Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-S2000 przerwany dźwięk

gan2006 04 Paź 2009 17:25 1496 1
  • #1 04 Paź 2009 17:25
    gan2006
    Poziom 9  

Witam, mam następujący problem. Radio jak w temacie Sony CDX-S2000 wszystko działało normalnie, aż zaniknął dźwięk. W serwisie powiedzieli, że uszkodzona jest końcówka mocy. Kupiłem nową (TDA8588BJ/N2), wymieniłem, podłączyłem radio, wyświetlacz zadziałał normalnie, można w pełni sterować radiem tylko nie ma dźwięku. Objaw jest następujący:
    np. po wybraniu CD (płyta w środku) zaczyna grać (na wyświetlaczu widać czas) w głośnikach nie ma dźwięku natomiast gdy wyłączymy ATT, Equalizer i AF wtedy w głośnikach pojawia się przerywany dźwięk tak jakby odtwarzało pół sekundy i przerywało. Za którymś włączeniem radia zmieniają się funkcje klawiszy (np. guzik OFF staje się przyciskiem Source) i wtedy radio gra normalnie. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu guziki funkcjonują normalnie i radio nie gra. Dodam, że sprawdziłem wszystkie diody na płycie i kondensatory i jest OK.
    Co może być przyczyną takiego zachowania? Czy miał ktoś taki przypadek?

0 1
  • #2 07 Paź 2009 23:09
    w.endriu
    Poziom 19  

Przypadkiem któryś z mikroswiczy na panelu nie zwiera sprawdź to, jeszcze jedna uwaga którą mogę podpowiedzieć to jak z przed wzmacniaczem? Sprawdziłeś czy sygnał wychodzi do końcówki mocy prawidłowy skoro przyciskami na panelu można wywołać dźwięk to nie szukaj po diodach na płycie.

0
  Szukaj w 5mln produktów