Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

c3 14 hdi 16v problem po wymianie wtrysku

Gryfis 04 Oct 2009 18:36 9136 13
Texa Poland
    Gryfis
    Level 18  
    witam

koledzy mam problem z moim c3 2004r 1.4 hdi 16v. zaczne od poczatku

uszkodzeniu ulegl wtryskiwacz wiec zakupiony zostal nowy sprawdzone tez zostaly pozostale. Zamontowany zostal nowy jednak samochod wkreca sie tylko na 3tys obrotow i dalej lipa. Calosc komplikuje sprawa ze przebywam za granica i niema w moim miescie specjalisty :( Brak mozliwosci transportu samochodu w "sensownych" pieniadzach. Znalazlem jednak czlowieka ktory ma lexie zaprogramowalem wtrysk skasowalem bledy, jednak po skasowaniu bledow samochod chodzi i wkreca sie na obroty jednak po chwili znow zapala sie lampka kontrolna silnika i znow samochod wkreca sie tylko do max 3tys. Bledy ktore odczytala lexia to p0269 i p0267. Moze ktos pokierowac co i jak ?? Niestety wlasciciel lexi potrafi tylko odczytac i skasowac bledy.

pozdrawiam
  • Texa Poland
    fructon
    Level 33  
    0267 -cylinder 3 obwód wtryskiwacza sygnał za niski
    0269-cylinder 3 bład wydatku
    Gryfis
    Level 18  
    ja wiem co oznaczaja kody :) prosilbym o naprowadzenie co sprawdzic co zrobic bo jestem w kropce :(

ps i tak dziekuje kolego za odpowiedz
    kybernetes
    Level 39  
    Kolego w sumie to niewiele napisales wiec trudno ci cokolwiek doradzac. Zeby uzyskac pomoc musisz sie bardziej wysilic bo nikomu sie nie usmiecha brnac w maliny wskutek blednych domyslow.

Opisz dokladnie co bylo z samochodem, ktore wtryskiwacze i dlaczego zostaly wymienione, jak stwierdzono ich usterke, jakie byly defekty, co zrobiono po wymianie, czy zamontowano wszystkie na swoje miesca, jak przebiegala procedura ponownego przyuczania, czy ja powtarzales i z jakim skutkiem.. itd

Pozdrawiam
  • Texa Poland
    Gryfis
    Level 18  
    wiec sprawa wyglada tak
    uszkodzony byl wtryskiwacz wiec zostal zdemontowany razem z pozostalymi (niestety uklad kolejnosci nie zostal zapisany, a dokladnie mie pamietam ale chyba wtrysk 2 cylindra byl uszkodzony tak na 75%) 3 dobre zostaly wyslane do polski. W serwisie citroena zostaly sprawdzone oraz dodatkowo zostal dokupiony 1` nowy wtrysk. wtryskiwacze zostaly zamontowane. samochod zostal podlaczony do lexi zostal zrobiony test globalny ktory wykazal bledy wtryskiwacza. w pozycji wtrysk zostala wybrana pozycja klasyfikacja wtryskiwaczy - wpisane sostaly wartosci wszystkich wtryskiwaczy poczym nacisniete telekodowani. program pokazal kodowani zakonczone pomyslnie. pozniej zapamietanie klas wtryskiwaczy a pozniej zapis klas wtryskiwaczy. wszystkie operacje zakonczone wedlog programu pomyslnie procedura ta zostala powtarzana kikakrotnie
    kybernetes
    Level 39  
    Z Twojego opisu wyglada na to, ze wszystko zostalo wykonane tak jak nalezy. Isnieje ryzyko, ze wtryskiwacz, ktory daje usterke, rowniez jest uszkodzony ale faktem jest, ze ten silnik ma problemy z przyuczeniem wtryskiwaczy. Proponuje wiec jeszcze, aby po zakodowaniu wtryskiwaczy odpalic silnik i pozostawic na wolnych obrotach przez 2-3 godziny, potem wykasowac ew. defekty i przejechac sie.
    Gryfis
    Level 18  
    witam wiec zrobilerm tak jak kolega polecil jednak nadal bez skutku. Caly czas wywala blad p0269 p0267 i pojawial sie nowy p1163. Czy ktos moze cos doradzic??
    romoo
    User under supervision
    Ostatni bład wynika z pierwszych.
    Jedyna rada to zamiana miejscami wtrysków , przyuczenie .

Zobaczysz co będzie.
    kybernetes
    Level 39  
    Stawiam na uszkodzony wtryskiwacz. Po 2-3 godzinach pracy silnika gdyby byl dobry to by sie przyuczyl chocby nie wiem co. Oczywiscie zamiana ich miejscasmi, tak jak radzi romoo powinna rozwiac wszystkie watpliwosci.
    User removed account
    User removed account  
    Gryfis
    Level 18  
    @ dokrecacz co oznacza Twoja wypowiedz?? bo niebardzo rozumiem??
    kybernetes
    Level 39  
    Zapewne kolega dokrecacz nawiazuje do tego, ze te silniki maja, w kwestii napraw, nie najlepsza opinie wsrod mechanikow - bardzo delikatnie to ujmujac.
    Gryfis
    Level 18  
    no to i ja teraz rozumiem ;) szkoda ze czlowiek zanim cos kupi to rzadko zastanawia sie jak to bedzie sie naprawialo :( no w kazdym razie wracajac do tematu teraz mam zamiar zamienic wtryski zaprogramowac i zobacze co bedzie o wynikach pracy poinformuje :)
    User removed account
    User removed account