Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rower elektryczny v2.0!-budowa

04 Oct 2009 13:01 32977 33
Computer Controls
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    User removed account  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
  • Computer Controls
    danio531
    Level 18  
    No nawet niezły pomysł i podziwiam zaangażowanie.
    Czy nie byłoby lepiej wymienić opony na takie "kolarskie", cienkie w każdym razie? Wiadomo opony terenowe są szerokie i zwiększają opór z jakim ma radzić sobie silnik.
    User removed account
    User removed account  
  • Computer Controls
    rozo
    Level 11  
    Podoba mi sie! Moglbys zdradzic jakie koszty do tej pory poniosles? Ile czasu poswieciles na ten projekt? Ile wazy bateria z silnikiem?
    Fajnie by bylo dodac mozliwosc hamowania slinikiem w celu ladowania aku, ale z wolnobiegiem nie bedzie to latwe :)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Universal
    Level 11  
    No bardzo ciekawa konstrukcja
    Będzie nastawiona na przejechanie jak najdłuższego dystansu, czy do ostrzejszej jazdy? Bo fajnie by było zaskoczyć jakiegoś kierowce rowerem ;)
    Jazda nim pewnie bardziej się opłaca niż samochodem czy autobusem. Tak do pracy czy szkoły w sezonie jeździć to dobra rzecz.
    Trzymam kciuki bo pewnie jeszcze dużo rzeczy uklęknie.
    Powodzenia
    User removed account
    User removed account  
    normek
    Level 11  
    Co z pedałami ? Myślałeś nad tym by dostosować konstrukcję do hybrydowej pracy?

Osłony na łańcuch etc. oczywiście będą ? Bo nie ma nic gorszego jak noga rozwalona o łańcuch...
    User removed account
    User removed account  
    kotuniunia
    Level 29  
    Nie tylko estetycznych, ale i praktycznych!(żywot łańcucha,ale to jest robota! Chyba że dostaniesz jakieś gotowce i je tylko poskracasz.Fajnie byłoby mieć te akku. jak najniżej i na linii osi bo konstrukcja roweru jest sprężysta i wyżej "towary" wozi się kiepsko i tak dobrze je umieściłeś .Pozdr. i miłego palenia gumy!
    User removed account
    User removed account  
    Yoshi_80
    Level 21  
    Wydaje mi się, że sporo problemów sobie zafundowałeś przerabiajac tak marny rower który mi wygląda na chińszczyzne z marketu.
    Wyrabiajace sie miski, rwące łańcuchy i gnące ośki itp problemy wynikają z niskiej jakości tych częsci.
    Typ roweru też może nie jest najszczęśliwszy bo z ramą na dwóch pseudoamrotyzatorach które i tak nie działają, w tym wykonaniu wazy pewnie ponad 20kG.
    Lepiej wyrwać na allegro stary zmeczony rowerek lub sama rame ale hard-taila na ramie chromowo-molibdenowej a zaoszczędziłbyś kupe kg (ja taka rame kiedys sprzedałem za śmieszne 50zł).
    Jak wiadomo masa w przypadku napedów elektrycznych to pięta achillesowa.

Nie wiem skąd problem przy zjezdach z górki, wywaliłeś wolnobieg ? Przecież to on by ci sprawę rozwiązywał i nie kręciłoby silnikiem.
    Do napinania łańcucha chyba lepiej zostawić przerzutkę, mała masa, zero pracy a problem z głowy i nie trzeba dopasowywać do do ogniwa a i w miare rozciagania sie łancucha nie bedzie problemów.

Ogólnie podoba mi sie koncepcja, szczególnie uzyskane wyniki z jazd, napędy elektryczne to jest to !
    User removed account
    User removed account  
    _efendi_
    Level 10  
    Gratuluję konstrukcji. Mam pytanie od czego jest ta zębatka założona w miejsce pedałów? pytam o tą większą.

PZDR
    User removed account
    User removed account  
    janusz182
    Level 14  
    Hmm,chyba kiedyś widziałem ten rower na fordońskiej, koło WSZB ;)
    User removed account
    User removed account  
    _efendi_
    Level 10  
    nie chodziło mi do czego służy :D tylko gdzie ją zdobyłeś, ewentualnie z czego zdemontowałeś ? rozmawiamy o dużej zębatce.

PZDR
    User removed account
    User removed account  
    Mr Killer
    Level 14  
    Daj znać, jak coś ruszy, bo sam chce się zabrać za coś takiego w okresie wiosenno letnim ;] Ile dałeś już w sumie w te maszynkę?
    User removed account
    User removed account  
    Mr Killer
    Level 14  
    Woow aż 500 zł na silnik i akk to troche ponad moje koszta (sam mam 15 lat a zbieram na automat spawalniczy) Elektronikę sterującą sam składałeś? Ja elektronik początkujący jestem i ledwo iluminofonie składam :p Ale ładnie, zyczę Ci sukcesu z tę maszynką, sam jak zdobęde spawarkę zabieram się za ,,Low rider'a" Czyli stary składak przerobiony na trójkołówkę :) Ale to dopiero po feriach jeśli nie w lato (inny projekt - elektrownia wiatrowa 250W)
    marsz998
    Level 1  
    Witam. Też mam w głowie taki pojazd na prąd i mam pytanie czy do napędu takiego rowerka może posłużyć silnik z rozrusznika z auta osobowego. Mam rozrusznik z Lanosa ok 1000 W.
    User removed account
    User removed account  
    MyszakPL
    Level 10  
    Mam pytanie. Mam zepsutą hulajnogę elektryczną ponieważ urwała mi się stacyjka i chyba aku zjechały ponieważ jak je naładuje to jadą 15m z prędkością 10km/h i zdychają. Podstawowa prędkość to około 35 km/h max 50kg wagi kierowcy i czy dałoby się coś z niego zrobić? Tj. nowe aku znaleźć. jak ktoś wie gdzie to proszę o rade i go odchudzić ponieważ ma stalową ramę i jest piekielnie ciężka.

Wszystko aby zmieściło się w niskich kosztach i na możliwość 13 latka...
    User removed account
    User removed account  
    mistrzluk
    Level 11  
    Witam, zaciekawił mnie pomysł z zamontowaniem pedałów do tej całej konstrukcji, właśnie chce się zabrać do montażu takiego rowerka i trafiłem na ten post który jest bardzo podobny do tego co chciał bym zrobić. Nie wiem tylko jak zrobić by te pedały nie kręciły się wraz z zębatką gdy nie pedałuje a silnik napędza przednią zębatkę?! Wpadł ktoś może już na pomysł rozwiązania tego problemu? a może jest już gotowe (np do kupienia) rozwiązanie? i model hybrydowy był by gotowy :)

Z góry dziękuje za odpowiedź.
    User removed account
    User removed account  
    Kakalia
    Level 18  
    Witam

Gratuluje publikacji w Edw, projekt bardzo mi sie podoba jednak mam kilka watpliwosci co do napedu oraz samego sterowania mianowice:

- układ łańcucha jest głośny, po drugie jak pisales zdazalao sie ze ulegal zerwaniu, co najgorsze nie jest on osloniety - nie boisz sie ze mozesz sobie zrobic krzywde podczas jazdy ? moze lepiej zamienic łańcuch na pasek klinowy analogicznie jak w samochodzie - wieksza elastycznosc plus cisza do tego oslona koniecznie

- kwestia sterownika - co sie stanie jak sie procesor zawiesi ? hamulce wystarcza zeby zatrzymac pojazd podczas zwarcia tranzystorów ? gdzie bezpiecznik i stycznik ? gdzie przycisk/uklad odcinajacy prad od silnika ? Proponuje zeby sie nad tym zastanowic zanim cos sie stanie zlego.