Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magna, Grundfos, 40-120F, Pompa tylko próbuje startować

04 Paź 2009 20:43 3692 3
 • Poziom 1  
  Witam,

  Mam problem, pompa Grundfos Magna 40-120F próbuje wystartować. Wirnik rozpędza się tylko do małej prędkości ale po chwili zatrzymuje się. Pompa wykonuje kilkanaście razy taki test i zatrzymuje się z błędem. Proszę o wyjaśnienie. Nie posiadam pilota i modułów rozszerzających.
 • Poziom 17  
  Witam

  Mam dokładnie taki sam problem w identycznych pompach. Czasami zdarza się, że pompa wystartuje po kilku takich próbach a czasami nie wystartuje. Odczyt pilotem daje błąd blokady pompy. Zauważyłem także, że jedna z pomp ma znacznie wyższą temperaturę obudowy niż druga jednak problem występuje na obu pompach. Czy możliwe, że są zbyt duże opory na starcie; czy może to wynikać ze zużycia ?

  Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Mam dość podobny problem z pompom magna 32-120F, więc nie będę zakładał już nowego tematu.
  Pompa podejmuje 3 próby wystartowania, po czym zgłasza błąd.
  Wirnik w tym czasie się nie kręci.
  Uzwojenia silnika są ok, obwód od silnika do modułu sterującego na płytce (aluminiowa kostka) jest ok.
  Oprócz wyprowadzeń z 3 uzwojeń silnika są jeszcze 2 obwody. Jeden chyba około 20k om (obstawiam termistor) i jeszcze jedno uzwojenie o bardzo małej rezystancji, tak małej, że miernik praktycznie pokazuje zwarcie. Obstawiam, że jest to uzwojenie dzięki któremu falownik wie, że silnik się kręci.
  Po podłączeniu i próbie startu na uzwojeniu silnika pojawia się napięcie około 3-4VAC, więc mniemam, że moduł tranzystorowy jeszcze żyje.

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, gdzie szukać ewentualnej usterki?