Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corolla verso - świecące kontroli VSC, TRC OFF, silnik

albertiniw 04 Oct 2009 22:34 88822 17
 • #1
  albertiniw
  Level 16  
  witam
  coroll verso 1,8 benz 2004r i podczas jazdy zapaliły mi się trzy kontrolki VSC , TRC OFF i kontrolka silnika żółta ( check engine).
  Po podłączeniu do komputera fachman powiedział ze to może być z katalizatora, wykasował i po jakichś 60 km ponownie zapaliły sie 3 kontrolki.
  Co moze powodować problem??, jaką żywotność ma katalizator?? co mozecie poradzić?
 • #2
  Doktorr
  Level 35  
  Jakie kody błędów zarejestrowały się . Jaki przebieg ma samochód. Co poradził diagnosta.
 • #3
  albertiniw
  Level 16  
  przebieg 190 tyś, diagnosta stwierdził że napięcia sond są w normie ( mieści się w granicach) i podejrzewał katalizator ale jeśli to kataliz. to czy po skasowaniu nie powinny błędy wyskoczyć od razu??
 • #4
  Doktorr
  Level 35  
  Prosiłem o kody błędów . Jeżeli to wina katalizatora to wskazania drugiej sondy nie będą poprawne. Z błędami jest różnie te które dotyczą zwarć przerwanych przewodów czujników które "szybko" przekazują do sterownika silnika swoje wskazania najczęściej nie dają się skasować wcale albo wracają natychmiast po uruchomieniu silnika. w innych przypadkach musi zaistnieć określony ciąg warunków przy których system zasygnalizuje usterkę. Przy następnej wizycie u diagnosty proszę zanotować kod usterki i ewentualnie jej komunikat jaki wyświetlił tester diagnostyczny, rodzaj urządzenia, którym pojazd był sprawdzany. Rozsądnym byłoby poprosić aby diagnosta sprawdził parametry bieżące urządzenia którego usterka dotyczy i zanotować te parametry.
  Jeżeli chodzi o żywotność katalizatorów nie da się precyzyjnie określić gdyż znam przypadki że silnik przy 400.000 km miał sprawny katalizator ( bez wymiany) jak również inny przypadek, że po 35.000 się rozleciał bo silnik okresowo nie palił na 2 cylindry i paliwo spalało się w katalizatorze.
  Na marginesie kontrolka VCS dotyczy Toyota's Vehicle Stability Control by Bosch a TRC kontrola trakcji i sugerowałbym aby w tych systemach sprawdzić kody błędów . Usterka może okazać się bardzo prozaiczna, ale bez odpytania sterowników nie odważyłbym się cokolwiek sugerować.
 • #5
  albertiniw
  Level 16  
  więc kod błędu to 0420 , jak wynuka z innych postów to katalizator???? gdzieś czytałem że można zrobić cos takiego jak emulator sondy diagnostycznej, co o tym sądzicie ?
 • #6
  dandi1976
  Level 1  
  Witam.
  Te same kontrolki zaświeciły się w mojej corolli verso r.2004 1.8benzyna przebieg 91700. Po wizycie u mechanika i podłączeniu komputera została stwierdzona uszkodzona sonda lambda (komputer pokazał kod usterki mówiący o uszkodzeniu sondy i dla potwierdzenia zostały zrobione pomiary napięć), która została następnie wymieniona. Kontrolki zaświeciły się znowu po przejechaniu około 60km. Następna wizyta w warsztacie i podłączenie komputera - kod błędu mówiący o uszkodzeniu drugiej sondy, pomiary napięć nie wykazały uszkodzenia ale zdecydowałem się na wymianę sondy. Po przejechaniu około 40km znowu zaświeciły się kontrolki - telefon do mechanika, który stwierdził że teraz trzeba sprawdzić wiązki do samej sondy lambda. Może ma ktoś pomysł co może być przyczyną świecenia lampek - komputer za każdym razem wypluwa kod mówiący o uszkodzeniu sondy. Po ostatnim zaświeceniu się lampek nie kasowałem błędu u mechanika tylko zdjąłem klemę z akumulatora co skasowało błędy. Lampki zaświecają się zawsze jak chwilę postoję na światłach, nigdy nie zaświeciły mi się jak samochód był w ruchu. Polecacie dobrego mechanika z W-wy lub okolic?
 • #7
  korzen8989
  Level 12  
  mozliwe ze sonda lambda
 • #8
  szczesiu13
  Level 9  
  Kod P 0420 oznacza ze to katalizator! Po wykasowaniu błędu nie zapala się od razu, tylko po przejechaniu kilkunastu kilometrów, zwłaszcza na trasie przy równej prędkości. Dłużej wyłapuje ten błąd podczas jazdy po mieście. Wykresy sondy przed katalizatorem są podobne do tej za katalizatorem, co informuje sterownik silnika że katalizator nie działa tak jak powinien. Sonda za katalizatorem powinna mieć wykres zmieniony w porównaniu do tej przed kataliz. Należy porównać wykresy.
 • #9
  kosmoskosmos
  Level 1  
  Trafiłem na temat przypadkiem. Jako ciekawostke podam, że w mojej corolli verso również swieciły sie w/w kontrolki, aż do wizyty w myjni automatycznej :)
 • #10
  albertiniw
  Level 16  
  moze ktoś ma fotke wykresów sondy lambda przed i za katalizatorem??
 • #11
  stochlik
  Level 11  
  Załączam pare wykresów z sond lambda. Corolla E12 4ZZ. Co ok. 500km wyskakuje błąd P0420 - zdolność katalizatora poniżej minimum. Sądząc po wykresach, kat jest do wymiany, przebieg 180tys. B+G. Może ktoś znający się na rzeczy potrafi określić czy napewno katalizator jest do wymiany. Objawy: brak mocy powyżej 3000 obr/min.

  corolla verso - świecące kontroli VSC, TRC OFF, silnik
 • #12
  albertiniw
  Level 16  
  No niestety nie widać wykresów sondy lambda, a czy wykres sondy drugiej ( diagnostycznej) jest całkowicie stały? jak wygląda?
 • #13
  stochlik
  Level 11  
  Wykres chyba widoczny jest. Kolor niebieski - I sonda, żółty - II sonda. Przebiegi zmienne w czasie.
 • #14
  albertiniw
  Level 16  
  Mam na mysli że wogóle ich nie ma, moze kolego wklep jeszcze raz?
 • #16
  rrobertn
  Level 11  
  Jakie powinny być napięcia na I sondzie lambda w Toyota Corolla Verso II rok produkcji 2007r, bo nie wiem czy ten opisywany tutaj model to I czy II.

  Miałem podobny problem jak tutaj powyżej opisywany co 50-60 km włączał mi się tryb awaryjny, pomogła wymiana sondy lambda, która padła po 150 tys km. Wymiana w serwisie toyoty około 800 zł.
  pozdr Robert
 • #17
  rrobertn
  Level 11  
  Byłem dziś w serwisie Toyoty. Pierwsza sonda lambda u mnie ma 1Volt

  pozdr Robert
 • #18
  darek72
  Level 11  
  Ja w swojej corollce wpakowałem cos takiego.
  Link
  I problem z głowy p420 juz nie wyskakuje.

  Darek