Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B -światła jazdy dziennej

04 Paź 2009 16:23 8243 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Tutaj
    Code:
    http://www.dojazdydziennej.com.pl/p17_Prawo

napisano jak powinny funkcjonować światła do jazdy dziennej.
    Nie ujęto tego czy sygnał świetlny powinien wyłączać światła jazdy dziennej.
    W moim mniemaniu sygnał świetlny nie powinien wyłączać świateł jazdy dziennej, tak samo jak nie wyłącza świateł mijania gdy normalnie one funkcjonują.

Uruchomienie świateł mijania ma wyłączać światła jazdy dziennej. Wykorzystując odpowiednio przekaźnik uzyskamy to, zaś włączenie świateł drogowych spowodowałoby włączenie równolegle świateł dziennych co jest niedopuszczalne.
    Dołożyłem więc do schematu diody.
    Schemat jest znacznie uproszczony (pominąłem stacyjkę i bezpieczniki).

Proszę o opinię czy tak proste wykonanie jest poprawne i bezpieczne.

• Pomocny post
    Poziom 24  
    Wyraznie pisze ,ze sygnaly krotkotrwale sygnaly swietlne nie musza wylaczac swiatel dziennych :
    http://www.mi.gov.pl/files/0/1791200/DzUNr752009639.pdf
    Tabelka pozycja 18 , kolumna 14
    W moim aucie mam tak spiete ,ze po wlaczeniu dziennych dziala tylko sygnal dlugich ,ale nie ma mozliwosci wlaczenia ich na stale.
  • Poziom 10  
    Dzięki za namiar.
    Rozporządzenie dużo mi wyjaśniło.
    Tylne pozycyjne nie muszą świecić gdy włączę dzienne.

Jak pisałeś, sygnał świetlny nie może odcinać dopływu prądu do Świateł jazdy dziennej.
    Natomiast włączenie świateł drogowych, mijania lub pozycyjnych powinno odcinać zasilanie dziennym.
    Biorąc pod uwagę że, światła pozycyjne świecą po włączeniu ich samych oraz z włączonymi światłami mijania lub z drogowymi, wystarczy podać na przekaźnik odcinający zasilanie dziennych, sygnał ze świateł pozycyjnych.

• Pomocny post
    Poziom 24  
    Wystarczy .Zreszta wracajac do 1 posta to drogowych nie wlaczysz jak nie sa wlaczone mijania (oprocz sygnalu swietlnego )i raczej w wiekszosci samochodow tak jest, wiec kombinowanie z diodami chyba nie potrzebne.
  • Poziom 10  
    Zamykam temat