Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eksploatacja kamery sony dcr-pc10

krzysieg 04 Paź 2009 18:38 663 0
  • #1 04 Paź 2009 18:38
    krzysieg
    Poziom 25  

witam

Nie dawno kupiłem taką 10 letnią kamerkę DV .

Jakie są objawy kiedy głowica jest na wykończeniu , jak sprawdzić jej stan ?
    To że na razie nagrywa dobrze i odtwarza to nie znaczy że jest w super stanie .

Dwa razy zdarzyło się że na początku nagrania były zakłócenia obrazu
    w postaci przezroczystych rozmytych kwadratów,po kilku sekundach ustępowało -były to zakłócenia powstałe przy nagrywaniu a nie podczas odtwarzania.
    W tej chwili już jest ok nie ma zakłóceń przy nagrywaniu -możliwe że były dlatego bo nie była dawno używana .

Podczas przewijania na podglądzie widać takie kwadraciki ale to chyba normalne i nawet w nowej tak jest ?
    Kasetkę mam nową panasonica .

Mam kasetkę czyszczącą ale nie wiem czy jej używać , kolega mówił że używał zawsze kasetki jak miał zabrudzoną głowicę w kamerze analogowej i po ok 2 latach głowica padła .
    Powiedział że jakby czyścił ręcznie to by nadal miał sprawną ...

Dziwi mnie że w trybie "camera" taśma jest nasunięta na głowice i głowica obraca się cały czas nawet jak nie nagrywam -nie potrzebnie zużywa się taśma ,głowica i wyczerpuję bardziej bateria .
    W trybie "photo" i "Vtr" mechanizm włącza się tylko wtedy jak potrzeba ,czyli przy oglądaniu nagrań i zapisywania zdjęć .

Jest to moja pierwsza kamerka więc się za bardzo nie znam , a chciałbym żeby jeszcze trochę podziałała :)

0 0