Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox - otwieranie portów

mnik1 04 Oct 2009 12:56 4207 3
 • #1
  mnik1
  Level 10  
  Mam wielki problem z otwarciem portów w Liveboxie. O ile miesiąc temu była to kwestia dwóch kliknięć i gotowe, tak teraz żaden port za Chiny ludowe nie chce się "otworzyć".

  Ale po kolei:

  Wchodzę do panelu sterowania Liveboxem (192.168.1.1). Tu wita mnie zmienione okno logowania (wszystko jest w kolorze pomarańczowym, czyżby jakaś aktualizacja?). Loguję się jako admin, wchodzę w zakładkę "Serwery LAN", klikam "nowy wpis", wpisuję nazwę serwera, "dostęp włączony - tak", wpisuję zakres, wybieram protokół (TCP), wpisuję lokalny adres ip (dla pewności - tu wpisuję adres komputera, z którego korzystam, tak?), klikam ok. W celu sprawdzenia otwieram uTorrenta, klikam "sprawdź przekierowanie portu" i... zonk. Jakikolwiek zakres portów wybiorę, zawsze są one zamknięte. Jak to naprawić?

  Z Liveboxem łączę się przez WiFi, na komputerze mam 32 bitową Vistę Home Premium.

  Z góry dzięki!
 • #2
  johanna150
  Level 10  
  Ja mialam to samo. Otwieralam porty ale byly one dla komputera zamkniete. U mnie przyczyna byla taka ze komputer nie widzial urzadzenia czyli modemu Mam internet z wlanu i mam zainstalowane oprogramowanie do modemu FritzBox. Niestety zdeaktiwizowalam urzadzenie w jakis sposob i choc internet mialam to portow nie mozna bylo otworzyc. Rozwiazaniem byla ponowna instalacja po uprzednim odinstalowaniu oprogramowania do modemu.
 • #3
  Electrical
  Computers FAQ editor
  mnik1 wrote:
  Tu wita mnie zmienione okno logowania (wszystko jest w kolorze pomarańczowym, czyżby jakaś aktualizacja?).

  Daj screena- u mnie nie ma pomarańczowego okna logowania.
  mnik1 wrote:
  (dla pewności - tu wpisuję adres komputera, z którego korzystam, tak?), klikam ok.

  Livebox domyślnie sam nadaje Ci adres komputera jak się łączysz z nim przez wi-fi. Więc adres może się zmienić przy następnym połączeniu.
 • #4
  mnik1
  Level 10  
  Screeny -

  Livebox - otwieranie portówLivebox - otwieranie portów

  "Livebox domyślnie sam nadaje Ci adres komputera jak się łączysz z nim przez wi-fi. Więc adres może się zmienić przy następnym połączeniu."

  Sęk w tym, że u mnie domyślnie to pole ("lokalny adres ip") jest puste, Livebox go nie uzupełnia, sam to muszę zrobić (jeżeli tego nie zrobię, wywala błąd).

  EDIT

  Problem zażegnany ;) Okazało się, że jak zwykle najciemniej pod latarnią - wpisywałem zły adres ip ;)

  Dzięki wszystkim za pomoc!