Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto I - dodatkowe kluczyki pod immo.

04 Paź 2009 16:13 3349 9
  • Poziom 10  
    Panowie zmontowałem dwa dodatkowe kluczyki "scyzoryki", włożyłem w nie nowe transpondery. Z związku z tym mam pytanie, jeżeli zaprogramuje je według standardowej procedury z wykorzystaniem bordowego kluczyka matki. To czy stare kluczyki niebieskie też będą mi działać?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 18  
    Tak, będą działać, jak zrobisz wszystko dobrze.
  • Poziom 10  
    Panowie, chciałbym wrócić do tematu, po zmontowaniu kluczyków i próbie ich zaprogramowania okazało się, że standardowa procedura nie programuje kluczyków. Poszedłem do pana co programuje kluczyki i stwierdził, że mam w kluczyku transponder typ 13 a w moich jest typ 48 crypto i nie zaprogramuje mi nowych kluczyków. Moje pytanie czy można je jednak zaprogramować do mojego punto. Czy musze szukać oryginalnych transponderów?
  • Poziom 33  
    Nie da rady kup ID13 i wsadz do kluczyków. Bez problemuje kupisz na lub wyciagniesz z bylejakiego starego kluczyka od fiata. Jak bedziesz chciał kupić nowe to kup zakodowane a nie czyste.
  • Poziom 10  
    Dzięki za info yaaro, czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego proponujesz zakup zakodowane a nie czyste transpondery i czy wiesz jaka jest różnica między ID 13 chodzi mi o obudowę - rurka a pastylka.
  • Poziom 33  
    ID 13 to rurka.
    Czystego to nie dokodujesz bo one są do kopiowania w punktach gdzie dorabiają klucze. A ty musisz mieć zakodowany i auto się go nauczy, czystego się nie nauczy.
    Chyba że się mylę wiec niech ktoś mnie poprawi.
  • Poziom 21  
    yaaro - prawie dobrze, tylko nie widziałem nigdy "czystego" ID13, wszystkie mają "jakiś" kod. Tyle teorii, mi nigdy osobiście nie udało się doprogramować klucza za pomocą tej bordowej matki, ale może w końcu komuś się to uda :)
  • Poziom 33  
    Kiedys kupowalem to koles pytal czy czyste czy zakodowane. Czyste sa do kopiarki. Tak ja oplowskie ID40 jak czysty to kopiarka go nawet nie widzi a jak dokodujesz do auta to sie pojawia kod.
  • Poziom 10  
    Panowie a co z obudową, bo narazie znalazłem tylko w obudowie w kształcie pastylki (sklep-AutoDiag na allegro nie ma). A w moim bordowym jest rurka?
  • Poziom 33  
    Zajedz na szrot i kup stary kluczyk od audi 80 starego a4 lub fiata. Wyciagnij ID13 jest tam szklany.