Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator temperatury ASCON X3

arci36 04 Paź 2009 20:52 1432 3
  • #1 04 Paź 2009 20:52
    arci36
    Poziom 12  

Witam

Poszukuję polskiej instrukcji obsługi do regulatora temperatury firmy ASCON serii X3. Na stronie producenta jest tylko wersja angielska. Może ktoś z forumowiczów dobrze zna ten regulator. Mam następujący problem. Regulator steruje pracą zaworu regulującego ilość gazu przy palniku gazowym. Po zmianie gazu z GZ35 na GZ50 regulator nie stabilizuje poprawnie temperatury ( wahania temperatury około 30 stopni od temperatury zadanej ). Chciałbym zrobić ponownie autotuning lub dobrać na nowo parametry regulaji.

0 3
  • #2 12 Paź 2009 15:42
    kuba_new
    Poziom 12  

Strona www (kropka) ascon (kropka) pl - w menu u góry jest "pomoc" i polskie numery telefonów. Zadzwoń.

Rzeczywiście, na tych stronach nie ma polskiej instrukcji obsługi - ale są po angielsku, niemiecku... nawet po rosyjsku. Mimo wszystko proponuję abyś tam zadzwonił.

Wracając do samej awarii - nie wydaje mi się, aby zmiana gazu mogła w tak znaczący sposób zmienić odczyt temperatury; no chyba, że jest to jakiś specyficzny (mam na myśli konstrukcję) układ. Jeśli dobrze rozumuję to czujnik temperatury mierzy temperaturę płomienia - czy tak? W takim przypadku, jakie znaczenie ma typ gazu? Podaj więcej szczegółów. Może umieszczenie czujnika uległo zmianie (przypadkowej), może mierzy temperaturę w innym miejscu niż przedtem?

0
  • #3 12 Paź 2009 22:00
    arci36
    Poziom 12  

Palnik gazowy ogrzewa przepływające pezez niego powietrze (nadmuch z wentylatora). Czujnik temperatury mierzy temperaturę powietrza. Zmiana położenia czujnika jest niemożliwa (króciec wspawany w komorę suszenia ).

0
  • #4 13 Paź 2009 11:17
    emus
    Poziom 16  

arci36 napisał:
    Witam

Po zmianie gazu z GZ35 na GZ50

Proponuję zmniejszyć kv zaworu regulacyjnego.

0