Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox - otwieranie portów

mnik1 04 Oct 2009 12:56 4207 3
    mnik1
    Level 10  
    Mam wielki problem z otwarciem portów w Liveboxie. O ile miesiąc temu była to kwestia dwóch kliknięć i gotowe, tak teraz żaden port za Chiny ludowe nie chce się "otworzyć".

Ale po kolei:

Wchodzę do panelu sterowania Liveboxem (192.168.1.1). Tu wita mnie zmienione okno logowania (wszystko jest w kolorze pomarańczowym, czyżby jakaś aktualizacja?). Loguję się jako admin, wchodzę w zakładkę "Serwery LAN", klikam "nowy wpis", wpisuję nazwę serwera, "dostęp włączony - tak", wpisuję zakres, wybieram protokół (TCP), wpisuję lokalny adres ip (dla pewności - tu wpisuję adres komputera, z którego korzystam, tak?), klikam ok. W celu sprawdzenia otwieram uTorrenta, klikam "sprawdź przekierowanie portu" i... zonk. Jakikolwiek zakres portów wybiorę, zawsze są one zamknięte. Jak to naprawić?

Z Liveboxem łączę się przez WiFi, na komputerze mam 32 bitową Vistę Home Premium.

Z góry dzięki!
    johanna150
    Level 10  
    Ja mialam to samo. Otwieralam porty ale byly one dla komputera zamkniete. U mnie przyczyna byla taka ze komputer nie widzial urzadzenia czyli modemu Mam internet z wlanu i mam zainstalowane oprogramowanie do modemu FritzBox. Niestety zdeaktiwizowalam urzadzenie w jakis sposob i choc internet mialam to portow nie mozna bylo otworzyc. Rozwiazaniem byla ponowna instalacja po uprzednim odinstalowaniu oprogramowania do modemu.
    Electrical
    Computers FAQ editor
    mnik1 wrote:
    Tu wita mnie zmienione okno logowania (wszystko jest w kolorze pomarańczowym, czyżby jakaś aktualizacja?).

Daj screena- u mnie nie ma pomarańczowego okna logowania.
    mnik1 wrote:
    (dla pewności - tu wpisuję adres komputera, z którego korzystam, tak?), klikam ok.

Livebox domyślnie sam nadaje Ci adres komputera jak się łączysz z nim przez wi-fi. Więc adres może się zmienić przy następnym połączeniu.
    mnik1
    Level 10  
    Screeny -

Livebox - otwieranie portówLivebox - otwieranie portów

"Livebox domyślnie sam nadaje Ci adres komputera jak się łączysz z nim przez wi-fi. Więc adres może się zmienić przy następnym połączeniu."

Sęk w tym, że u mnie domyślnie to pole ("lokalny adres ip") jest puste, Livebox go nie uzupełnia, sam to muszę zrobić (jeżeli tego nie zrobię, wywala błąd).

EDIT

Problem zażegnany ;) Okazało się, że jak zwykle najciemniej pod latarnią - wpisywałem zły adres ip ;)

Dzięki wszystkim za pomoc!