponuje wykasować liste a następnie scan transporderów z interesującymi kanałami. Dopasuje pilota to jeszcze go potestuje.
  • Poziom 33  
    telesat1 napisał:
    Ręczne dopisanie w menu powinno załatwić sprawę.

Mógłbyś podać jakiś "łopatologiczny" przykład?

telesat1 napisał:
    Brak pilota, nie mogę sprawdzić.

Dopasowałeś juz pilota? :)

Czy mają znaczenie np. V-PID i A-PID? Może ktos podać linka do sensownej strony z tymi danymi? Ściągnąłem juz kikanaście, ale nie znajduję tych danych.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Aktualny wykaz masz tu http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html Wystarczy sprawdzić w menu dekodera których transporderów brakuje, następnie dodaj (częstotliwość i polaryzacje). Reszte zrobi dekoder podczas skanowania. Możesz przeszukać sam transporder, to też jest w menu.
  • Poziom 33  
    telesat1 napisał:

To już jest piętnasta strona, jaką odwiedziłem i na każdej są inne dane choćby V-PID i A-PID. Mam wątpliwości co do aktualnosci tych danych. Chyba sobie nie poradzę. Wypada zanieść do serwisu i wgrać zawartość pamięci.

telesat1 napisał:
    Wystarczy sprawdzić w menu dekodera których transporderów brakuje, następnie dodaj (częstotliwość i polaryzacje).

Ja z góry przepraszam za może naiwne pytania, ale tego tematu nie znam i mam nadzieję poduczyć się.

W menu dekodera mam Hot Bird1_5. Natomiast pod wskazanym linkiem są Hot Bird 6/8/9. O co chodzi? Które częstotliwości wpisać i gdzie?
    A czy ja pisałem o PIDach. w wykazie masz cz. transpordera. w nenu dekodera tam gdzie jest HOTBIRD dopisujesz te których brak(przyciski kolorowe na pilocie dodaj, numeryczne częstotliwość) i tyle. Troche zabawy. Z poziomu kompa brak softu a z nieba też nie wysyłają.
  • Moderator
    Remeknapr napisał:
    telesat1 napisał:
    Wystarczy sprawdzić w menu dekodera których transporderów brakuje, następnie dodaj (częstotliwość i polaryzacje).

Ja z góry przepraszam za może naiwne pytania, ale tego tematu nie znam i mam nadzieję poduczyć się.

W menu dekodera mam Hot Bird1_5. Natomiast pod wskazanym linkiem są Hot Bird 6/8/9. O co chodzi? Które częstotliwości wpisać i gdzie?

Moim skromnym zdaniem temat powinien być usunięty za p.8.1 regulaminu. Zostawiam jednak decyzję moderatorowi działu.
    Jak można nie znać tak podstawowych funkcji z menu obsługi?
  • Poziom 33  
    Mirek Z. napisał:
    Moim skromnym zdaniem temat powinien być usunięty za p.8.1 regulaminu. Zostawiam jednak decyzję moderatorowi działu.
    Jak można nie znać tak podstawowych funkcji z menu obsługi?

Co to ma być??? Prowokacja?

Kto pyta nie błądzi. Każdy w miarę obyty człowiek wie, że nie głupich pytań. Natomiast takowe mogą być odpowiedzi.
    Ja szukam pomocy w temacie, w którym jestem całkiem zielony i nie rozumiem tych ataków.

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

telesat1 napisał:
    A czy ja pisałem o PIDach.

Czy ja mam prawo pytać wyłącznie o to, o czym Ty pisałeś?

Cytat:
    w nenu dekodera tam gdzie jest HOTBIRD dopisujesz te których brak(przyciski kolorowe na pilocie dodaj, numeryczne częstotliwość)

To jest łatwe i oczywiste jak się wie. W menu dekodera Hot Bird jest w kilku miejscach. Możesz podać ścieżkę od momentu naciśnięcia menu?

Kilkanaście dekoderów "przerobiłem" i z żadnym większych problemów nie miałem. Tego nie mogę rozgryźć. Instrukcję dostałem, ale od innego modelu. Nic nie pasuje. Pozostaje cierpliwość i życzliwa pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Tu masz instrukcje do tego dekodera. Jutro wyśle na PW zdjęcia z menu jak dopisać transporder.
  • Poziom 33  
    Dzięki. Przed chwilą odzyskałem komputer po małej awarii.
  • Poziom 33  
    telesat1 napisał:
    Tu masz instrukcje do tego dekodera.

Gdzie jest ta instrukcja? :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam.
    Już dość zostało w nim napisane poza tym jest opcja szukaj i naprzód coś trzeba poczytać potem pytać już sensownie bo pytania które Kolega zadaje podchodzą pod p.8.1 jak to zauważył wcześniej jeden z administratorów.
    Temat zostawiałem przez pewien czas mając na myśli , że Kolega jednak coś przeczyta i będzie zadawał rozsądniejsze pytania .
    Jeszcze jedno o czym Kolega powinien wiedzieć ( staż na forum ) , że jest opcja PW , a nie pisać zaśmiecając forum np. ostatnimi postami w tym temacie.