Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka: zostaje czarny pasek z lewej stony

Muerte 17 Jun 2004 15:25 3579 3
 • #1
  Muerte
  Level 12  
  Cze dostałem drukarke Xerox 4508 z uszkodzonym mechanizmem (oberwany tryb przy zgrzewarce) Udalo mi się to naprawić ale na wydrukowanej stronie z lewej strony zostawia mi czarny pasek (na samym brzegu - tak o szerokosci 0.5 cm) Zgrzewarka (chyba tak się to nazywa) to nie będzie bo czarny pasek zostaje na wałku magnetycznym tonera (heh tam gdzie byc powinien:P). Rozebrałem toner wyczyściłem wałki (chyba wszystkie) złozyłem i nic nadal pasek zostaje na wałku. Wałek raczej nie jest tłusty w tym miejscu wyczyściłem go ładnie chusteczką chigieniczną nasączoną denaturatem. Jak chce zdjąć toner z wałka to jest w tym miejscu raczej mocno przyczepiony tak jak by wałek był namagnesowany. Co moze być przyczyną takiego stanu rzeczy. Diodki nie są zakurzone. Nie wiem jak drukowała wczesniej bo jest niewiadomego pochodzenia i tylko u mnie stała pół roku. Resza kartki jest wydrukowana super.
  Prosiłbym o dokłade wyjasnienia bo to jest pierwsza laserowa jaka robie i jeszcze niebardzo sie orientuje heh co pewnie widac po moich wczesniejszych mało fachowych wyjasnieniach.[/b]
 • #2
  Muerte
  Level 12  
  Temat juz nieaktualny. Znalazłem przyczynę zostawania tego paska. Heh wystarczyło zamknąć obudowę!!! i juz byc może przy otwartej światło jakoś się rozpraszało bądz dostawało się jakieś lewe.

  Druga sprawa teraz juz do urzytkowników tego sprzęta. Jak drukuje wiecej stron to robi odpoczynki tak co 2-4 strony takie na chwile czy to jest normalne. A nie drukowalem jakis skomplikowanych obrazków tylko tekst po kilka linijek na stronie. A czasem jak tak się zatrzyma to wywali komunikat błędu. wytarczy że otworze pokrywe od tonera, zamknę ją i drukuje dalej. Co to moze byc?
 • #3
  Kazik
  Printers specialist
  Z przykrością muszę Cię poinformować ze ten model drukarki to jest taki niewypał że nawet pracownicy serwisu Xeroxa nie chcieli ze mną na temat naprawy rozmawiać :( Prawie 100% użytkowników tego urządzenia "wiesza psy" na producencie i "pluje sobie w brodę" z powodu zakupu tej drukarki. Generalnie model jest b.nieudany - i fakt faktem, drukuje baaaardzo wolno... A odnośnie błedów podczas wydruku - spod jakiego systemu drukujesz? Bo to może być kwestia sterowników.
 • #4
  Muerte
  Level 12  
  Heh dzieki za słowa otuchy:) Ale jak to mówią darowanemu koniowi w zęby sie nie zagląda. Drukować drukuje. Hoć dzis mnie zdenerwoała bo wciąż wywala błedy. Strownik mam microsoftu (sam sie zainstalował). Orginału natomaist nie moge znaleść. Na stronach Xeroxa go nie ma. Znalazłem jakis na stronach ru ale okazalo sie ze to bylo tylko opisane pod ten model. Pracuje pod Win2k. Moze masz jakis strownik byłbym wdzięczny:)