Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 2600c nie działa wyświetlacz

tomson55 04 Oct 2009 14:38 1531 4
    tomson55
    Level 15  
    Witam.

Od niedawna posiadam Nokie 2600c (classic). I mam problem z wyświetlaczem. Tak jakby nie działa związku z tym kupiłem nowy i ten nowy mi nie działa :( w czym może być problem?

Pierwszy wyświetlacz został "przejechany" i od tamtego czasu żaden w nim nie działa...

Pozdrawiam
    ziome3eknh
    Level 16  
    Możliwe,że są uszkodzone filtry na płycie głównej które odpowiadają za wyświetlanie treści na wyświetlaczu. Wygrzanie Hot Airem możliwe że pomoże.
    plustek
    Level 31  
    ziome3eknh wrote:
    Możliwe,że są uszkodzone filtry na płycie głównej które odpowiadają za wyświetlanie treści na wyświetlaczu. Wygrzanie Hot Airem możliwe że pomoże.

Proszę nie wprowadzać w błąd. Ten telefon nie ma filtra LCD. Sterowanie wyświetlacza idzie z UEM-a poprzez rezystory R2403, R2404 i R2405. potem tylko złącze. UEM o ile pamięć mnie nie myli jest klejony.
    tomson55
    Level 15  
    Więc co mam robić ? Jak naprawić ?

Żaden z rezystorów na moje "oko" nie jest spalony albo uszkodzony.
    plustek
    Level 31  
    Na oko to lekarz babie krople przepisał. Zacząć musisz od podstawienia sprawdzonego, oryginalnego wyświetlacza, obejrzenia złącza czy nie uszkodzone, zmierzenia rezystorów miernikiem. Jeżeli wszystko zawiedzie - jest prawdopodobnie przerwa gdzieś w druku, wtedy telefon tylko nadaje się na "dawcę" lub do kosza.