Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowniki DELL GX520 3000

kam__1994 04 Paź 2009 13:54 5033 11
  • #1 04 Paź 2009 13:54
    kam__1994
    Poziom 2  

Witam

Kupiłem komputer na allegro.pl, ale niestety mimo próśb z mojej strony sterowników nie otrzymałem. Próbuję się skontaktować ze sprzedawcą, ale nie odpowiada na e-maile, a nawet telefony odrzuca...

To do czego potrzebuję sterowników:

PŁYTA GŁÓWNA- INTEL 945 EXPRESS

PAMIĘĆ- 1024 MB DDR 2

KARTA GRAFICZNA- GRAPHICS MEDIA ACCELERATOR 224 MB

KARTA MUZYCZNA- INTEL AC'97

KARTA SIECIOWA INTEL- 10/100/1000 MBIT/S

Z góry dziękuję ze pomoc

Pozdrawiam

0 11
  • #3 04 Paź 2009 15:17
    kam__1994
    Poziom 2  

System to Windows XP. Niestety sterowniki podane w linku nie pasują do mojego sprzętu....

0
  • #4 04 Paź 2009 15:42
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

kam__1994 napisał:
    Niestety sterowniki podane w linku nie pasują do mojego sprzętu....

Proszę wyjaśnić nam znaczenie "nie pasują".

0
  • #5 04 Paź 2009 15:53
    kam__1994
    Poziom 2  

W sensie, że w dostępnych modelach dla sterowników nie ma tam moich części.

0
  • #7 04 Paź 2009 16:20
    kam__1994
    Poziom 2  

Też nie ma :cry:

0
  • #8 04 Paź 2009 21:56
    heynow
    Poziom 19  

Sterowniki z linków podanych przez [B]ArteXL[\B] są identyczne ze sterami podanymi przeze mnie. Czemu nie pasują nie wiem. Są dwa rozwiązania:
    1. Nie masz DELL'a GX520 3000 - masz inny sprzęt i stery nie pasują.
    2. Podaj identyfikatory sprzętu z menedżera urządzeń - poszukamy "ręcznie".

0
  • #9 06 Wrz 2013 12:47
    wojtekm87
    Poziom 9  

Witam Posiadam komputer dell gx 520 procesor P4 3,0 2GB ram dysk 80. I mam z nim taki problem że jeżeli komputer pracuje przez dłuższy czas i robię na nim coś co obciąża procesor np. oglądam filmy to po pewnym czasie wentylator zaczyna bardzo głośno pracować a następnie komputer wyłącza się i zaczyna migać na pomarańczowo dioda na przycisku Power… Czy miał już ktoś kiedyś taki problem z tym modelem? Proszę o pomoc.

0
  • #10 06 Wrz 2013 12:58
    conan02

Poziom 29  

@wojtekm87: przegrzanie procesora, sprawdzić chłodzenie, czy nie ma kurzu na radiatorze, ewentualnie zaschnięta pasta termo na procesorze - wtedy wymienić na świeżą. Sprawdź, czy dmucha gorącym powietrzem z wylotu chłodzenia, jeśli nie dmucha to zablokowane kurzem, jeśli dmucha chłodnym to pasta na CPU.

0
  • #11 06 Wrz 2013 13:34
    wojtekm87
    Poziom 9  

Witam dzięki za odpowiedz sprawdzałem i dmucha ciepłym powietrzem, myślałem że może to problem z zasilaczem że nie dostarcza wystarczającej mocy do wentylatora (jak wentylator zaczyna chodzić na wysokich obrotach)

Dodano po 7 [minuty]:

Aha mam jeszcze jedno pytanie: czy w tym modelu jest jakiś wentylator na płycie głównej czy za odprowadzanie ciepła z procesora i z zasilacza jest odpowiedzialny wyłącznie wentylator w zasilaczu, bo mam wrażenie że ma za małą wydajność i komputer się przegrzewa.

W każdym razie przez dwa lata użytkowanie tego komputera zdążyłem się przyzwyczaić do tej ”dolegliwości” i kiedy widzę że komputer zaczyna się przegrzewać to go usypiam i włączam ponownie jak ostygnie…

Ale teraz chciałem sprzedać ten komputer i nie wiem czy jest on uszkodzony, czy to jest normalne…

0
  • #12 06 Wrz 2013 13:39
    conan02

Poziom 29  

Sorry, zboczenie zawodowe - myślałem - widząc DELL, że chodzi o laptopa. W PC jednak może być problem z chłodzeniem procesora, musisz otworzyć skrzynkę i sprawdzić wentylator wewnątrz na procesorze - ten jest ważny, zasilacz zawsze będzie dmuchał ciepłym w czasie pracy. I jeszcze jedno - nie ignoruj takich objawów bo zarżniesz procesor.
    Wewnątrz jest radiator z wentylatorem na samym procesorze, może być również zakurzony, następne problemy spotykane w serwisie to amatorskie odkurzanie i "zapomnienie" o paście na procku, również wadliwy montaż zespołu chłodzenia.
    Takie zachowanie komputera nie jest normalne.
    Zasilacz ma jeden wentylator, procesor wewnątrz obudowy ma drugi.

0